здорові зуби

Здорові зуби мають значення не лише для гарної посмішки, а й для вашого здоров’я. А щоб підтримувати їх у хорошому стані, необхідна правильна гігієна порожнини рота!

Запобігти можливим проблемам можна за допомогою належного догляду в кабінеті стоматолога. Не нехтуйте тривожними сигналами, вчасно проходьте чергові огляди в лікаря, робіть професійні чистки та встановлюйте цирконієві коронки в досвідчених спеціалістів. Але не забувайте, що домашній догляд – не менш важливий! Саме тому ви повинні знати і застосовувати наступні практики, які допоможуть зберегти зуби та ясна здоровими.

1. Чистіть зуби щіткою регулярно, але не агресивно

Чищення зубів двічі на день і використання зубної нитки допоможуть зберегти здорові зуби та ясна. Однак чистка зубів може бути ефективною лише у тому випадку, якщо робити це правильно.

Зуби потрібно чистити невеликими круговими рухами, дбаючи про те, щоб захопити передню, задню та верхню частину кожного зуба. Цей процес повинен займати від 2 до 3 хвилин. Уникайте рухів вперед-назад.

Занадто сильне чищення або використання зубної щітки з жорсткою щетиною може пошкодити зубну емаль і ясна. Наслідком буде підвищена чутливість зубів, постійне пошкодження захисної емалі на зубах та ерозія ясен.

Стоматологи рекомендують використовувати зубну щітку з м’якою щетиною. Вони також стверджують, що її потрібно змінювати кожні 3 місяці, або коли кінчики починають виглядати потертими (що стається навіть раніше).

здорові зуби, зубна щітка

2. Використовуйте фтор

Багато експертів вважають, що фтор допомагає запобігти карієсу, тож він є поширеним інгредієнтом зубної пасти та ополіскувача для рота. Однак деякі стоматологічні засоби не містять фтору, а деякі люди не використовують його взагалі.

На жаль, нестача фтору може призвести до карієсу, навіть якщо людина добре доглядає за своїми зубами. Недавні дослідження показали, що чистка зубів і зубна нитка не перешкоджають появі карієсу, якщо не використовується фтор, тому краще обирайте пасти з цим мікроелементом у складі.

3. Використовуйте зубну нитку раз на день

Зубна нитка може видалити наліт і бактерії з тих місць між зубами, куди не може дістатися зубна щітка. Вона також запобігає неприємному запаху з рота, видаляючи залишки їжі з міжзубних проміжків.

Більшість стоматологів рекомендують спочатку обережно притискати нитку вниз до лінії ясен, перш ніж опрацьовувати нею бічну частину зуба рухами вгору-вниз. Важливо уникати защемлення нитки вгору і вниз між зубами, що може викликати біль і не так ефективно видаляти наліт.

посмішка, зуби

4. Регулярно відвідуйте стоматолога

Стоматолог може діагностувати та лікувати проблеми зі здоров’ям ротової порожнини до того, як вони стануть серйозними.

Фахівці рекомендують відвідувати стоматолога кожні 6 місяців. Під час планового стоматологічного огляду гігієніст очистить зуби та видалить наліт і затверділий зубний камінь. Стоматолог також перевірить наявність візуальних ознак карієсу, захворювань ясен та інших проблем зі здоров’ям порожнини рота.

5. Не куріть

Куріння завдає шкоди імунній системі організму, що дуже ускладнює загоєння тканин, у тому числі в ротовій порожнині. Люди, які курять, можуть відчувати повільне загоєння після стоматологічних процедур.

Куріння також впливає на зовнішній вигляд ротової порожнини, що призводить до пожовтіння зубів і язика, а також може викликати неприємний запах з рота.

6. Використовуйте ополіскувач для рота

Певні рідини для полоскання рота можуть бути корисними для здоров’я ротової порожнини. Наприклад, ополіскувач, що містить хлоргексидин, антибактеріальний інгредієнт, допомагає контролювати зубний наліт і гінгівіт . Ефективними є також ополіскувачі з ефірними оліями.

Не забувайте, що ополіскувач для рота не може замінити чищення щіткою та зубною ниткою, але він може доповнити ці процедури.

пара, посмішки, здорові зуби

7. Обмежте вживання солодких продуктів і крохмалю

Вживання цукру може призвести до карієсу. Дослідження продовжують підкреслювати важливу роль цукру в негативному стані здоров’я зубів. Поширеними винуватцями є цукерки та десерти, але багато оброблених продуктів також містять доданий цукор.

Експерти також стверджують, що крохмалисті продукти, такі як крекери, хліб, чіпси та макарони, можуть викликати карієс. Ці продукти затримуються в роті й розпадаються на прості цукри, якими живляться бактерії, що виробляють кислоту. Ця кислота може викликати карієс.

Замість крохмалистих продуктів їжте багато фруктів і овочів, багатих клітковиною, а також молочні продукти без додавання цукру.

8. Пийте воду замість солодких напоїв

Підсолоджені цукром напої – це джерело номер один доданих цукрів у типовій дієті сучасного міського мешканця. Споживання газованої води, соків або інших солодких напоїв може призвести до підвищення ризику розвитку карієсу.

Пийте воду або несолодкий чай протягом дня, а підсолоджені цукром напої краще вживати тільки під час їжі і в невеликих обсягах.

Правильний догляд за ротовою порожниною допоможе вам зберегти здорові зуби та ясна. Щоденне чищення зубів, використання зубної нитки та ополіскувача, відсутність шкідливих звичок, здорове харчування та регулярні стоматологічні огляди допоможуть уникнути карієсу та інших проблем. Це також принесе користь вашому загальному здоров’ю.