Значення імені Ірина

Ірина – красиве ім’я для дівчинки, яке має хорошу символіку й сумісність із багатьма чоловічими іменами. В Україні та багатьох інших країнах батьки часто називають своїх доньок саме так, тому пропонуємо дізнатися більше про значення імені Ірина!

Значення імені Ірина та його походження

Фахівці вважають, що ім’я Ірина походить від імені давньогрецької богині Ейрени (Εἰρήνη – «мир»), яка була відповідальною за мирне та спокійне життя. Отже, значення імені Ірина можна описати як «мир, спокій, тиша».

Ім’я Ірина має багато пестливих скорочень: Іринка, Іриночка, Іра, Іруся, Ірочка, Іріша, Іруня та інші. Це від нього походять такі популярні жіночі імена як Аріна та Ярина.

В різних країнах світу дівчаток називають дещо зміненими варіантами цього імені: Ірена, Айрін, Ірен, Іріна, Ейрін, Іріні, Ерін, Ірін тощо.

Коли святкують іменини Ірини?

Покровителькою жінок з таким іменем вважають святу мученицю Ірину Македонську, яка була слов’янкою за походженням і загинула за свою відданість християнству.

День ангела Ірини відзначають у наступні дні:

 • 12 січня
 • 16 січня
 • 26 лютого
 • 7 березня
 • 29 квітня
 • 18 травня
 • 26 травня
 • 10 серпня
 • 17 серпня
 • 22 серпня
 • 1 жовтня

вітання з іменинами Ірини

Значення імені Ірина для дівчинки

Маленькі Іринки часто бувають надзвичайно чутливими, їх легко образити. Вони люблять батьків і поводяться дуже чемно, мають загострене відчуття справедливості. Дівчатка з цим іменем ростуть допитливими та з задоволенням грають в активні ігри. Також їм до душі спокійні заняття, які потребують посидючості: читання, ліплення, малювання тощо (ось де проявляється істинне значення імені Ірина – «спокійна»).

В підлітковому віці Ірина часто показує гарні результати в навчанні, а в компанії однолітків її поважають за те, що вона ніколи не відмовляє в допомозі. У неї є всі шанси стати лідером!

Характер дорослої Ірини

Власниці цього імені поєднують в собі твердість характеру, врівноваженість, цілеспрямованість, прямолінійність та бажання бути незалежною. У них аналітичний склад розуму, вони завжди діють дуже раціонально та логічно. Разом з тим, Ірини можуть бути дуже життєрадісними та іноді робити спонтанні необдумані вчинки, наприклад, інтуїтивні покупки.

Ірина – дуже прониклива людина і завжди чітко бачить суть того, що відбувається. У вас не вийде легко її обманути. Завдяки своїй наполегливості та силі духу Ірини досягають великих висот у всіх сферах: побудові кар’єри, створенні сім’ї, веденні господарства чи творчості. Якщо вони іноді й сумніваються перед прийняттям важливих рішень, то вже після побудови чіткої стратегії дій не відступають.

Доля Ірини в коханні

Жінка з іменем Ірина часто закохується, але завжди має владу над своїми почуттями. Вона точно знає, який чоловік їй потрібен, і органічно вписує стосунки в своє життя. Іра користується успіхом серед мужчин, а прихильників обирає не простих, а перспективних. Ірина – чудова мама і вірна дружина, завжди уважна до членів своєї сім’ї. Але досить часто в сімейних справах вона розраховує на чоловіка і прагне зберегти незалежність, щоб не потонути в буденній рутині.

Найбільш гармонійні стосунки Іринам вдається побудувати з Артемом, Олексієм, Павлом, Ростиславом, Максимом, Михайлом, Сергієм, Кирилом, Тимофієм. А ось у шлюбі з Віталієм, Семеном, Костянтином, Петром та Русланом їх чекатимуть постійні сварки.

Тепер вам відомо значення імені Ірина! Впізнали себе або своїх знайомих?