відшарування сітківки

Сітківка – це внутрішня оболонка ока, яка являє собою найтоншу нервову тканину зі складною будовою. У сітківки десять шарів. Іншими словами, це ті самі клітини мозку, винесені в інше місце. Її роль важко переоцінити, адже вона виступає фотоплівкою, а наші очі – фотоапаратом. Отже, формування зображення без сітківки просто неможливе. 

Відшарування сітківки https://ocular.com.ua/treat/vidsharuvannya-sitkivky/ – важке захворювання, при якому вона відділяється від інших оболонок ока. Причин може бути багато, а наслідок – або часткова, або повна втрата зору.

Спеціалізація офтальмологічної клініки «Ocular» в Києві https://ocular.com.ua/ – це діагностика та лікування таких захворювань як відшарування сітківки ока, а також катаракти, глаукоми, косоокості та інших. Тут ви можете зробити лазерну корекцію зору, придбати контактні лінзи або окуляри.

Відшарування сітківки ока: причини і симптоми

Причин відшарування сітківки може бути багато:

  • Травма ока або обличчя.
  • Короткозорість. Це пов’язано з тим, що у таких людей очне яблуко довше, а сама сітківка тонша, тому вона легко відшаровується.
  • Операції на очах.
  • Різні захворювання очей.
  • Системні захворювання, як, наприклад, цукровий діабет.

Бувають випадки, коли відшарування сітківки взагалі ніяк не проявляється. Але це, в основному, стосується периферичних розривів або локальних відшарувань. В інших же випадках захворювання має певні симптоми, які не варто ігнорувати – краще одразу ж записатися на консультацію до лікаря-офтальмолога.

Перші симптоми відшарування сітківки – поява іскор перед очима, пелени. Людина не може бачити предмети нормальними – вони здаються їй деформованими, а також починає обмежуватися поле зору. Причому з часом всі ці симптоми лише прогресують. Є й інші симптоми: несподівані спалахи, що виникають з боків, ті самі «мушки».

відшарування сітківки

Як відбувається діагностика

Щоб виявити проблему, спеціаліст може вас направити на обстеження. Для цього використовуються інструментальні методи:

  1. Периметрія – оцінка полів зору.
  2. Візометрія – визначення гостроти зору.
  3. Томографія – покрокова зйомка сітківки. Найточніший метод виявлення захворювання.
  4. Офтальмоскопія – огляд очного дна за допомогою спеціальної дзеркальної лінзи.

Якщо діагноз підтверджується, тоді необхідно невідкладно почати лікування.

Лікування відшарування сітківки ока

На жаль, запобігти відшаруванню сітківки не можна, але при цьому можна виявити фактори, які на це впливають, і усунути їх. Коли ж потрібне лікування, тут є тільки один вихід – хірургічне втручання. У клініці «Ocular» хірургія є одним із головних напрямків.

Існують різні способи лікування відшарування сітківки:

Ендовітреальне втручання. У наш час мікроінвазивна хірургія склоподібного тіла і сітківки зробила крок далеко вперед. Тож сьогодні можна успішно допомогти людині у випадках, які раніше вважалися безнадійними.

Склеральне пломбування. В процесі операції до склери пришивається спеціальний матеріал, який дозволяє сітківці знову щільно прилягати до інших оболонок за рахунок тиску, який знову з’явиться.

Вся робота по усуненню відшарування сітківки не триває довго, але при цьому дає хороші шанси на відновлення зору. Не відкладайте лікування «на потім», а вчасно звертайтеся до спеціалістів і будьте здоровими!