середньовічні замки Європи

На календарі – весна, а душа прагне нових мандрівок та емоцій! Пропонуємо відвідати середньовічні замки Європи, які приваблюють туристів розкішшю, величністю і таємничою аурою. Заходиш у замок із тисячолітньою історією – і одразу перехоплює подих! В уяві постають лицарські турніри, урочисті бали і здається, що тут зупинився час.

Подорожі множать всі людські емоції

Пітер ХьогЗамки Середньовіччя – це не просто вражаючі шедеври архітектури, а й таємничі споруди, в яких, згідно легенд, живуть привиди. Плануйте захоплюючу подорож, яка подарує натхнення та незабутні враження, а ми розкажемо, які замки варто відвідати цієї весни!

1. Замок Бран, Румунія

середньовічні замки Європи

Замок Бран / ©unsplash.com

Романтична і войовнича споруда часів Середньовіччя стала візитною карткою Румунії і приваблює туристів з усього світу. Замок Бран будувався впродовж 1377-1388 років на території між Трансільванією і Валахією. Його ще називають «Замком Дракули». Насправді замок ніколи не був місцем проживання Влада Цепеша – князя Валахії, відомого, як вампір граф Дракула. Але в одній з легенд розповідається, що румунський граф був тут проїздом, можливо, зупинявся кілька разів. Інша легенда розповідає, що тут граф був ув’язнений. Особливу популярність замок здобув після виходу легендарного роману Брема Стокера. Сьогодні тут діє музей.

2. Віндзорський палац, Англія

середньовічні замки Європи

Віндзорський палац / ©unsplash.com

Це один з найстаріших замків у світі, заснований Вільгельмом Завойовником у 11 столітті. З того часу він був домом 39 монархів. Водночас це найбільший зайнятий замок у світі, адже сьогодні це офіційна резиденція британських монархів у Віндзорі над Темзою. Королева часто проводить тут вихідні.

Віндзорський замок, історія якого налічує понад 1000 років, обов’язково варто відвідати всім! Він відкритий впродовж цілого року. До речі, ви навіть можете гуляти замком в той час, коли Королева буде в резиденції! Про це свідчитиме прапор на Круглій вежі будівлі.

3. Венсенський замок, Франція

середньовічні замки Європи

Венсенський замок / ©musement.com

Замок на околиці Парижа бачив багато цікавого. Це єдина резиденція королів, збудована в часи Середньовіччя, яка досі зберегла свій первісний вигляд. А завдяки 50-метровій вежі замок вважають один із найвищих у Європі! Він оточений укріпленою стіною довжиною 1100 м з 9 вежами, а також захищений ровом шириною 27 м. Весна – чудова пора для вивчення загадок цього замку з давньою і захоплюючою історією.

4. Замок Бунратті, Ірландія

середньовічні замки Європи

Замок Бунратті / ©Travelhouse

Це оборонна споруда, яка найкраще збереглася серед усіх середньовічних фортець Ірландії. Замок був збудований 1425 році, а в другій половині ХХ-го століття його відновили. Сьогодні тут можна побачити інтер’єр, меблі й предмети побуту 15-го і 16-го століття. Атмосферу тих часів передають і предмети мистецтва. А ще на території замку є Народний парк, який є музеєм під відкритим небом.

5. Замок Чоха, Польща

середньовічні замки Європи

Замок Чоха /©Topvoyager

Оборонний замок Чоха збудований у 1241-1247 роках. Він має не тільки захоплюючу історію, а й неординарне сьогодення. В часи Другої світової війни німецький конструктор Вернер фон Браун у підвальних лабораторіях замку розробляв озброєння. З тих часів про замок почали розповідати різні загадкові історії. Багато з них – з елементами містики.

