Пастельні кольори, багато світла і простору, комфортна лаконічність і, одночасно, неймовірний затишок – скандинавський стиль інтер’єру просто не може не подобатися! Він прийшов до нас із північноєвропейських країн з суворим кліматом і коротким світловим днем. Мабуть, тому мешканці так званої Скандинавії при оформленні приміщень намагаються втримати якомога більше сонячного світла, і це правильно!

скандинавський стиль

Характерні риси скандинавського стилю

В нашій країні, де похмурий холодний сезон триває практично півроку, скандинавський стиль оформлення інтер’єру теж дуже доречний.

Якщо ви вирішили використати цей стиль у себе вдома – ви зробили правильний вибір, тим більше, що це зараз дуже модно!Отже, зверніть увагу на основні принципи скандинавського стилю:

1. Головне завдання – зберегти якнайбільше сонячного світла. Саме тому на вікнах часто відсутні будь-які штори чи завіси. Якщо такий варіант для вас занадто лаконічний – скористайтесь рулонними шторками чи жалюзі світлих відтінків.

2. Колір стін – білий або наближений до нього, хоча яскравий декор у вигляді окремих кольорових елементів (картини, наліпки, смужка шпалер і тд) допускається.

3. Матеріали – в основному натуральні: мінімально оброблене дерево та камінь.

4. Кольорові акценти: яскраві подушки, меблі, пледи на дивані. Все це дозволить уникнути «ефекту поліклініки» і додати життя в інтер’єр. Але не забувайте про мінімалізм – тут важливо не перенаситити кімнату.

5. Практичність і комфорт: багато шафок, відкритих полиць та поверхонь. Скандинавський інтер’єр дуже зручний для мешканців будинку, адже в нього чудово впишуться і подарована вам книга, і ваза з яскравими квітами, і дитячі іграшки, розкидані по підлозі.  

Cкандинавський стиль інтер’єру є чудовим втіленням сучасного прагнення до екологічності, чистоти та природності форм і кольорів. Він існує не для ефектності, а для комфортного життя, не вимагає надзвичайних грошових вкладень, тому сміливо беріть його на озброєння!

Читайте також: Про щастя в домі, або чому облаштовувати оселю повинна жінка