як покращити сон

Здоровий сон – запорука хорошого самопочуття та продуктивного дня. На жаль, постійні стреси та інші фактори можуть перешкоджати якісному нічному відпочинку, і це не найкращим чином впливає як на наш стан, так і на нашу зовнішність. Розповідаємо, як покращити сон за 7 кроків!

1. Дотримуйтеся розкладу сну

Як покращити сон найпростішим способом? Встановіть чіткий режим і дотримуйтеся його! Виділіть на сон не більше восьми, але не менше семи годин і намагайтеся лягати спати завжди в один і той же час. Не піддавайтеся спокусі довше поспати у вихідні дні, адже така непослідовність зіб’є ваші ритми і порушить звичний цикл засинання. Максимум, що ви можете собі дозволити, це одна година різниці.

Якщо ви лягли і не можете заснути протягом приблизно 20 хвилин, вийдіть зі спальні і займіться чимось розслаблюючим. Почитайте або послухайте заспокійливу музику. Повертайтеся спати, відчуєте потребу в цьому.

2. Забезпечте комфорт і зручність

Якщо вас матрац скрипить із кожним рухом, а постіль виготовлена з неприємної до тіла тканини, про нормальний сон не може бути й мови! Подбайте про своє здоров’я і комфортний відпочинок вночі: купіть хороший ортопедичний матрац і якісну постільну білизну https://mirson.ua/postelnoe-bele/. Пам’ятайте, що важливою є не лише натуральність матеріалів, а й естетичний вигляд вашої постілі!

спальня, ліжко

3. Зверніть увагу на те, що ви їсте і п’єте

Не лягайте спати голодними або на повний шлунок! Зокрема, уникайте важкої їжі протягом кількох годин перед сном, інакше будете відчувати дискомфорт.

Нікотин, кофеїн та алкоголь перед сном – також не найкраща ідея. Стимулюючі ефекти нікотину та кофеїну тривають годинами і можуть завдати шкоди вашому якісному сну. І хоча алкоголь викликає сонливість, він може порушити сон пізніше вночі.

4. Створіть спокійну обстановку

Облаштуйте кімнату, яка ідеально підходить для сну: найчастіше це означає прохолоду, темряву і тишу. Уникайте тривалого використання світловипромінюючих екранів безпосередньо перед сном. Подумайте про штори, що затемнюють кімнату; вентилятор, який створить прохолоду; інші пристрої, які створять відповідне середовище.

Виконання заспокійливих заходів перед сном, наприклад, прийняття ванни або використання методів розслаблення, також сприятиме кращому засинанню.

5. Обмежте денний сон

Довгий денний сон може заважати нічному сну. Якщо ви вирішили подрімати, обмежте себе до 30 хвилин і не робіть цього пізно вдень. Однак, якщо ви працюєте вночі, вам може знадобитися подрімати пізно вдень перед роботою, щоб компенсувати нестачу сну.

як покращити сон

6. Включіть фізичну активність у свій розпорядок дня

Регулярна фізична активність сприяє кращому сну, однак уникайте активності занадто близько по часу до сну. Також може бути корисним щоденне проведення часу на вулиці.

7. Звільніться від нав’язливих думок

Постарайтеся вирішити всі свої турботи перед сном. Запишіть, що у вас на думці, а потім відкладіть це на завтра. Хорошим способом позбутися занепокоєння та розслабитися є медитація.

Майже у кожного іноді буває безсонна ніч, але тепер вам відомо, як покращити сон! Якщо ж у вас часто виникають проблеми зі сном, зверніться до лікаря. Виявлення та лікування можливих причин безсоння може допомогти вам спати набагато краще.

Читайте також: 8 речей у вашій спальні, які порушують здоровий сон