значення імені Олена

Олена ― красиве та водночас доленосне ім’я для дівчинки. Олена Прекрасна, Олена Премудра, Олена Троянська ― усі ці персонажі нагадують нам, що не помітити власницю цього імені чи забути її просто неможливо! В нашому матеріалі розповідаємо про значення імені Олена, а також про характер та долю його власниці.

Значення імені Олена та звідки воно походить

Ім’я Олена має грецьке походження, а перекладається дещо неоднозначно. За однією з версій воно означає «світла», «обрана». Також його інтерпретують як «вогонь», «вогненна», «сонячна». Дехто співвідносить ім’я Олена з поняттям «сонячний промінь» та вважає його похідним від імені Геліос (це бог Сонця за давньогрецькою міфологією). В іншій версії говориться про те, що ім’я Олена має прямий зв’язок з древніми греками, які називали себе «еллінами», тож Олена перекладається також як «гречанка». Звідси й різні трактування цього імені в різних країнах.

Варіанти імені Олена: Лєна, Ілона, Ліна, Альона, Еля, Люся, Хелена, Еллен та інші.

Здебільшого це ім’я пов’язують з давньогрецькою героїнею Гомерівського епосу Оленою Троянською, яка стала причиною Троянської війни. За християнськими ж традиціями особливо шанують святу Олену Константинопольську, матір римського імператора Костянтина Великого.

Коли святкувати іменини Оленам?

День ангела Олени відзначають у наступні дні:

• 28 січня
• 19 березня
• 3 червня
• 8 червня
• 10 червня
• 24 липня
• 10 серпня
• 17 вересня
• 12 листопада

Саме в ці дати можна вітати Оленок з іменинами!

значення імені Олена, привітаннядля Олени

Олена в дитинстві

Які ж риси характеру властиві дівчинці з таким іменем? Маленька Оленка має чимало позитивних якостей. Вона добра, енергійна, життєрадісна, товариська та дуже допитлива дитина, яку цікавить усе на світі! Оленка дещо наївна та довірлива, проте якщо хтось наважиться цим скористатися, вона обов’язково «віддячить» кривднику. Має добру пам’ять, проте трішки ледачкувата. Через це не є найстараннішою ученицею у школі. Оленка має м’який та лагідний характер, але разом з тим вона дещо егоїстична ― може ображатись, якщо не звертати на неї достатньо уваги. Також дівчина наділена гарним смаком. Любить гарне вбрання, елегантність та розкіш.

Характер та кар’єра дорослої Олени

Власниця імені Олена ― дуже активна та амбіційна особистість. Вона має чимало друзів, яким завжди готова прийти на допомогу. Постійно займається саморозвитком і самовдосконаленням. Оскільки ім’я Олена означає «світло і тепло», вона мов магніт притягує до себе людей. Оточуючі цінують та поважають Олену за її відданість, цілеспрямованість та працелюбність. Для жінок, які мають це ім’я, дуже важливою є підтримка близьких. Вони не терплять самотності.

Варто також зазначити, що Олена ― прекрасний фахівець і справжній лідер. Проте зарозумілою її важко назвати, вона завжди з повагою ставиться до думки інших людей. В роботі жінка з таким іменем ― відповідальний працівник, у якого гостро розвинене почуття обов’язку та який докладе максимум зусиль, аби виконати важливе завдання. Олена завжди знаходиться у пошуках нових вражень, тому реалізувати свій потенціал вона зможе в творчій професії. Нерідко власниці цього імені стають артистками або спортсменками. В соціальній сфері їй підійдуть такі професії як психолог, журналіст чи соціальний працівник.

Значення імені Олена в коханні та шлюбі

Усе життя Олени знаходяться у пошуках свого ідеалу, адже вимоги до чоловіків у них досить високі. Жінки з таким іменем мають досить ревнивий характер, однак вони дуже вірні й віддані своєму обранцю. Олена – одна з тих жінок, які можуть залишити успішну кар’єру та піти хоч на край світу заради коханого чоловіка та сім’ї. Обираючи того єдиного, вона передусім звертатиме увагу на внутрішній світ свого коханого, його доброту, щедрість та благородство.

З такою жінкою чоловікові буде завжди цікаво та весело, оскільки вона любить нові враження та експерименти. Вона мила й чарівна, вперта й наполеглива одночасно. А ідеальним чоловіком для неї є сильний, порядний, щирий та добродушний чоловік, який піклуватиметься про неї, наче батько.
Чоловічі імена, які підходять для шлюбу з Оленою: Андрій, Костянтин, Ігор, Тарас, Дмитро, Олександр, Степан, Єгор, Руслан.

Сподіваємось, наш матеріал вам сподобався. Тепер ви знатимете трохи більше про значення імені Олена!

Текст: Вечера Тетяна