Всім відомо, що для хорошого фізичного здоров’я потрібно споживати тільки корисні й бажано домашні страви. Але приготування їжі має ще одну вагому перевагу – виявляється, цей процес позитивно впливає на психічне здоров’я! Існує навіть поняття кулінарної терапії, яка прописується людям для зняття стресових станів та покращення концентрації.

Якщо у вас ще виникають певні сумніви, то ось вам цілих 5 доказів того, що приготування їжі корисне для жіночої психіки:

1. Процес куховарства заспокоює

Приготування їжі за своєю суттю – це всебічна медитація зі смачними та корисними стравами у якості винагороди.

Деякі сімейні терапевти запевняють, що виконання простих та монотонних дій (нарізання, перемішування і т.д.) мають медитативний характер і здатні відволікати від напруги дня, що минає.

Чому б не спробувати?

©Pixabay

2. Самостійне приготування їжі гарантує якість страв

Якщо ви самі готуєте для себе та свої сім’ї, то можете бути певні у якості продуктів, які використовуєте.

Додатковий бонус: вам легше контролювати кількість тих чи інших інгредієнтів, які ви допускаєте або не допускаєте в свій раціон (наприклад, продуктів, на які у вас алергія).

Іншими словами – приготували обід і спокійно їсте, не хвилюючись про його склад!

©PxHere

3. Приготування їжі разом із членами сім’ї зближує

Подумайте: хіба часто протягом дня у вас є можливість поспілкуватися з рідними? А готуючи вечерю разом з близькими людьми, ви мимоволі будете розмовляти про щось, окрім кулінарії!

Додаткова перевага для матусь: навчаючи своїх дітей основам куховарства, ви не тільки передаєте їм безцінний досвід та сімейні кулінарні секрети, а й даруєте неповторні спогади про приємні миті, проведені у вашому товаристві!

©PxHere

4. Готуючи для рідних, жінка реалізовує одне зі своїх глибинних призначень

Можна по-різному відноситися до жіночої ролі в сім’ї, але незаперечним залишається одне: жінка здавна вважалася берегинею родинного вогнища. Це вона створювала затишок, забезпечувала чистоту і, так – готувала їжу!

Ось чому нам так приємно бачити, як діти наминають домашні смаколики – це йде з глибини століть!

©Parpercegeszseg

5. Приготування їжі робить нас щасливими!

Готуючи страви у спокійній домашній атмосфері, ви наближаєтеся до відчуття благополуччя. А передчуття того, як ви будете смакувати цією їжею у колі сім’ї, дарує радість і бажання придумати щось цікавеньке!

Хіба це не є тим самим простим жіночим щастям?

©PxHere

Ну як, переконалися у корисності кулінарних експериментів для вашого психічного здоров’я? Тоді швиденько біжіть на кухню і починайте вигадувати щось смачненьке!

Читайте також: Рецепт борщу «Бандерівський»: тільки для українських господинь!