Знайти роботу за кордоном не складно, але процес вимагає ретельного підходу. Українці віддають перевагу країнам, що знаходяться поряд. Праця в Польщі приваблює схожим менталітетом, мовою, що сприяє налагодженню життя в чужій країні. Обов’язково дізнайтеся, які візи потрібні для роботи на території цієї держави, уточніть умови життя у роботодавця, основні обов’язки посади. Компанія підбере цікаві вакансії для сімейних пар, чоловіків та надасть інформацію з питання праця в Польщі для жінок.

Особливості роботи для сімейних пар

Працевлаштуватись парам можна в міжнародних великих компаніях, на промислових підприємствах, в сільськогосподарській області, сфері послуг. Якщо претендент знає польську або інші іноземні мови, то у нього є можливість знайти місце з високою зарплатою, є перспективи подальшого кар’єрного росту. Робота в Польщі для сімейної пари може відрізнятися в залежності від регіону. Так, в області інформаційних технологій, комунікацій можна заробити від 2 000 євро, у торгівлі – до 1300 євро, на заводі – від 550 євро.

Чоловіки і жінки мають багато шансів працевлаштуватись на фермі по догляду за тваринами, на роботу з технікою, збирання врожаю. Багато вакансій на м’ясокомбінатах і рибоконсервних виробництвах, на фабриках меблів, текстилю, кондитерських виробів. Деякі компанії пропонують місця для чоловіків і жінок, які перебувають у шлюбі, тому що це більш зручно в плані забезпеченн їх житлом, харчуванням, роботою.

Робота в Польщі для сімейних пар вимагає правильного підходу до вибору посади. Слід мати чіткі відповіді на деякі питання:

 • чи є активні робочі місця;
 • знання мови;
 • чи вимагають сертифікат освіти або кваліфікації;
 • які ще документи необхідно представити (медичні записи, водійські права і т.д.);
 • кліматичні умови регіону;
 • вимоги до фізичного стану кандидата (умови праці).

Робота в Польщі для пари влаштовує українців, тому що там немає ніяких особливих відмінностей від рідної країни. Тут можна знайти роботу і без знання мови, або працюючи, пройти мовні курси, якщо це необхідно.

Найпопулярніші професії

Вибираючи країну для роботи, слід брати до уваги можливості дозволу перебування в ній. Розрізняють тимчасову зайнятість (сезонні роботи до 3-х місяців з дозволом до 9 місяців) та постійне працевлаштування в Польщі протягом 5 років з умовою перебування в країні не більше 9 місяців кожного року. Вакансії можна поділити на чоловічі і жіночі, для сімейних пар. Робота в Польщі 2022 для чоловіків пропонується в таких областях:

 1. Будівництво – інженер, майстер, муляр, тесляр, зварювальник.
 2. Промисловість – електрик, сантехнік, підсобний робочий, прибиральник, вантажник.
 3. Сезонні роботи – сільськогосподарські та тваринницькі ферми.
 4. Сфери обслуговування та торгівлі – охоронці, касири, офіціанти, швейцари.

Перевагою роботи в Польщі є відсутність суворих вимог до жінок. Українок охоче приймають, оскільки вони є працьовитими, відповідальними. Вакансії більш пропонуються у сфері обслуговування, торгівлі, виробництва, сільського господарства. Умови праці цілком прийнятні:

 • робота 8-10 годин, 5-6 днів на тиждень;
 • вихідні дні, свята;
 • погодинна оплата;
 • робота понаднормово оплачується окремо;
 • на деякі посади бажано знання мови (польська, англійська, німецька).

Більшість роботодавців надають працівникам житло. Іноді пропонують додаткові переваги: перевезення до місця роботи, вивчення мови, професійні курси. Вимагають від всіх працівників фізичної витривалості, відсутності шкідливих звичок. Найкраще шукати місце самостійно, праця в Польщі без посередників можлива і через перевірені агенції зайнятості. Це означає, що ви не будете переплачувати посередницькій фірмі за інформацію.