Синдром Нового Року

Що таке «Cиндром Нового Року», і чому саме в грудні ми почуваємося найбільш виснаженими? Як встигнути зробити все, і чи потрібно це взагалі? А може, варто просто розслабитися і починати отримувати задоволення, не чекаючи особливих подій? Про все це розповідаємо у нашій статті.

Грудень – місяць непростий

Пригадайте, як найчастіше відбувається ваша підготовка до новорічних святкувань. Спочатку ви вибиваєтесь із сил на роботі, намагаючись встигнути все і не пропустити жодного дедлайну. Далі на черзі – пошук різдвяних подарунків для всіх членів родини.

Потім починаєте велике прибирання вдома, де потрібно і ялинку прикрасити, і всі кутки протерти, і в шафах поскладати (не забути б позбавитися від старих речей, як рекомендують психологи).

Продумування новорічного меню – це взагалі окрема пісня, адже все має бути смачно, вишукано і оригінально. О, і ще було б добре знайти час на те, щоб навести власну красу і мати свіжий та сяючий вигляд… Як тут не зійти з розуму і не почати зриватися на співробітниках, чоловікові та дітях?

Синдром Нового Року

©medicinosgidas.lt

Що таке синдром Нового Року?

Синдром Нового Року – це невміння насолоджуватися тим, що ми маємо в даний момент часу. Це коли ви багато працюєте, проводите підготовку, підтягуєте «хвости», прикладаєте максимум зусиль і очікуєте, що ось в новорічну ніч вас точно чекатиме винагорода. Ви зможете, нарешті, відпочити, відіспатися, з’їсти смачненького (навіть заборонені в звичайні дні калорійні десерти – ви ж ще й худнете, забули?). Але раптом настає та сама святкова мить, а очікуваного щастя і феєрверку емоцій так і немає, та й свято якось не відчувається…

Так відбувається тому, що довгождана винагорода, яка дісталася вам ціною надзвичайного виснаження і перебування в режимі стресу, це вже і не винагорода зовсім.

До речі, синдром Нового Року може стосуватися не лише зимових свят. Він може виникати у різних ситуаціях, наприклад, коли людина обіцяє собі піти у відпустку, але перед тим намагається максимально продуктивно попрацювати, бо ж відпочинок потрібно «заслужити». Ось і допрацьовується без вихідних до хвороб і нервових зривів, а відпустку витрачає не на відпочинок, а на лікування й відновлення фізичної та емоційної рівноваги.

Синдром Нового Року

©cupid.com

Як не стати жертвою передноворічного синдрому

Зрозумійте одну просту річ: щоб отримувати приємні бонуси від життя, ви не повинні розраховуватися за це власним здоров’ям чи якимось іншим чином! Щоб відпочити, не потрібно доводити себе до передінфарктного стану, а щоб гарно зустріти Новий Рік, не обов’язково приносити в жертву свою нервову систему. Свято не повинно бути вистражданим, інакше задоволення від нього ви не отримаєте, і крапка!

Готуючись до новорічних святкувань, не намагайтеся встигнути все, адже це може довести вас до емоційного спустошення. Всі справи, які можна відкласти на потім, відкладіть. А щоб не перевантажувати психіку хвилюваннями, не починайте в цей період ніяких серйозних розмов.

Іншими словами, відносьтеся до новорічної ночі простіше, адже кінець року – це не кінець життя, а всього лише умовність!

Синдром Нового Року

©ctvnews.ca

Ваше свято повинно бути в душі, а не в календарі. Якщо ви це усвідомите, то ніякий синдром Нового Року вам буде не страшний!

Читайте також: Стати красивою за два тижні до Нового Року: місія здійсненна!