Читайте також: Жителі різних країн дали поради туристам, які вперше збираються до них

А у 2014 році в замку відкрив двері коледж Чародійства. Ідея виникла завдяки книгам про Гаррі Поттера. Навчальний курс триває всього 3 дні. Весь цей час учні живуть у замку і вчаться знімати прокляття та перемагати сили зла. У першому курсі навчання взяли участь майже дві сотні юних шанувальників Гаррі Поттера із 11 країн світу.

6. Замок Марксбург, Німеччина

середньовічні замки Європи

Замок Марксбург / ©GermanyinUSA

Замок збудований у 1117 році для захисту місцевих жителів, найманих робітників та урожаю поміщиків від набігів злочинних угрупувань. Збудована високо на пагорбі фортеця гарно збереглася до наших часів. Її внесено до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Тут є готичний зал, винний погріб, конюшня. В музеї – багато цікавих витворів мистецтва.

Таємнича аура споруди зробить мандрівку незабутньою. Секретні ходи, які ховають загадки минулих років, обов’язково сподобаються любителям історій, легенд і таємниць.

7. Замок Гравенштайн, Бельгія

середньовічні замки Європи

Замок Гравенштайн /©Stad Gent – Dienst Toerisme

«Графський замок» має дуже бурхливе минуле, яке тісно переплетене зі складною політичною і соціальною історією міста. Замок був резиденцією графів Фландрії до 1353 року. З часом тут була розміщена і в’язниця, і монетний двір, і навіть бавовняна фабрика. Його відновили у 1893-1903 роках. Зараз це музей і головна визначна пам’ятка міста. Тут ви можете побачити зразки геральдичної культури 12 століття. До наших днів збереглися ворота, вали, фортеця, резиденція графа і стайня.

8. Замок Богус, Швеція

середньовічні замки Європи

Замок Богус / ©goteborg.com

Щороку цей замок відвідують близько 40000 туристів! Чотирнадцять разів фортецю намагалися підкорити шведи, норвежці і датські війська, але їм це не вдалося. Замку понад 700 років, і це велике надбання скандинавської культури.

9. Замок Траусніц, Німеччина

середньовічні замки Європи

Замок Траусніц /©eSosedi траусніц

Перший герцог Віттельсбахів Оттон І разом із сином постійно прагнули розширювати свої володіння, тому на високому пагорбі в 1204 році звели замок для захисту нових територій. А з часом біля підніжжя замку виникло місто.

Майже 300 років тут знаходилася головна резиденція герцогів у Нижній Баварії. Замок часто добудовували і розширювали. Раніше він виконував захисні функції, а сьогодні є прикрасою міста.

10. Замок Хоенверфен, Австрія

середньовічні замки Європи

Замок Хоенверфен/ ©salzburg.info

Оборонна споруда має 900-літню багату історію і знаходиться у мальовничій сільській місцевості. Відвідини замку подарують неймовірні емоції і море вражень. Цілий рік тут відбуваються різні заходи: театральні постановки, фольклорні вечори, середньовічні вистави. Родзинкою замку є перший австрійський музей полювання на соколів. А панорама, яка відкривається з пагорба, де розміщений замок, перехоплює дух і дарує неймовірну насолоду.

Сподіваємося, що наша стаття заохотить вас пізнавати таємниці середньовічних замків Європи. А нові захоплюючі подорожі допоможуть зробити цю весну особливою!

Текст: Сокирко Світлана

Booking.com WW

Перелік використаних джерел:
www.atlasobscura.com/places/bran-castle
www.introducingparis.com/chateau-vincennes
www.rct.uk/visit/windsorcastle
www.windsor.gov.uk/things-to-do/windsor-castle-p43983
www.clare.ie/do/bunratty-castle-folk-park/
www.aswesawit.com/visit-marksburg-castle/
visit.gent.be/en/see-do/castle-counts
www.votpusk.ru/country/dostoprim_info.asp?ID=16312
www.goteborg.com/en/bohus-fastning/
www.all-castles.com/castles/germaniya/krepost-trausnic/
www.salzburg.info/en/sights/excursions/hohenwerfen-fortress