Декор на Вербну неділю

Весна 2022 року стала важким випробуванням для всіх українців. Але напередодні Квітної неділі так хочеться відволіктися від поганих новин і створити хоча б невеликий острівець сімейного затишку! Декор на Вербну неділю, зроблений своїми руками – гарний спосіб заспокоїти нервову систему і подарувати собі трішки краси.

Сакральне значення верби

Верба завжди мала особливе значення для українців. Вона була і залишається одним із найголовніших національних символів. Крім того, верба символізує також і жіночність, тому до свят її прикрашали виключно жінки і дівчата.

Для вербових букетів традиційно готували гілочки верби з пухнастими котиками. Для красивого букета брали не менше десяти-дванадцяти гілочок (парність чи непарність тут неважлива).

Гілочки однакової довжини складали в тугий пучок і обмотували лляною шнурівкою в напрямку за сонцем. Букет прикрашали квітами, миртом, травами і йшли освячувати в церкві.

Після освячення гілочками верби вже не ділилися – букет несли додому і ховали за образами як оберіг. А освячену вербу з попереднього року ні в якому разі не можна було викидати – її спалювали.

Декор на Вербну неділю

Як самостійно зробити красивий вербовий букет

Красивий і міцний вербовий букет може стати основою для будь-якого творчого задуму. Щоб зробити його самостійно, вам знадобляться:

1. Вербове гілля (шукайте рівні, не покручені гілочки приблизно однакового розміру).

2. Ножиці (можна взяти невеликий секатор).

3. Міцна нитка.

4. Декоративна мотузка або стрічка.

верба, вербовий букет

Як зробити:

В першу чергу візьміть вербові гілочки і підрівняйте їх по довжині. За допомогою ножиць обріжте все зайве, а з нижньої частини приберіть пухнасті котики.

В основу букету покладіть найбільш міцні гілочки і закріпіть їх між собою ниткою. Інші гілки додавайте поступово, кладучи їх злегка навскіс і закріплюючи тією ж ниткою. Стежте за тим, щоб нитка не розірвалася.

Коли основа буде готова, обмотайте нижню частину букету декоративною мотузкою або стрічкою. Такий букет можна вже йти посвячувати, але більшість жінок турбуються і про додатковий декор на Вербну неділю.

Декор на Вербну неділю

Декор на Вербну неділю: ідеї

Традиційно вербові букети прикрашають листям мирту (самшиту), сухоцвітами та декоративними стрічками.

Можна також використати різноманітні декоративні елементи у вигляді штучних квітів, листя і навіть маленьких фігурок (наприклад, пасхальних кроликів).

Декор на Вербну неділю

Спробуйте оформити букет в одній кольоровій гамі або додати до нього акуратні писанки. Цікаво виглядають і гілочки верби з пофарбованими в різні кольори котиками!

Вербна неділя, декор

Для закріплення декоративних елементів можна використовувати не лише шнурівки, а й клейовий пістолет, як на цьому відео:

Крім, власне, вербових букетів для освячення, ви можете також тематично прикрасити вербою і свій дім.

Декор на Вербну неділю

Створюйте красиві композиції чи віночки із застосуванням вербових гілочок та інших великодніх декоративних елементів, і нехай вони тішать вас своєю красою!

Одним словом, вмикайте фантазію, і ваш декор на Вербну неділю вразить всіх. А головне: оформлений власноруч красивий вербовий букетик буде володіти вашою енергетикою і ще краще впорається з роллю домашнього оберега. Спокійних і мирних вам свят!

Читайте також: Вербна неділя: історія свята, цікаві прикмети та привітання у віршах