як щвидко прибрати в квартирі

Наведення ладу в будинку – процес не такий вже й простий, як видається на перший погляд. Як тільки ви налаштувались на ефективне прибирання, з’являються відволікаючі фактори, що крадуть ваш час і зводять нанівець всі зусилля. То як швидко прибрати в квартирі і залишитися задоволеною результатами? Відповіді на ці питання дає Інна – експерт із тайм-менеджменту, організатор простору та часу і психолог за освітою. Інна є автором популярного в Інстаграмі блогу @home_feyka, де майстерно розкладає по поличках психологію безладу й порядку, тож передаємо слово їй.

Інна @home_feika

Як швидко прибрати в квартирі, не втрачаючи концентрацію

Уявіть, що ви почали наводити лад на кухні, і тут вам на очі потрапляє дитячий м’яч. Ви відносите його в дитячу кімнату, бачите там склад речей на стільці і починаєте розносити їх по місцях. Підійшовши до комоду, виявляєте в ньому не зовсім чисті шкарпетки й несете їх у прання. Завантажуєте в пральну машину шкарпетки, розумієте, що потрібно пройтись по квартирі й зібрати всі брудні речі… Знайомо?Всі ці пересування займають у вас півгодини. І ось що ми маємо в результаті:

  • в кухні все залишилось, як було, тільки м’яч винесли;
  • дитяча кімната теж неприбрана, тому що ви почали розбирати речі на стільці, але навіть це не завершили;
  • зате прання завантажили. Ура!

як щвидко прибрати в квартирі

Читайте також: Скандинавський стиль в інтер’єрі

Давайте домовимось працювати по черзі в кожному приміщенні. Якщо ви зайнялися кухнею – не виходьте з неї хвилин 15-20. Наведіть таймер на цей час, і до його сигналу просто не покидайте приміщення! Всі зайві речі, які знаходяться в кухні і заважають наведенню порядку, можна виносити за двері, але відразу повертатися назад.

як щвидко прибрати в квартирі

Не важливо, чи встигнете ви за відведений час зробити все заплановане, зате ви будете зосереджені на одному об’єкті. Переваги такого підходу:

  • ви не забудете, що саме хотіли зробити. Відповідно, перелік потрібних справ скорочується;
  • ви не тратите час на пересування між кімнатами (зберігається і тимчасовий, і енергетичний ресурс);
  • ви вчитеся концентруватися й подумки формулювати зрозумілі схеми дій та чек-листи, а це важлива навичка не тільки для роботи з будинком і шафою;
  • ви бачите реальний результат своєї роботи! А це надихає на подальші звершення;
  • ви не намагаєтесь охопити неохопне, а значить, працюєте зі своїм перфекціонізмом, направляючи його в мирне русло.

як щвидко прибрати в квартирі

Головна таємниця ефективного прибирання в кожному приміщенні виявилась доволі простою: просто не виходьте з кімнати до завершення відведеного на неї часового проміжку! Спробуйте й переконайтесь, а своїм досвідом діліться в коментарях!