Користь рукоділля

Постійні стреси вже давно стали нашими супутниками, але це не означає, що з психологічним виснаженням не можна ефективно боротися! Якщо ви перепробували різні методи, але свій «дзен» так і не впіймали, радимо дізнатися більше про користь рукоділля для ментального здоров’я людини. Плетіння спицями чи гачком, вишивання, шиття чи щось інше – такі заняття вже давно зарекомендували себе як потужні антидепресанти.

Якщо ви й досі сумніваєтеся, ось вам 5 простих пояснень, як рукоділля переключає на себе нашу увагу і чудово знімає стрес. Читайте, обирайте собі хобі, купуйте якісні прикладні матеріали в інтернет-магазині «ТК-Фурнітура» і починайте зцілювати душу!

1. Рукоділля – це різновид активної медитації

Вишивання та інші ручні ремесла часто називають «активною медитацією» – процесом, коли руки зайняті, але розум вільний. Повторення монотонних дій є ключовим компонентом розслаблення, оскільки воно зосереджує нас на поставленому завданні і відволікає від важких думок. Такий вид відпочинку не порівняти з переглядом телевізійних новин чи прокручуванням стрічок в соцмережах, які просто переповнені стресовою інформацією!

Користь рукоділля, вишивання

2. Робота руками покращує концентрацію

Вишивання, плетіння чи інші схожі заняття допомагають нам зосередитися на одному завданні, тим самим покращуючи нашу концентрацію. Потім цю навичку можна застосувати до всіх сфер життя, що дозволить ігнорувати безглузді та невідповідні думки. Крім того, вміння фокусуватися на головному допомагає зберігати здоров’я мозку та покращити пам’ять.

3. Ви навчитеся імпровізувати

Творча робота завжди носить характер імпровізації (це саме той випадок, коли ви починаєте якийсь рукодільний проект, але не знаєте, яким буде кінцевий результат). Така діяльність пов’язана з виготовленням або виконанням чогось, не запланованого заздалегідь, і з використанням всього, що можна знайти під рукою. Досить часто це носить креативний характер і допомагає нам вирватися з традиційних методів мислення та вирішення проблем.

Імпровізація вчить нас приймати і вдало використовувати випадкові сюрпризи, які підкидає нам життя. Це вміння має першорядне значення для того, щоб ми могли впоратися з нашим повсякденним середовищем і його непередбаченими обставинами.

макраме

4. У вас підвищиться самооцінка

Чим довше ви практикуватимете ваше хобі, тим кращими будуть ваші навички і красивішим результат. Відчуття гарно виконаної роботи призводить до росту в організмі кількості дофаміну (нейромедіатора хорошого самопочуття). А головне, що підвищить вашу самооцінку, – це усвідомлення того, що ваші руки можуть створити щось не тільки красиве, але й корисне!

Коли ви зміцнюєте свою самооцінку, це може відбитися на інших сферах вашого життя, зокрема:

• ви станете більш наполегливо відстоювати свої потреби і думки;

• будете впевненими у своїй здатності приймати рішення;

• навчитеся будувати безпечні та чесні стосунки;

• будете реалістично встановлювати очікування до себе та до інших тощо.

Стільки корисних ефектів, і все завдяки улюбленому хобі!

5. У вас з’явиться відчуття виконаного завдання

Найкраще в творчому хобі – це ваша радість від результату своєї роботи. Адже навіть невеликі досягнення – це будівельні блоки, які дозволяють нам сформувати відчуття успіху. Коли після довгих вечорів (а, можливо, навіть безсонних ночей) ми закінчуємо свій творчий проект, то відчуваємо себе дуже добре! Ми задоволені собою, щасливі, і це поширюється на інші сфери нашого життя.

Тепер ви знаєте про користь рукоділля для ментального здоров’я. Тому досить зволікати – експериментуйте, пробуйте, шукайте «своє» хобі і отримуйте задоволення від життя!

Читайте також: Як подолати стрес: перевірені рецепти щастя з усіх куточків світу