голуб з листом

Благовіщення – одне з найбільших і найрадісніших свят, яке відзначається християнами щороку 7 квітня. Воно пов’язане з історичною подією, яка сталася в Назареті багато років тому: архангел Гавриїл прийшов до Пречистої Діви Марії й сповістив її, що незабаром Вона стане Матір’ю Сина Божого. В Бога немає нічого неможливого – ось головне послання цього дня.

Благовіщення має давню історію: його почали відзначати ще в V столітті нашої ери. Згодом, вже наприкінці VII століття, Папа Сергій І започаткував офіційне святкування цього дня в Римській церкві. Ми ж розкажемо, як це свято відзначається сьогодні, в чому полягає його суть і чому воно особливо важливе для вагітних.

Сьогодні початок нашого спасіння
і виявлення надвічної таємниці:
Син Божий Сином Діви стає,
і Гавриїл про благодать благовіствує

Тропар свята Благовіщення

Благовіщення

“Благовіщення”,
Джон Вільям Вотерхаус /©WikiArt

Свято надії, смирення та радості

Оскільки Гавриїл сповістив Марію рівно за 9 місяців до народження Ісуса Христа, фактично Благовіщення відзначає момент зачаття Сина Божого в її лоні. Найголовнішими тут є дві речі: дія Бога, який втілився в Ісусі для спасіння людства, а також смиренне прийняття Його волі Марією.

Ось як пояснив суть цього свята Глава УГКЦ Святослав Шевчук: «Зазвичай люди говорять про долю, на яку здебільшого нарікають. А християни говорять про Божий промисел. Ми віримо в Божу дію, у Божий задум щодо нас», – йдеться на сайті Патріаршого Собору Воскресіння Христового у Києві.Блаженніший запевняє, що Бог задумав щось велике, таємниче і, можливо, часом щось незбагненне для кожного з нас: «Когось Господь Бог задумав чудовим вчителем, когось – чудовим винахідником, ще когось Господь задумав святою матір’ю для своїх дітей. Ще когось Бог хоче бачити героїчним мужчиною, що виконує якийсь дуже глибокий обов’язок. Але будьмо певні: усе, що Господь задумав, для нас є найкраще. По-людськи кажучи, це є рецепт нашого щастя. А ми мусимо лише сказати Богові «Так», як це зробила Марія».

Священник наголосив, що у свято Благовіщення слова «Радуйся, Господь з Тобою» чує не тільки Богородиця, а й кожний християнин.

Блаженніший Святослав

Блаженніший Сятослав Шевчук /©httpugcc.kiev.ua

Як молитися на Благовіщення

Цей день – особливий для молитви. Ось які слова потрібно проказати в це свято:

«Богородице Діво, радуйся!

І я вітаю Тебе, Пренепорочна Діво, словами, якими поздоровив Тебе колись Архангел Гавриїл у Назареті. Ти повна всяких ласк, з Тобою Господь.

Всевишній підніс Тебе до найбільшої гідності в небі й на землі, бо вибрав на Матір Свого Сина.

Ти одна з-поміж жінок вибрана до такої гідності. Тебе славлю, Тебе величаю, Тобі честь віддаю, Донько Предвічного Вітця, Мати Божого Сина, Обручнице Святого Духа.

Помимо такої гідності, Ти, Пресвята Діво, така покірна, що називаєш Себе Божою служницею.

Тож молю Тебе: навчи й мене найбільшої чесноти – покори.

Випроси мені ласки, щоб я міг (могла) лише тим величатися, що я твій (-оя) слуга.

А коли буду Твоїм (-єю) вірним (-ою) слугою, тоді виконуватиму Божу волю в усьому і через те буду учасником (-цею) Божої слави на небі.

Цього від Тебе надіюся, про це Тебе сьогодні гаряче прошу. Амінь»

дівчина молиться

©Unsplash

День подяки за дар життя

Вже кілька років поспіль на свято Благовіщення УГКЦ відзначає День подяки за дар життя. В цей день у всіх храмах під час Святої Літургії дякують за дар життя кожної людини. Особливо моляться за збереження життя ненароджених дітей. А також – за батьків, лікарів і представників влади, від яких залежить життя дитини.

