як полюбити себе і своє тіло

Про прийняття себе такими, якими ми є, кожна з нас чула вже настільки багато, що може й сама надавати консультації. Бо зі всіх сторін нам розповідають про бодіпозитив і вчать, як полюбити себе і своє тіло. Все це добре, але лише при умові, що ми сприймемо таку інформацію правильно.

Лоран Райс, практикуючий дієтолог і авторка блогу про здорове харчування Nutrition Elevated, пропонує уникати штампів і говорить не стільки про те, що потрібно махнути рукою на свої недоліки, скільки про любов до себе на фундаменті здорової психіки (і здорового красивого тіла). Вона розробила програму «14 днів любові до себе», яка допоможе вам змінитися на краще вже цієї весни!Про прийняття себе

як полюбити себе і своє тіло

©unsplash.com

Прийняття себе і любов до себе в розумінні Лоран складається з декількох моментів:

• вміння бути терплячою по відношенню до себе, не нехтувати своїми недоліками, але давати собі час на те, щоб з ними розібратися;

• глибинне розуміння того, що ви варті любові незважаючи ні на розміри попи, ні на провали в кар’єрі, ні на щось іще;

• розуміння того, що ідеальних людей не існує – всі роблять помилки і некрасиві вчинки, у всіх бувають невдачі й незручні моменти, так що відчуття себе гіршою від оточуючих абсолютно помилкове.

Є люди, в яких з дитинства сформована висока самооцінка і прийняття себе. Це є наслідком середовища, в якому вони росли, стосунків у сім’ї та школі. Тим, кому з батьками і школою пощастило менше, у дорослому житті потрібно заново вчитися любити і приймати себе, інакше є ризик витратити все життя на боротьбу з химерами і спроби заповнити чорну діру недолюбленості всередині себе.

Найщасливіший день – це день, коли ви вирішуєте повернути собі своє життя. Не питаючи ні в кого дозволу і не просячи пробачення за це рішення. Ви розумієте, що не повинні ні на кого опиратися чи розраховувати, або звинувачувати когось в тому, як ви живете. Життя – це дар, і цей дар належить тільки вам.

У день, коли ви приймете це рішення, почнеться дивовижна подорож – почнеться ваше нове життя.

Боб Моавад

Люди з високим ступенем прийняття себе відрізняються від інших, зазначає Лоран. У них набагато вища стійкість до стресу, набагато рідше бувають депресії, розлади сну і безпричинна тривожність. У них дуже рідко бувають розлади травлення, і такі люди майже вдвічі рідше страждають від проблем із зайвою або недостатньою вагою. Також ці люди спокійніше ставляться до свого тіла, і їм простіше приймати власні недоліки. І найголовніше – в людей, які прийняли самі себе, вищий рівень задоволеності життям, їм простіше розвивати соціальні зв’язки і реалізовувати свої мрії. Погодьтеся, що причин полюбити і прийняти себе – більш ніж достатньо!

Навіщо робити турботу про себе пріоритетом?

як полюбити себе і своє тіло

©unsplash.com

Коли ми в кращій формі, ми можемо краще піклуватися про інших. Коли ми не потребуємо гостро любові ззовні, тому що в нас достатньо любові до себе, ми можемо щиро любити іншу людину, не вимагаючи нічого натомість. Коли наша чаша повна, у нас достатньо енергії, щоб змінювати життя тих, хто нам дорогий, на краще.

За словами Лоран Райс, любов до себе – це не егоїзм, це ресурс, з якого ми черпаємо сили, щоб віддавати їх іншим. І якщо цей ресурс наповнений, то віддавати ми можемо нескінченно.

Перш ніж по-справжньому любити когось, ми повинні навчитися по-справжньому любити себе. І перед тим як худнути, або катувати себе спортом, або ставити собі якісь жорсткі цілі просто тому, що вам не подобається те, як ви виглядаєте, розберіться з тим, як ви живете. І з тим, чому протягом довгого часу ви ставите себе і своє здоров’я на останнє місце в списку своїх пріоритетів.

