У світі налічується близько двох мільйонів хворих, які страждають на розсіяний склероз. Дане захворювання відноситься до аутоімунних і частіше зустрічається у жінок. Причому прогресуюча форма, як правило, може почати розвиватися у віці приблизно п’ятдесяти років, і саме в цей період співвідношення хворих чоловіків і жінок приблизно однакова.

Як дізнатися, що у людини розсіяний склероз? Як починається ця патологія і чи можливо це виявити завчасно? На ці питання редакції нашого сайту відповіли фахівці німецької «Лабораторії Др. Рьодгер» в Києві. Звернувшись в цю Лабораторію, пацієнт отримує можливість зробити будь-діагностичне дослідження, відоме сучасній медицині. Результати аналізів видаються у міжнародному форматі.

Як виявити патологію

Для діагностики розсіяного склерозу виконується МРТ головного та спинного мозку. Крім того, можуть бути призначені додаткові дослідження, наприклад, спеціальні дослідження крові, з переліком та вартістю яких можна ознайомитися, перейшовши за посиланням.

Причини виникнення розсіяного склерозу

До сьогоднішнього дня точних причин розвитку розсіяного склерозу не виявлено. Однак, дослідники даної патології виділили основу його розвитку. Це складна взаємодія спадкових факторів, вплив навколишнього середовища, віруси та стреси.

Основні симптоми захворювання

Клінічні прояви цього аутоімунного захворювання найрізноманітніші:

  • порушення чутливості, мови, зору;
  • оніміння в руках і ногах;
  • хиткість і нестійкість під час ходьби;
  • двоїння в очах, запаморочення;
  • підвищення м’язового тонусу;
  • порушення сечовипускання тощо.

Відзначимо, що порушення пам’яті при розсіяному склерозі не спостерігається.

У більшості випадків дана патологія починається в молодому віці і далі продовжує розвиватися, чергуючи періоди загострення й ремісії. Всі описані вище прояви розсіяного склерозу можуть спостерігатися і при інших захворюваннях нервової системи. Тому встановлення правильного діагнозу можливе тільки після ретельної діагностики та повного обстеження пацієнта.

Лікування здійснюється за допомогою підтримуючої терапії з використанням препаратів для зняття симптомів. Зауважимо, що тривалість життя людей, що мають цей діагноз, знижується тільки в найважчих випадках – ось чому так важливо вчасно розпочати лікування. Слідкуйте за своїм здоров’ям!