Користь куркуми

Куркума – стародавня аюрведична трава, яка походить із Південно-Східної Азії. Протизапальні та антиоксидантні властивості цієї золотої спеції використовувалися протягом тисяч років! У цій статті розповідаємо про користь куркуми, а також про особливості її вживання.

Про куркуму

Доктор медичних наук та експерт з аюрведи Аванті Кумар-Сінгх розповідає, що куркума (Curcuma longa) є потужним антиоксидантом і має протизапальну дію. Вона може похвалитися широким спектром переваг для здоров’я всього організму:

  • підтримує когнітивні функції;
  • підвищує стійкість імунітету;
  • покращує травлення;
  • підтримує рухливість суглобів;
  • регулює рівень цукру в крові.

Користь куркуми

Пряність можна вживати у вигляді добавки, посипати безпосередньо на страви та пити у вигляді чаю. Звісно, ви повинні знати також про можливі побічні ефекти її вживання та дотримуватися безпечного дозування. Щоб дізнатися про всі важливі подробиці, читайте далі!

Користь куркуми для здоров’я

Корінь куркуми містить повний набір фітонутрієнтів (особливо поліфенолів), а також біологічно активні рослинні інгредієнти – куркуміноїди. Ці активні сполуки, особливо куркумін, який вважається «основним» куркуміноїдом, мають цілу низку переваг. Вони дозволяють боротися з вільними радикалами, пригнічувати запальні процеси в організмі та відновлювати стійкість суглобів.

куркума

Куркуму можна вживати у вигляді порошку чи добавок

Ось перелік основних переваг куркуми:

1. Протизапальна дія. Куркумін пригнічує запалення за допомогою ряду механізмів, включаючи блокування прозапальних медіаторів, модулювання експресії генів і боротьбу з окисним стресом. Простіше кажучи, спеція сприяє зміцненню вашого здоров’я та покращує функціонування всього організму!

2. Покращення здоров’я опорно-рухового апарату. Завдяки своїй протизапальній дії куркума сприяє зміцненню, функціонуванню та рухливості кістково-м’язової системи, тобто кісток, м’язів і суглобів. У дослідженні Journal of Medicinal Food 2017 року в учасників, які приймали добавки з куркумою, значно зменшилася кількість ключових запальних біомаркерів, важливих для здоров’я суглобів. Куркума також дуже корисна для відновлення м’язів, так як сприяє їх відновленню та здоровому функціонуванню.

3. Підтримка настрою та пам’яті. Споживання куркуміноїдів також пов’язують із позитивним настроєм (знову ж таки, завдяки вражаючим протизапальним і антиоксидантним властивостям). Споживаючи добавки з куркумою, ви можете стати більш спокійними, задоволеними, сконцентрованими та покращите свою пам’ять.

Як бачимо, недарма користь куркуми була визнаною ще понад чотири тисячоліття тому!

Скільки куркуми можна приймати в день?

Користь куркуми, куркума

Хоча рекомендованої добової потреби в рослинних травах не існує, науковці вказують на діапазон від 500 до 1000 міліграмів екстракту кореня куркуми. У харчовій сфері вважається, що одна чайна ложка куркуми містить близько 200 міліграмів куркуміну. Для тих, хто бажає щодня отримувати протизапальні переваги цієї спеції, таке дозування може бути орієнтиром.

Добова доза куркуми становить від 500 до 1000 міліграмів екстракту її кореня.

Тим не менш, не кожна добавка з куркумою однакова. Хоча на ринку доступно багато форм кореня куркуми, вони можуть відрізнятися залежно від формули. Також важливо звернути увагу на інгредієнти та джерело. Для добавок з куркумою це означає пошук чистої формули з клінічно значущими дозами якісних рослинних екстрактів та мінімальною кількістю «інших інгредієнтів». Читайте етикетку, це важливо!

З точки зору харчування куркума зазвичай вважається безпечною, і її можна споживати без будь-яких серйозних побічних ефектів. Але придивіться уважніше, оскільки деякі порошки куркуми можуть виготовляти з дешевими наповнювачами, такими як пшеничний крохмаль і сумнівні харчові барвники. Якщо це так, можливо, настав час знайти більш якісну форму. І завжди перевіряйте термін придатності ваших спецій, включаючи куркуму!

Потенційні побічні ефекти куркуми

Користь куркуми

Користь куркуми безперечна, однак її вживання в занадто великій кількості може призвести до розладу шлунку або запаморочення. Але враховуючи кількість куркуми, яка міститься в рецептах (або високоякісних добавках), ці побічні ефекти малоймовірні.

Тим не менш, завжди варто поговорити з лікарем, перш ніж додати нову добавку до свого раціону. Порадьтеся з ним щодо оптимальної дози та форми прийому, яка підійде конкретно для вас.

Люди, які мають проблеми зі здоров’ям нирок, обов’язково повинні поговорити зі своїм лікарем, перш ніж приймати добавки з куркумою. Якщо ви вагітні, годуєте грудьми або приймаєте певні ліки, також проконсультуйтеся з лікарем, перш ніж розпочинати прийом куркуми.

Як використовувати куркуму

чай з куркуми, куркума

Приготуйте смачний чай на основі куркуми!

Цю золотисту спецію можна застосовувати по-різному: від латте з куркумою та каррі до масок для обличчя та харчових добавок! Якщо ви вирішите готувати з куркуми, спробуйте додавати її до яєць, бульйону або як приправу до смажених овочів і риби. Поєднуйте куркуму з чорним перцем, щоб покращити її всмоктування в кишечнику.

Отже, найпростішим способом на собі відчути користь куркуми є її споживання у вигляді порошку або харчової добавки. Спробуйте доповнити свій раціон цієї спецією, і вже зовсім скоро побачите її позитивний вплив на ваше здоров’я!

Джерело: www.mindbodygreen.com

Читайте також: Чорнобривці: лікувальні властивості та рецепти народної медицини