14 днів любові до себе

Перш ніж змінювати щось жорстко в своїй дієті або режимі, перш ніж вирушати в спортивну залу, займіться фундаментом – наповніть себе силами і енергією для серйозних змін. Відчуйте, що хтось любить вас і піклується про вас. Хтось дуже уважний і люблячий.

Ви самі.

як полюбити себе і своє тіло

©unsplash.com

І якщо ви всерйоз хочете щось змінити в своєму житті цієї весни, то ось вам програма «14 днів любові до себе» від Лоран Райс. Кожного дня вам потрібно буде виконувати маленьке завдання, а по закінченні двох тижнів потрібний контакт з собою буде встановлений, і у вас з’являться сили на рух далі.

День 1. Почніть із «Дякую»

Поставте собі на телефон нагадування в прив’язці до будильника і, перш ніж встати з ліжка, подумайте про те, за що ви можете бути собі вдячні. Подякуйте самі собі. Ви ж, мабуть, ніколи цього не робили раніше? Дуже цікаво, спробуйте!

Цю звичку варто закріпити, адже починати день з приємних емоцій по відношенню до себе неймовірно корисно.

День 2. Тактильні задоволення

Почавши день з подяки і компліментів собі коханій, подумайте про те, чим ви можете сьогодні себе порадувати. Важливо, щоб задоволення було відчутним на тактильному рівні – це може бути масаж, покупка м’якого светра або косметичні процедури.

Загалом, вам потрібний такий прояв турботи про себе, який ви буквально зможете «помацати».

День 3. Спокій

Сьогодні вам важливо постаратися спокійно ставитися до оточуючих і максимально захистити себе від емоційних хвилювань. Уявіть собі, що навколо вас встановлений невидимий захист, через який не проходять нахабство, злість, заздрість або роздратування інших людей. Якщо хтось веде себе по відношенню до вас агресивно, спостерігайте, як ця агресія згорає, проходячи через вашу стіну, не досягаючи і не ранячи вас.

Ваша любов до себе – це і є ваш головний захист. Якщо вона сильна, то ніякі удари ззовні вам не страшні.День 4. Позбавлення від зайвих речей

Якщо у вас немає часу на генеральне прибирання, то розберіть хоча би свою шафу. Віддайте або викиньте те, чим ви не користуєтеся, щоб звільнити місце для нового. У своїй шафі і в своєму житті.

День 5. Спілкування з самою собою

Виділіть собі годину часу і вирушайте на прогулянку в симпатичне місце, без компанії і без телефону. Просто побудьте наодинці з собою і своїми думками, не відволікаючись на екран. Не треба змушувати себе думати про щось спеціально, просто прогуляйтеся, подихайте, поспостерігайте за оточуючими. І подумайте про те, як зробити такі прогулянки регулярними.

День 6. Купіть собі гарний букет живих квітів

Найкрасивіший, який тільки буде в магазині. Перш ніж відкрити двері магазину, пообіцяйте собі, що купите саме той букет, який вам сподобається, незважаючи на ціну. І стримайте цю обіцянку. Навряд чи ви витратите занадто багато грошей, але немає нічого більш приємного, ніж відчуття того, що турбота про вас і бажання зробити вам приємне важливіші цінника.

як полюбити себе і своє тіло

©unsplash.com

День 7. Напишіть комусь листа від руки

Із зізнанням в любові. Не обов’язково чоловікові, це може бути любов до подруги, мами або дитини. Головне – витратити час на те, щоб висловити свої почуття. Так ми допомагаємо своєму внутрішньому джерелу розкритися.

День 8. День «Ні»

Сьогодні ваше завдання – дуже уважно відстежувати будь-які прохання або звернення до вас, і говорити «ні» всьому, що вас не надихає, не є вашим прямим обов’язком, викликає негативні емоції і т.д.

