До початку навчального року залишається кілька тижнів, тож усім батькам школярів саме час оголосити серйозну операцію під кодовою назвою «Збираємось до школи!». Як показує практика, така підготовка завжди тягне за собою чимало витрат, і кожного року вони тільки зростають. Але ми знаємо хороші способи зекономити так, щоб ваша дитина цього навіть не відчула!

Ось кілька лайфхаків для батьків, щоб підготувати дітей до навчання без зайвих витрат:

1. Не поспішайте купувати нові зошити

Пригадайте, чи не було у вас ситуації, коли ви придбали дитині нові зошити, а потім знайшли вдома ще багато чистих або напівзастосованих зошитів з минулого року? Перегляньте свої запаси і посортуйте їх: чисті блокноти та зошити згодяться для нових предметів, а ті, що списані лише на половину або на кілька листків, можна успішно використати для чернеток. Крім економії, такий підхід буде корисним і з точки зору екології. Адже таким чином ви внесете свій маленький внесок у збереження дерев, із яких виготовляють папір!

©Pixabay2. Подаруйте нове життя рюкзаку

Придивіться до минулорічного шкільного рюкзака вашої дитини: можливо, він ще досить міцний і потребує лише невеличкого поверхневого оновлення? Будьте креативними! Експериментуйте з тканинною фарбою або наклейками; якщо є потреба – замініть пошкоджені ремінці чи блискавки. І головне – попрацюйте над оновленням шкільного рюкзака разом з дитиною, якій буде цікаво особисто взяти участь в цьому процесі. Та й носити такий рюкзак вона буде з більшим задоволенням!

©Pixabay

3. Потурбуйтеся про багаторазовий ланч-бокс

Якщо ви плануєте давати дітям до школи невеликі закуски типу печива, фруктів чи напоїв, обов’язково потурбуйтеся про те, в чому вони будуть їх носити. Одноразові пластикові пляшки чи целофанові пакети – не варіант із двох причин: по-перше, це не екологічно, а по-друге – в підсумку виходить занадто дорого. Краще придбайте спеціальні ланч-бокси та пляшечки багаторазового використання, які зручно класти у рюкзак. Вони мають надійні застібки, їх легко мити і можна використовувати повторно. В результаті ця невеличка інвестиція виправдає себе!

©rexdixon.com

4. Не викидайте торішнє шкільне приладдя

Замість того, щоб винести уже непридатні шкільні товари на смітник, віддайте їх на переробку. Поцікавтеся, чи є у вашому місці пункт прийому використаних чорнильних картриджів для принтера, здайте використані зошити в пункт прийому макулатури і т.д. Багато грошей ви таким чином не виграєте, зате позбавитеся від непотрібних речей без шкоди для планети!

©Pixabay

5. Домовтеся з іншими батьками

Подумайте, чи є у вашому оточенні батьки школярів, молодших або старших від вашої дитини? Ви можете домовитися з ними про взаємовигідний обмін! Наприклад, книжки, які ви придбали для п’ятого класу, в шостому вам вже будуть не потрібні; те ж стосується і шкільної форми, з якої ваша дитина вже виросла. Організуйте міні-шкільний ярмарок в межах вашого двору чи навіть району і обміняйте, продайте або придбайте потрібні речі набагато вигідніше!

©Pixabay

Такі поради втілити не складно, зате вони дозволять вам зберегти частину коштів. Тож збирайтеся до школи з розумом!