як виховувати дітей

«Щоб добре жити, потрібно гарно вчитися!» Ми чули це від батьків і говоримо те ж своїм дітям. А в сучасному світі, між іншим, диплом про вищу освіту вже не є гарантією успіху, як і одна освоєна професія – не ресурс. То як виховувати дітей, щоб вберегти їх від розчарувань і підготувати до дорослого життя?

Сучасний світ постійно змінюється, тому колишні поради по вихованню частково втрачають свою актуальність. Як стверджують психологи, щоб підготувати дітей до майбутнього з усіма його перепонами та труднощами, потрібно давати їм правильні життєві установки.

як виховувати дітей

1. Невдачі та відмови – це лише поворотні моменти

Інколи невдачі та поразки можуть видаватися кінцем світу, але це не так. Це лише частина дороги вперед, але не її кінцева точка. Головне – вміти впоратися з проблемами. Можна трішки посумувати, навіть поплакати чи покричати, але потім потрібно винести з неприємної ситуації урок і йти далі.2. Незручне положення

В неприємне положення час від часу потрапляють абсолютно всі. Кожний з нас іноді робить або говорить щось неправильне, принизливе чи смішне, але машини часу, щоб повернутися і змінити ситуацію, не існує. Такі випадки потрібно сприймати з гумором, адже люди люблять тих, хто вміє посміятися над собою.

Дівчинка в парку

3. Добирайтеся до суті речей

Життя непросте, тож іноді хтось може образити вас. Але, перш ніж засуджувати, варто дізнатися історію цієї людини – і ви зрозумієте, чому вона так поводиться. Це може залишатися неприйнятним, зате буде зрозумілим для вас. І головне – ви будете знати, що проблема полягає не у вас, а в іншій людині.

4. Не бійтеся показувати почуття

Відносини між людьми ніколи не зруйнуються через те, що хтось із них щедріший на емоції. Але вони можуть розладнатися від того, що один із вас приховує своє тепло й любов від іншого. Не бійтеся відкрити своє серце! Це не означає, що треба кидатися з обіймами до кожного. Ви повинні знати, як розібратися із будь-якою складною ситуацією та як відпускати людей, але не треба боятися бути вразливими.

як виховувати дітей
5. Будьте уважними

Небезпеки у вразливості немає, але тільки до того часу, доки ви не покажете її не тій людині. Декотрі люди будуть з’являтися у вашому житті, щоб обманювати, ненавидіти та ображати. Ось їм відкриватися не потрібно, як не потрібно й створювати видимість дружнього відношення. Від таких людей краще триматися на відстані. Будьте уважними і не виправдовуйте чужого душевного каліцтва.

6. Розмовляйте спокійно

Як тільки ви доводите розмову до крику, ви втрачаєте контроль над ситуацією – йтиметься вже не про проблему, а про те, як ви висловлюєтесь. Якщо хочете, щоб вас почули, розмовляйте так, щоб вас було можливо слухати – не критикуйте, не кричіть, не обвинувачуйте, не присоромлюйте.

7. Ви не зможете подобатися всім

Більше того, в тому, що хтось не подобається вам, теж немає ніякої проблеми! Це зовсім не означає, що з вами або з кимось іншим щось не так, просто ви – різні люди. Ви не повинні любити всіх, але до кожного потрібно відноситися ввічливо.8. Не варто жалітися на долю

У кожного бувають великі перемоги та важкі втрати, тож намагайтеся утриматися від тріумфу в першому випадку і від прокльонів – у другому. Падіння завжди здаються несправедливими і найчастіше такими вони і є, але з кожної ситуації можна винести важливі уроки.

як виховувати дітей

9. Слухайте себе

Якщо боляче – значить, вам боляче; якщо погано – то вам погано, без будь-якої логіки і пояснень. Постарайтеся знайти рішення своєї проблеми, але якщо ви маєте відчуття, що щось не так, не слід довго роздумувати. Вашої інтуїції часто буває більш ніж достатньо.

10. Тридцять секунд сміливості

Сміливість не впаде на вас з неба, вона з’являється лише на короткий час, поки ви приймаєте рішення: робити щось чи не робити. Можна завжди залишатися в затишному гніздечку, яке, щоправда, інколи може стати й в’язницею. Але нові можливості ви зможете оцінити тільки тоді, коли відважитеся на них в ті самі 30 секунд сміливості.

11. Неприємності трапляються

Інколи неприємності просто полюють на вас, хоча вашої вини в цьому немає. З хорошими людьми теж трапляється щось погане: нещасне кохання, зрада друга, невдача в задумах та планах. Якщо з вами сталося щось подібне, це не означає, що ви самі винні або заслуговуєте на це. Таке життя. Шлях до щастя може бути звивистим.

12. Все має сенс

Колись ви зрозумієте, заради чого були всі ваші хвилювання і страждання. Ви приймете все, що відбулося у житті, тому що побачите, як всі ці маленькі та великі події, хороші та погані випадки привели вас до вашого успіху.


13. Боріться за те, що вам дороге

Якщо вам щось дійсно дороге – боріться за це. Навіть коли є спокуса кинути все. Якщо перед вами закриваються головні двері, шукайте інший вхід; якщо й там зачинено – залишаються ще й вікна. Не завжди прямі й найлегші шляхи до того, чого ви хочете, є найкращими. Ви повинні знайти свої двері, своїх людей, свій шлях. Якщо не зараз, то через рік чи кілька років, але не варто здаватися.

14. Іноді краще відпустити

Але, якщо ви вирішите полишити якусь ідею, спочатку переконайтеся в тому, що це відбувається не тому, що ви боїтеся не впоратися, а тому, що прагнете змінити напрямок.

15. Розчарування

Інколи люди, яких ви любите, будуть розчарувати вас, а ви – їх. Слід пам’ятати, що погані рішення ще не характеризують особистість як погану. Дайте можливість виправити свою помилку, адже вам теж колись знадобиться прощення. Не буває так, щоб все йшло за планом, тому не бійтеся мріяти й ризикувати. Не потрібно бути ідеальною людиною, потрібно просто жити!

Джерело

Читайте також: «Синдром срібної ложки», або помилки виховання дітей в забезпечених сім’ях