фітотерапія

Фітотерапія – один із видатних методів лікування людини, який застосовувався ще в найдавніші часи. Ця практика вдосконалювалася впродовж багатьох років, і продовжує успішно використовуватися сьогодні. В чому ж полягають переваги цієї методики, як вона працює і чим корисна для нашого здоров’я – розбираємося в цьому матеріалі!

Що таке фітотерапія

Фітотерапією називають лікарську практику, в якій для лікування захворювань використовуються рослини. Корисними можуть бути різні частини рослин (стебла, листя, насіння, квіти тощо), з яких екстрагуються активні інгредієнти. З них виготовляють чаї, настоянки, мазі та масла, а такі виробники як bionorica.ua створюють також ефективні фітопрепарати на рослинній основі.

фітотерапія

Звідки виникло лікування травами

Використання рослин для лікування ран і невеликих захворювань практикується з давніх-давен, а навчилося цьому людство у тварин. Перші згадки про лікування рослинами у шумерів сягають понад 5000 років тому. Свідчення використання лікарських рослин можна також знайти в єгипетських папірусах, датованих 1550 роком до нашої ери. Майже 700 сполук, що походять із рослин, згадуються на тисячолітніх папірусах!

Звісно, з часів колишніх травників та знахарів підхід до фітотерапії суттєво змінився. Сьогодні лікування засновується на фармакологічних дослідженнях, які підтверджують ефективність тих чи інших фітотерапевтичних рослин. Щоб включити певну рослину в цю лікарську практику, проводяться численні випробування та дослідження її властивостей.

фітотерапія

Як правильно вживати фітопрепарати

Кожна лікувальна рослина чинить власний вплив на певні системи та органи нашого організму, тому дуже важливо призначати лікування правильно. Наведемо лише кілька прикладів, коли фітотерапія може бути корисною для вашого здоров’я:

• екстракт гінко використовується для лікування деяких розладів центральної нервової системи та легких когнітивних дисфункцій;

• звіробій застосовується для лікування помірної депресії;

• коріння та надземні частини ехінацеї використовуються для лікування застуди та респіраторних захворювань і так далі.

Сьогодні на ринку ви знайдете безліч фітотерапевтичних препаратів, тобто лікарських засобів рослинного походження. Їх призначає лікар, а пацієнт повинен дотримуватися добової дози згідно з виписаним рецептом – тільки в цьому випадку ефект лікування буде найвідчутнішим. Сучасні фітопрепарати випускаються в різних формах: їх можна вживати у вигляді відварів, екстрактів, настоянок або в таблетованій формі. Як і всі інші ліки, вони можуть мати побічні ефекти, тому перед вживанням обов’язково читайте інструкції.

Фітотерапія – це лікувальна практика з величезним потенціалом, який не варто ігнорувати. Вживайте тільки перевірені фітопрепарати за призначенням лікаря, і залишайтеся здоровими!