В той час, як всі ми кудись біжимо, не встигаємо і хронічно поспішаємо, особливої цінності набуває можливість просто зупинитися і перевести подих. І в такі моменти важливо відволіктися від споживання нової інформації, яка найчастіше не приносить нам ніякої користі. Але як це зробити, особливо посеред постійно оточуючих нас гаджетів? Допоможе Slow TV, або «Повільне телебачення», яке впевнено набирає популярності в усьому світі!

Slow TV

Що таке Slow TV?

Slow TV – це принципово новий спосіб передачі інформації, коли якась дія показується від початку і до кінця в режимі реального часу, без монтажу та склейки. Це унікальне явище вперше з’явилося у Норвегії (ну а де ж ще навчать правильно відпочивати, як не у скандинавських країнах?). Саме там ще в 2009 році був відзнятий і продемонстрований на кабельному телебаченні 7-годинний фільм, який показував подорож на поїзді Берген-Осло. Тоді ролик подивилося майже 25% населення країни, а на сьогодні кількість його переглядів складає більше мільйона!

Це був прорив, тому з часом подібні багатогодинні відеоролики почали з’являтися все частіше. Люди із задоволенням дивляться, як горять дрова, як хвилі набігають на піщаний берег чи як курсує своїм маршрутом великий туристичний лайнер (є відео, в якому записано всі 134 години такого круїзу!) Що це їм дає? Мабуть, можливість перенестися в інше місце та інший час, не думаючи про свої щоденні проблеми.

Читайте також: Життя в стилі Hygge:10 кроків до простих радощів

В чому особливість «повільного телебачення?

Коли ми переглядаємо звичайний фільм чи передачу, то вимушені  сприймати інформацію так, як нам її подають режисери: через призму їхнього власного бачення. Ми отримуємо вже сформований телепродукт із певним інформаційним посиланням, яке відображає чужу точку зору. У випадку ж із повільним телебаченням підхід кардинально відрізняється, адже ми маємо можливість спостерігати за процесом без цензури і без нав’язування чиєїсь думки з цього приводу. Створюється чудодійний ефект релаксації, коли не потрібно вникати в те, що хоче сказати автор, – достатньо просто дивитися і робити власні висновки. Або не робити, а просто насолоджуватися і відпочивати!

Саме в можливості «перемкнутися» й полягає головна цінність Slow TV, яке за останні роки невпинно поширюється по світу. На сьогодні відзнято безліч «повільних» відеороликів на будь-який смак. Створюються навіть спеціальні телеканали, які охоплюють чималу аудиторію і вважаються досить перспективними на медіаринку. Тож пропонуємо і вам насолодитися всіма перевагами нового телевізійного тренду!