здоровий сон

Що може порушувати ваш здоровий сон? Як не дивно, але винуватцями недосипання можуть бути звичні речі, на які ми й уваги не звертаємо!

Головний біль, закладеність носа, біль у м’язах та загальна втома – якщо все це вже стало звичною частиною ваших ранків, то про здоровий сон мова аж ніяк не йде! Радимо вам уважніше придивитися до своєї спальні – цілком можливо, що саме її наповнення не дозволяє вам гарно виспатися.

1. Подушка і здоровий сон

Після важкого й виснажливого дня так хочеться швидше прихилитися до улюбленої подушки! Але, на жаль, вона дуже швидко накопичує шкідливі бактерії, спори цвілі та кліщів. Все це призводить до алергічних реакцій – болю у горлі, головного болю та інших симптомів. Щоб уникнути цього, змінюйте подушку раз на рік, а наволочку на ній – хоча би раз на тиждень.

здоровий сон

2. Кімнатні рослини

Красиві вазони додають затишку і очищують повітря, але, разом з тим, інколи можуть викликати і алергічні реакції. Це стається тоді, коли ви забагато підливаєте свої рослини, спричинюючи появу кореневої гнилі та псування грунту. Рішення проблеми просте – не допускайте «переливання» і йдіть за водою тільки тоді, коли верхній шар землі вже сухий на дотик. 

кімнатні рослини

Читайте також: Як швидко прибрати в квартирі, якщо ви постійно відволікаєтесь

3. Домашні улюбленці

Для багатьох із нас четвероногі друзі є повноцінними членами сім’ї, але коли йдеться про здоровий сон, то їм краще мати власний куточок для відпочинку. Крім того, що тваринки можуть будити вас уночі, їхнє хутро ще й наповнене алергенами, які можуть викликати небажані реакції. Запровадьте практику відокремленого сну з улюбленцями і побачите, що будете висипатися краще.

4. Свічки

Мерехтіння вогників у вашій спальні – це, безсумнівно, дуже романтично, але зловживати запалюванням свічок перед сном не варто. Ароматичні парафінові свічки можуть виділяти шкідливі речовини – бензол та толуол, а їхній запах може навіть дратувати тих, хто має надмірну чутливість.

Якщо, все-таки, дуже хочеться запалити свічку – обирайте воскову, і ні в якому разі не купуйте свічок з металевими денцями. І не забувайте провітрювати кімнату!

5. Миючі засоби

Звичайно, всі ми намагаємося тримати оселю в чистоті, але миючі засоби не повинні викликати подразнення очей, проблеми з диханням чи головний біль. Сучасні засоби для прибирання містять багато шкідливих компонентів, тому хоча би у спальні зведіть їх використання до мінімуму.

6. Постійно закрите вікно

Дані наукових досліджень вражають: у закритому просторі повітря може бути у два-п’ять разів більш забруднене, ніж на вулиці! Якщо вікно вашої спальні постійно зачинене, ви будете знаходитися в оточенні великої кількості шкідливих речовин: випарів від тих же миючих засобів, хімічних сполук від лаку для волосся чи дезодоранту, пилу тощо. Тому при першій же можливості дозвольте свіжому повітрю циркулювати по кімнаті, де спите!

здоровий сон

Читайте також: Скандинавський стиль в інтер’єрі

7. Матрас

Як і подушка, матрас швидко наповнюється відмерлими мікрочастинками шкіри, пилом, кліщами та бактеріями, тому потребує регулярного чищення та захисту спеціальними чохлами. Ще одна проблема: якщо вашому матрасу більше, ніж п’ять років, він починає втрачати форму та провисати. Тож якщо вам набридло прокидатися із болями в спині – терміново замініть свій матрас!

здоровий сон

8. Килим

Приємно стати з ліжка на м’якенький килимок, але якщо уявити, скільки там зібралося пилу і, можливо, інших не дуже бажаних «мешканців», то вся радість миттю випаровується! Будь-який килим потрібно раз на кілька місяців відносити на професійне чищення, а ще краще – взагалі відмовитися від нього у спальні.

Виправте ці помилки, і вас чекатиме чудовий здоровий сон!