Взимку витрати на обігрів наших осель зростають, але більш ніж половина тепла в будинках використовується неефективно, просто виходячи крізь стіни, покрівлю та підлогу. Щоб звести такі витрати до мінімуму, особливу увагу слід приділяти тепловій ізоляції зовнішніх конструкцій. Правильно підібрана система утеплення фундаменту, стін та покрівлі дозволить суттєво зекономити ваші кошти!

Для запобігання інтенсивній теплопередачі через різні поверхні потрібно підібрати матеріали, що мають низьку теплопровідність та чинять опір конвективному переносу тепла. Будівельна компанія «Сонарт» пропонує застосовувати з цією метою спінений пінополіуретан (ППУ). Він має гарні експлуатаційні властивості та відповідає вимогам щодо застосування на об’єктах житлового, промислового та іншого призначення.

Як працює спінений поліуретан

Відомо, що теплоізоляційні властивості покриття визначають його теплопровідність. Чим нижчий цей коефіцієнт, тим краще. Властивості ППУ засновані на низькій теплопровідності комірок, обмежених замкнутим контуром, що становлять структуру цього матеріалу. При нанесенні такого утеплювача можливість конвективного перенесення тепла сильно зменшується.

Жорсткий пінополіуретан, що його рекомендують фахівці, – це сучасний теплоізолюючий матеріал із закритою комірчастою структурою. За допомогою спеціального обладнання його під високим тиском напилюють на стіни, фундамент, стелю та інші поверхні. Після розширення тонкого шару в декілька разів він застигає, а на його поверхні утворюється міцна плівка, яка надійно захищає від потрапляння всередину бруду та вологи. Для гарного утеплення стелі піною достатньо нанести шар всього в 5-7 см, що є дуже економною витратою матеріалу.

Переваги утеплення пінополіуретаном

Спінений поліуретан – досить простий матеріал для утеплення будь-яких поверхонь. Перед його нанесенням не потрібно проводити спеціальні підготовчі роботи, достатньо прибрати зайвий пил та бруд. Роботи з утеплення проводяться швидко, а напилення матеріалу виконується пошарово.

ППУ має такі якості та переваги:

  • безшовне нанесення без прорізів та містків холоду;
  • висока адгезія;
  • мала вага;
  • стійкість до цвілі, грибків та різноманітних бактерій;
  • тепло- та звукоізоляція;
  • захист від протікань;
  • довговічність (близько 40 років);
  • здатність самостійно гаснути під час пожежі;
  • непривабливість для гризунів, птахів тощо.

Завдяки щільному нанесенню пінополіуретан проникає в усі найменші щілини та прорізи і досить гарно їх заповнює. Це унеможливлює утворення конденсату та запобігає передчасній корозії поверхонь навіть при прямому потраплянні води.

За своїми теплоізоляційними характеристиками ППУ випереджає конкурентів та є найкращим варіантом утеплення дому. Легкість нанесення дає змогу мінімізувати час монтажу, тому за час монтажу можна обробити достатньо велику площу поверхні. Зважившись на утеплення будинку за допомогою ППУ, ви не тільки збережете вміст свого гаманця, але й потурбуєтесь про екологію. Матеріал нешкідливий для навколишнього середовища, а його застосування дає змогу споживати на порядок менше енергії, що також добре відображується на екологічній ситуації.