Веганська косметика

Веганство – це не лише виключення зі свого раціону м’яса та інших продуктів тваринного походження. Насправді це ціла концепція життя, основною метою якої є повна відмова від продуктів, які містять компоненти тваринного походження або випробовуються на тваринах.

Дбайливе ставлення суспільства до живого світу викликало зростання популярності веганської косметики. Такий продукт можна купити в більшості косметичних магазинів та аптеках. Причому, не обов’язково бути веганом, щоб користуватися подібними засобами для догляду за шкірою та волоссям. Вони є універсальними. Головне – знати всі переваги веганської косметики та вміти зробити правильний вибір.

Веганська та етична косметика – ключові відмінності

Веганська косметика

Суспільство цілком усвідомлено починає дбати не тільки про себе, а й про навколишній світ. Звідси і відмова від шкіри та хутра в одязі, виключення м’яса з раціону та використання веганської косметики.

Ті, хто тільки починає використовувати веганську косметику, досить часто плутають її з етичною або cruelty-free косметикою. Виділимо ключові характеристики кожного з видів, щоб уникнути плутанини та помилок.

Етична косметика має такі особливості:

 • в її складі можуть бути синтетичні складники;
 • до складу можуть входить компоненти тваринного походження;
 • на тваринах не тестується.

Веганська косметика:

 • не містить ГМО;
 • до складу можуть входити синтетичні складники;
 • не тестується на тваринах;
 • не містить речовин тваринного походження;
 • обов’язково має спеціальне маркування та екологічні сертифікати.

Наприклад, блиск для губ на основі бджолиного воску – це етична, але не веганська косметика. Бо веганські косметичні засоби не тільки не тестуються на тваринах, але й не мають в складі компонентів тваринного походження. Знаючи це, вдалий вибір буде зробити досить просто.

Найкращий вибір – корейська веганська косметика

Benton

Набір мініатюр Benton з муцином равлика 5 в 1 (фото з сайту krkr.com.ua)

Весь світ щиро захоплюється природною красою корейських жінок. Секрет їхньої привабливості доволі простий – натуральна косметика, компоненти якої вирощують за екологічних умов.

Виробники косметики в Кореї дуже сумлінно ставляться до захисту навколишнього середовища. Це відноситься і до упаковок, які обов’язково переробляються, і до самої косметики. Абсолютна більшість корейських брендів є cruelty-free та vegan.

Перевагою є і великий вибір косметики від виробника Benton, що дозволяє підібрати засоби для будь-якого типу шкіри. До складу бьюті-засобів входять рослинні екстракти та суміші натуральних трав. Найпоширеніші складники: екстракт какао, олія ши, центелла, чайне дерево та інші.

Корейська веганська косметика доглядає за шкірою, позбавляє від дефектів та дійсно призупиняє процес старіння. Лінія vegan від Benton – це гарантовані якість, користь та безпека.

Склад та маркування справжньої vegan-продукції

веганська косметика

Тваринні складники у веганській косметиці зазвичай замінюють аналогами рослинного походження. Наприклад, стеаринову кислоту можна отримувати і з рослинних жирів, а колаген міститься у водоростях та протеїнах пшениці.

Але відсутність тваринних компонентів ще не означає виключну користь та безпеку для здоров’я і довкілля. По суті звичайні чіпси – теж веганська страва, але вони є далеко не корисними. Тому завжди треба ретельно перевіряти склад та дивитися на маркування. Існує всього три міжнародні сертифікації для веганських продуктів та косметичних засобів:

 1. Vegan Action.
 2. Vegan Society.
 3. PETA.

Наявність такого маркування вказує, що обраний засіб є не тільки веганським, але й дійсно якісним та безпечним.