Підлітковий алкоголізм – тяжке захворювання. Шкода алкоголю для молодого організму набагато серйозніша, він впливає швидше, важче піддається лікуванню. Діти можуть пробувати спиртні напої вже з 13-16 років. Це вік становлення особистості, формування характеру, що визначає поведінку, соціальні контакти та впливає на подальше доросле життя.

Причини появи алкогольної залежності у підлітків

Розпивання спиртного найчастіше стає наслідком психоемоційних та соціальних факторів. Можна відзначити такі причини появи алкогольної залежності у підлітків:

 1. Бажання бути «як всі», влитися у компанію.
 2. Прагнення подолати комплекси, бути товариським, розслабитися.
 3. Необхідність домогтися уваги однокласників, батьків, освітян.

Спроби втекти від реальності є наслідками різних проблем:

 • Батьки весь час працюють, дитина почувається непотрібною, покинутою.
 • Немає порозуміння з однолітками, близькими.
 • Негативний приклад батьківської сім’ї.

Спочатку є лише бажання відчути розкутість від невеликого сп’яніння алкоголем. Але поступово формується сильна залежність. Дорослому організму для цього потрібно кілька років для цього, а підліток стає алкоголіком буквально за кілька місяців. Вилікувати захворювання можна лише у професійному наркологічному центрі. У місті Київ діє Приват-Клініка https://privat-klinika.com.ua/, в якій лікують не лише алкогольну, а також ігрову та наркотичну залежності.

Шкідливість алкоголю для підліткового організму

Зростаючий організм страждає від негативного впливу етанолу набагато більше, ніж дорослий. Внаслідок цього можливе відставання у розвитку та незворотне руйнування здоров’я!

Вплив алкоголю на підлітковий організм проявляється наступним чином:

1. Величезна шкода завдається головному мозку. Порушується кровообіг, знижується концентрація, пам’ять.

2. Ті, хто почав зловживати в молодому віці, частіше за інших стають алкоголіками, будучи дорослими.

3. Швидше руйнуються клітини печінки, замінюються жировою тканиною. Це спричиняє порушення метаболізму, знижує вироблення ферментів. Можливий розвиток такого небезпечного захворювання як цироз.

4. Спиртне стає причиною зниження продукування шлункового соку, зміни функціонування підшлункової залози, панкреонекрозу. Молодь часто віддає перевагу алкогольним коктейлям, які містять велику кількість барвників, ароматизаторів, цукру, що викликають цукровий діабет.

5. Великий удар завдається серцево-судинній системі: з’являються тахікардія, гіпертонія, внутрішньочерепний тиск.

6. Одним з наслідків розпивання алкоголю стають нерозбірливі статеві зв’язки. В результаті поширюються інфекції, що передаються статевим шляхом, а також гепатит, СНІД. Виникає рання вагітність, що часто веде до абортів.

7. Знижується імунітет, такі підлітки найбільше схильні до простудних захворювань, інфекцій сечовивідних шляхів.

8. Етиловий спирт впливає на репродуктивну систему. Дівчата, що п’ють у ранньому віці, стикаються з проблемами безпліддя, невиношування дитини в майбутньому.

Спиртне завдає непоправної шкоди, викликає безліч захворювань, проблем, перешкоджає майбутньому повноцінному життю.

Симптоми алкоголізму у підлітків

Розвиток захворювання відбувається стрімко, тому звернути увагу на проблему та почати лікування слід якомога раніше. Звертатися варто лише до перевірених фахівців, які мають великий стаж та успішні кейси лікування від алкоголізму. Наприклад, до лікаря Іванова Олександра, який має стаж понад 25 років у лікуванні залежностей.

Симптоми алкоголізму у підлітків такі:

 • Дратівливість, агресивність, перепади настрою.
 • Неадекватна реакція на зауваження дорослих.
 • Прихованість, бажання уникнути розмов із близькими.
 • Поява нового кола спілкування.
 • Погіршення здоров’я.
 • Зникнення грошей з дому.

Батькам варто стати уважнішими, чуйнішими до дітей, вибудовувати довірчі відносини, розібратися, що їх хвилює, які проблеми вони намагаються вирішувати таким чином.

Методи лікування підліткового алкоголізму

Отримати результати можна тоді, коли методи лікування підліткового алкоголізму враховують сімейну атмосферу, особливості психіки підлітка та навколишнє середовище у школі.

Перший етап лікування включає зняття абстинентного синдрому, детоксикацію, відновлення фізичного здоров’я. Далі потрібна психотерапевтична реабілітація. Молоді люди рідко усвідомлюють своє захворювання, тому психолог проводить мотиваційну розмову. 

Такі методи як кодування, гіпнотерапія не застосовують при наданні допомоги неповнолітнім.

Ефективні методики:

 • Арт-терапія.
 • Психоаналіз.
 • Гештальт-терапія.
 • 12 кроків.

Вони дозволяють опрацювати причини хвороби, навчити дитину контролювати поведінку, емоції, сприяють розвитку впевненості у собі.

Людині, яка не потребує схвалення оточуючих, рідше потрібні хімічні стимулятори. Тому будьте уважними до своїх дітей, підтримуйте їх і при перших ознаках захворювання вчасно звертайтеся за допомогою!