Апаратні методики позбавлення від небажаного волосся на обличчі й тілі поступово витісняють традиційні способи – гоління, триммінг, шугарінг, воскову епіляцію чи застосування електроепілятора. І це логічно, адже нові методи дають довготривалий результат!

Найбільшою популярністю серед салонних процедур користуються фотоепіляція і видалення волосся лазером. Методи на перший погляд схожі, кожен з них гарний по-своєму, але різниця все-таки є. Давайте розберемося в особливостях апаратного видалення волосся, розглянемо їхні плюси та мінуси, а також відмінності лазерної епіляції від фотоепіляції.

Що таке фотоепіляція

Ця методика передбачає використання спеціальної установки, що випромінює імпульси з допомогою криптонової лампи (спектр хвиль – 590-1200 нм). Світло від спалаху приладу поглинається пігментом – меланіном, що призводить до нагрівання волосяної цибулини та її руйнування.

Особливість зростання волосяного покриву на тілі людини полягає в тому, що переважна кількість фолікулів перебуває в «сплячому» стані. Для ефективного видалення волосся на тривалий період необхідно впливати променями саме на активно зростаючі цибулини. Тому в салонах призначають курс із 6-12 процедур, які рекомендується повторювати кожних півроку-рік.

До різновидів цього способу відносять:

  • IPL (класична методика);
  • ELOS (електро-оптична синергія – одночасна дія фотоімпульсів і радіохвиль).

При IPL-епіляції обирається довжина хвилі, що максимально поглинається меланіном і мінімально – іншими пігментами, присутніми в епідермісі.

ELOS-методика, при якій використовується два типи енергій, активізує процес відмирання волосяних стрижнів та дозволяє впоратися зі світлим і тонким волоссям.

Принцип епіляції лазером

Питання про те, що ефективніше: фотоепіляція або лазерна епіляція, часто виникає через схожість принципу роботи цих методів. Вплив на небажані волоски в обох випадках відбувається за рахунок світлових технологій. При цьому другий спосіб більш точний і інтенсивний. Налаштування підбираються з урахуванням фототипу шкіри, кольору і жорсткості волосся. Аналогічно фотоепіляції випромінювання діє на волоски, які перебувають в стадії активного росту. Для повного позбавлення від волосяного покриву на 5-10 років потрібно 8-10 сеансів, а профілактичні процедури проводяться 1-2 рази на рік.

В апаратній косметології застосовують кілька видів лазера:

  1. Діодний. Його діючий елемент включає два складених разом шари напівпровідникового матеріалу. Діапазон спектра хвилі становить 800-900 нм. Промінь проникає в глибокий шар епідермісу, відмінно справляється з темним жорстким волоссям, в тому числі у чоловіків.
  2. Рубіновий. Найстаріший вид обладнання. Довжина хвилі – 694 нм, тривалість імпульсу – 3 мс. Процес видалення волосся таким лазером досить болючий, тому при проведенні косметологічних маніпуляцій слід дотримуватися обережності.
  3. Олександритовий. У пристрої використовується природний мінерал – олександрит. Довжина випромінювання становить 725 нм. Як і рубіновий, цей лазер ефективний при світлій шкірі і темному волосяному покриві.
  4. Неодимовий. Світловий потік поглинається меланіном і гемоглобіном. Пристрій справляється зі світлим волоссям, працює на засмаглій шкірі. Тривалість спалаху – 100 мс, область випромінювання – 1064 нм. Неодимові апарати є рідкістю в салонах краси і застосовуються в основному в естетичних клініках.

«Золотим» стандартом такого виду епіляції прийнято вважати діод ний лазер. Більш докладно можете ознайомитися на сайті: https://tk-laser.com.ua/ua/lazernaya-epilyatsiya/.

Чим відрізняється лазерна епіляція від фотоепіляції

Обидва види процедур ефективні для позбавлення від небажаної рослинності на тривалий період і діють за схожим принципом. Ціна приблизно однакова. То що обрати, фото епіляцію чи лазер? Який метод кращий і безпечніший?

Що стосується відмінностей в дії випромінювання, при маніпуляції лазером світловий потік діє точково, а при фотоспалах діапазон впливу більший. Тому сеанс при фото епіляції проходить швидше, але з ризиком отримати опік та подразнення шкірного покриву.

Лазерна процедура менш болюча, прилади вимагають налаштувань відповідно до типу шкіри, жорсткості волосся. Устаткування для фотоепіляції універсальне, коштує дешевше лазерних установок, але для досягнення бажаного результату потрібна більша кількість відвідувань салону.

Фотоепіляція або лазерна епіляція: що краще?

Точну відповідь на це питання може дати косметолог, який в кожному окремому випадку враховує зону тіла, яка підлягає обробці, контрастність шкіри та волосся, рівень больового порогу тощо. Обидві процедури результативні й безпечні, якщо їх виконує кваліфікований фахівець, а пацієнт дотримується рекомендацій по догляду за дермальним покровом на ділянках, на яких проведена епіляція.