Уявіть собі, що ви – маленька дитина, і одночасно що ви – мама цієї дитини, яка спостерігає, як хтось хоче змусити малюка робити щось, що йому не подобається. Кожного разу, коли це відбувається, приходьте дитині на допомогу, спокійно, але твердо заявляючи «Ні!»

День 9. Позбавлення від токсичних людей

Так само, як ви прибирали в шафі, сьогодні вам потрібно прибрати в своєму житті. Вірніше, в своєму оточенні.

Сядьте і складіть перелік тих людей, які вас турбують, викликають неприємні емоції, напружують, спілкування з якими відбирає у вас сили. Подумайте, як зробити так, щоб або зовсім виключити їх з кола спілкування, або, якщо це неможливо, звести будь-які контакти з ними до мінімуму.День 10. День справжніх друзів

Організуйте вдома вечірку, або обід, або чай з млинцями для найближчих друзів. Тих, спілкування з якими завжди наповнює вас силами. Це ваш ресурс, не забувайте про нього піклуватися.

День 11. День мрії

Протягом дня, коли у вас є можливість відволіктися від рутини, постарайтеся думати про те, які у вас мрії. Чого б ви хотіли досягти в найрізноманітніших сферах? Як би хотіли змінити своє життя, якби ніщо вас не тримало і не обмежувало?

Увечері, перед тим як лягти спати, запишіть на аркуші паперу одну, найважливішу, мрію. Це дуже важко, але треба постаратися вибрати з усіх своїх бажань найголовніше. Цей листок паперу повісьте потім на чільне місце, щоб не забувати про свою провідну зірку.

День 12. Час тільки для себе

Спробуйте організувати все так, щоб у вас була можливість весь день займатися тільки собою. Не будуйте плани заздалегідь, просто звільніть собі день (або хоча би півдня). Прокинувшись вранці, подумайте про те, що ви хочете сьогодні зробити. Відвідати улюблену кав’ярню? Сходити в музей? Піти з книжкою в найкращий парк вашого міста?

Може бути і так, що у вас зміняться плани по ходу дня. Як чудово, що сьогодні ви можете собі це дозволити!

як полюбити себе і своє тіло

©unsplash.com

День 13. День нового

Сьогодні важливо спробувати зробити те, чого ви ніколи раніше не робили. Піти на майстер-клас із румби, сходити на цікаву лекцію, записатися на пробне заняття з китайської мови, навчитися робити суші. Головне, щоб вам було цікаво! Як в дитинстві, коли ви з подивом відкривали для себе світ.

День 14. Лист самій собі

Напишіть собі лист, якого ви відкриєте рівно через рік. Напишіть в ньому, чого ви хочете досягти за цей рік, напишіть про свої почуття, про те, що для вас важливо. Напишіть, як ви пишаєтеся собою, тому що ви вже пройшли довгий і непростий шлях. Напишіть, як ви вдячні собі за те, що в своєму божевільному графіку знайшли два тижні, щоб поставити себе в центр своєї уваги.

І попросіть себе через рік згадати про те, як це важливо. Поставте собі нагадування в телефоні, комп’ютері та поштовій програмі, щоб не забути прочитати цього листа, коли прийде час. А коли ви закінчите писати це послання, то подумайте про те, як ви змінилися всього за 14 днів. І про те, як зміниться ваше життя і ваше здоров’я, якщо ці два тижні стануть вашим звичайним способом життя.

Якщо ти не дбаєш про себе, то не зможеш бути альтруїстичним, пам’ятай. Якщо ти не дбаєш про себе, то не зможеш піклуватися і про інших, пам’ятай. Тільки людина, яка глибоко піклується про себе, може дбати про інших. Але це потрібно зрозуміти, тому що це здається парадоксом.

Ошо

Ці нескладні кроки допоможуть вам полюбити себе і своє тіло. Спробуйте, і нехай ця весна стане для вас особливою!

За матеріалами: woman-delice.com

Читайте також: Як покращити життя: 15 простих кроків, що точно подіють!