кешбек, кэшбэк

Кешбек ― слово, яке в сучасному суспільстві ми чуємо досить часто, проте не всі знають, про що саме йде мова. Розповідаємо, як можна скористатися цією можливістю і чому це вигідно.

Слово «кешбек» походить від англійського слова сashback, що дослівно перекладається як «повернення готівки». Це частина коштів, котру вам повертають за онлайн-покупки в інтернет-магазині. Звучить трохи складно, тому наведемо приклад покупки за допомогою кешбек-сервісу. Припустимо, ви придбали взуття, яке коштує 2000 гривень, через сервіс https://letyshops.com із кешбеком 5 %. Це означає, що 100 гривень з цієї покупки вам повернуть. Інакше кажучи, ви економите свої кошти.

Як працює кешбек

Ця система була придумана у 1980-х роках у США і чудово себе зарекомендувала, адже здійснювати покупки з кешбеком в інтернет-магазинах дуже вигідно. Без зайвих зусиль ви розраховуєтеся за покупку в магазині, а потім отримуєте на банківську карту або на ваш рахунок певний відсоток від потраченої суми. Така «знижка» надається не відразу: спочатку ви повинні оплатити повну вартість товару, а через деякий час вам повернуть відсоток від ваших витрат. Подібна система вигідна усім: і магазинам, і вам (як їхньому клієнту), і самому кешбек-сайту. У такий спосіб інтернет-магазини залучають нових відвідувачів, мотивуючи їх на чергові покупки.

кешбек, кэшбэк

Що таке кешбек-сайти

Кешбек-сайт укладає з магазином партнерську угоду, за умовами якої магазин повинен виплатити сайту відсоток за залучення нового клієнта. Сам сайт, зі свого боку, повинен повернути частину цих коштів покупцеві. Виплату покупцям, як правило, здійснюють різними способами:

  • банківськими переказами;
  • банківськими чеками;
  • поповненням мобільного номера;
  • через одну з платіжних систем.

Зазвичай усі кешбек-сервіси встановлюють мінімальний поріг на розмір відшкодування або тимчасовий інтервал, через який відбувається компенсація. Розмір відшкодування та умови виплат залежать від крамниць, котрі приймають участь в партнерській програмі сайта-посередника. Це може становити 5 % від суми покупки, а може й 20 %. Час від часу можуть проводитися різноманітні акції, при яких суму коштів на повернення можна подвоїти або навіть потроїти.

Яким чином можна повернути гроші за покупки

Ось головні способи повернення готівки, якими можуть скористатися покупці:

  1. Від банку. В даному випадку потрібно оформити банківську карту, після чого відбувається її підключення до системи повернення коштів. При розрахунку банківською картою, до прикладу, в продуктових магазинах, кафетеріях, ресторанах чи таксі, на ваш рахунок нараховуватиметься відсоток від ваших витрат.
  2. Через кешбек-сервіс. Саме цей варіант є досить популярним серед онлайн-покупців. Ви повинні пройти реєстрацію на обраному сервісі, а далі у будь-якій крамниці можете купувати необхідні вам речі та розрахуватися за них. Кошти потраплятимуть на кешбек-рахунок, з якого їх можна успішно вивести.
  3. Безпосередньо від виробника, котрий повертає частину коштів в межах так званих кешбек-програм, спрямованих на лояльність.

Кешбек можна перевести у «живі кошти», тобто звичайну готівку, що дуже вигідно і зручно. Ви можете робити різні покупки, поповнювати рахунок мобільного телефону, оплачувати комунальні послуги, тобто використовувати ці кошти на свій розсуд.

Текст: Тетяна Вечера