прибирання

Всі ми шукаємо способи зробити прибирання в домі швидким та ефективним. Але інколи у нас виробляються погані звички, які не лише гальмують процес очищення, а й можуть завдати шкоди здоров’ю!

Ось перелік шкідливих звичок прибирання, яких краще позбутися.

1. Ви дозволяєте накопичуватися паперовому безладу

Старі журнали, газети, шкільні зошити та паперові рахунки, вже давно непотрібні візитки – все це має тенденцію до накопичення. Не дозволяйте цьому статися! Візьміть за правило хоча б раз на тиждень сортувати папери і викидати непотрібне – так у вашому домі буде менше безладу.


2. Ви залишаєте мокрі рушники на підлозі у ванній

Хочете витрачати менше часу на очищення поверхонь ванни від цвілі? Не залишайте мокрими душові штори і не кидайте вологі рушники на підлогу. Просушіть рушники та витріть шторки після користування душем – так ви перешкодите появі цвілі на стінах і збережете домашній текстиль!

©Pixabay

3. Ви використовуєте занадто багато миючого засобу

Гадаєте, що чим більше миючого засобу ви налиєте на тарілку, тим чистішою вона буде? А от і ні! Насправді використання занадто великої кількості чистячих засобів приносить більше шкоди, ніж користі, адже їх надлишок може добре не вимитись і потрапити у ваш організм.

4. Ви прибираєте за допомогою брудних інструментів

Як можна розраховувати на чистоту, якщо ви використовуєте брудні засоби для чищення? Якщо ваша пральна машина має неприємний запах, з вашим одягом теж буде не все гаразд. Пилосос із непромитим фільтром не дозволить вам гарно прибрати сміття з підлоги, а брудна губка для миття посуду може стати джерелом мільйонів шкідливих бактерій. Тому не лінуйтеся вчасно змінювати та очищати інструменти для прибирання.

прибирання

©Pixabay

5. Ви користуєтесь одноразовими дезинфікуючими серветками для усієї ванної кімнати

Такі дезінфікуючі серветки відмінно підходять для швидкого очищення раковини. Але у них не міститься достатньо дезинфікуючого засобу, щоб очистити всю ванну кімнату, тож поки ви дійдете до унітазу, то будете вже просто поширювати бактерії з однієї поверхні на іншу.

©The Spruce

6. Ви ходите по будинку у вуличному взутті

Витративши всього кілька секунд, щоб роззутися, ви заощадите години прибирання, не кажучи вже про ризик занесення в дім бактерій із вулиці! Потурбуйтеся, щоб біля входу стояв стілець або лавка – так ви зробите перезування зручнішим і привчите членів сім’ї до порядку.

7. Ви залишаєте брудний посуд у раковині

Немитий посуд у кухонній раковині – це ідеальне місце для бактерій та просто джекпот для голодних комах! Виробіть звичку мити посуд відразу після користування, інакше порядку у вас на кухні не буде.

©Pixabay

8. Ви неправильно зберігаєте очисні засоби

Половину часу, призначеного для прибирання, ви витрачаєте на пошуки потрібного засобу для чищення? Зберіть всі необхідні миючі засоби для кожної зони будинку і зберігайте їх поблизу цього місця. Наприклад, засіб для чищення ванни можна розмістити у невеликому пластмасовому футлярі та поставити на полицю або під раковину.

©Pixabay

9. Ваш холодильник переповнений залишками продуктів

Якщо ви знаєте, що ваша родина не буде доїдати залишки їжі, то чому намагаєтеся приховати їх у холодильнику? Неналежне зберігання їжі сприяє розмноженню цвілі та бактерій і робить прибирання холодильника набагато важчим завданням, ніж є це є насправді.

холодильник

©The Spruce

10. Ви залишаєте ліжко неприбраним

Навіть якщо решта спальні акуратна і чиста, незастелене ліжко змушує її виглядати неохайно. Щоденне застилання ліжка – це звичка, яка буде сприяти збереженню порядку в кімнаті, де ви спите. Спростіть собі завдання, вибравши постільну білизну, яку легко застелити. Ліжко з однією ковдрою і двома великими подушками – набагато кращий варіант, ніж велика кількість подушечок, простирадл і покривал.

©Pixabay

11. Ви не читаєте інструкцію перед застосуванням миючих засобів

Вам коли-небудь доводилося переробляти завдання, тому що миючий засіб не спрацював? А все тому, що ви не прочитали інструкцію! Більшість чистячих засобів не спрацьовують миттєво і потребують трохи часу, щоб розщепити бруд. Тому витратьте 30 секунд на читання інструкції, щоб уникнути 30-хвилинного додаткового чищення.

12. Ви користуєтесь очищувачами занадто жорсткої дії

Застосування миючих засобів занадто суворої дії може створювати небезпеку для членів вашої сім’ї та домашніх тварин. Візьмімо для прикладу хлорний відбілювач: хоч це й хороший дезінфікуючий засіб, але його випари можуть бути токсичними. Тому завжди надавайте перевагу м’яким очисникам.

прибирання

©The Spruce

13. Ви не закінчуєте прибирання, залишаючи справи на потім

Ми всі перериваємося під час прибирання, але потрібно навчитися доводити свою роботу до кінця. Тому не відволікайтеся на перевірку стрічки в соцмережах, якщо ви вже витягнули прасувальну дошку або пилосос!

©The Spruce

14. Ви не починаєте прибирання, доки ситуація не стане катастрофічною

Це одна з найгірших звичок, яку потрібно перебороти і усунути! Адже якщо ви та члени вашої сім’Ї будете підтримувати порядок та чистоту щодня, вам не доведеться організовувати масштабне прибирання раз на місяць.

Ну як, впізнали свої погані звички в прибиранні? Позбувайтеся їх, прибирайте правильно, і нехай ваш дім завжди сяє чистотою!