На Благовіщення церква просить кожного замислитися над даром життя, який ми отримали від Господа Бога, подякувати за це і подумати над своїм призначенням на землі.В цей день варто прочитати Молитовну подяку за дар життя:

«Отче Предвічний, дякуємо Тобі за дар життя, який ми отримали з Твоєї любові. Просимо Тебе, допоможи нам його не змарнувати, але гідно цей дар прийняти, скерувати на службу Тобі і ближнім, і нам на спасіння, вислухай нас і помилуй.

Господи, дякуємо тобі за наших батьків, які прийняли Твою святу волю і подарували нам життя. Благаємо Тебе, заопікуйся ними і нагороди їх вічним щастям у Небі, вислухай нас і помилуй.

Ще молимось за всіх дітей, які перебувають у лоні матерів. Благослови їх разом з батьками Своїми щедротами. Особливо просимо захистити дітей, яким загрожує знищення. Подай батькам любов і відвагу прийняти Твій дар, бо Ти Сам дарував їм життя. Просимо Тебе, вислухай і помилуй»

вагітна жінка

©Unsplash

Працювати – зась, зате рибу їсти можна: традиції Благовіщення

Наші предки здавна дуже шанували свято Благовіщення. Виконувати будь-яку роботу вважалося гріхом, навіть готувати намагалися тільки легкі й прості страви. Особливо заборонялося шити, в’язати чи плести. Вважалося, що в цей день навіть птахи не в’ють гнізда.

Старі люди говорили: цього дня досить тільки торкнутися якого насіння чи зерна, щоб воно зараз же втратило свою сходову силу. Не можна було підкладати яйця під курку, бо зробляться бовтунами, або вилупляться з них каліки.

Незважаючи на ряд заборон, піст на Благовіщення послаблюється: християнам дозволяється їсти рибу, вживати в їжу олію і навіть випити трохи червоного вина. На Благовіщення потрібно уникати будь-яких негативних емоцій – сварок, конфліктів, образ тощо. А от добрі справи, милостиня і щира молитва, навпаки, вітаються.

лосось

©Unsplash

Прикмети на Благовіщення

В цей день наші предки уважно спостерігали за погодою:

• Якщо на Благовіщення ще не прилетіли ластівки, весна буде пізня й холодна.
• Заморозки 7 квітня — до багатого врожаю.
• Якщо на Благовіщення дощ, буде урожай жита, якщо гроза – вродять горіхи.
• Якщо 7 квітня пішов дощ, літо буде посушливим.
• Мороз у цей день – до врожаю огірків.
• Сонячний день – до хорошого урожаю ярих культур.
• Якщо 7 квітня вітер, туман та іній, то рік буде врожайним.

А ще говорили: «Яка погода на Благовіщення, такою буде й на Великдень».

весняне цвітіння

©Unsplash

Вітання зі святом Благовіщення

Свято Благовіщення – чудовий привід привітати своїх рідних та близьких. Пропонуємо вам кілька віршованих рядків, які стануть доречними цього дня:

***

Блага новина світом розійшлася:
В Пречистої Марії буде син!
Ця вісточка для всіх – велике щастя,
Бо людство порятує Він один.

Тож вас із Благовіщенням вітаю,
Бажаю вам любові і тепла!
А долю щиросердно попрохаю,
Щоб лиш хороші вісті вам несла!

***

Був день як день, зовсім звичайний:
Навколо була суєта,
І враз Архангел незвичайний
В Марії хату заліта.
«Радуйся, свята Маріє!
Господь Тебе благословив!» –
І про народження Месії
Посланець Божий сповістив!
Тож бажаю, щоб в любові
Й злагоді ви жили,
Віру в серці берегли,
І добро творили!

***

Радісних звісток,
Миру й добра
В свято чудове
Зичу вам я.
Міцного здоров’я,
Сонця й весни,
Любові, надії,
Віри й краси!

листівка

Використане зображення: ©Googfon.ru

***

Із Благовіщенням вітаю.
і миру вам в душі бажаю,
Адже у день цей Гавриїл
Марії Діві сповістив,
Що буде син її від Бога,
Й така її тепер дорога.

***

Навкруги лиш чути дзвін,
Всіх вітає з святом він.
Благовіщення прийшло –
Хай пощезне всюди зло!

Бажаємо вам зустріти це величне свято зі світлими думками, миром і спокоєм. Нехай блага вість завітає у кожну домівку!

Текст: Сокирко Світлана

Читайте також: Великий піст: головні правила харчування та поведінки християн