як швидко запам’ятовувати інформацію

Маєте проблеми із запам’ятовуванням? Не лякайтеся, адже така неприємність зустрічається дуже часто, особливо в старшому віці. На щастя, науковці винайшли цікавий спосіб покращити вашу пам’ять.

Один з недавніх дослідницьких експериментів Університету Ватерлоо в Канаді показав, як можна навчитися легко запам’ятовувати інформацію. Сайт huffpost.com розповів про це детальніше.Як швидко запам’ятовувати інформацію: науковий експеримент

В ході дослідження, опублікованого в журналі Consciousness and Cognition, було виявлено, що найкращим методом для збереження нової інформації є малювання. Замальовування предметів виявилося більш ефективним, ніж написання та переписування нотаток чи візуалізація. Отже, наступного разу, коли вам потрібно щось швидко запам’ятати – не записуйте, а намалюйте це!

«Такі результати є особливо цінними для людей похилого віку, а також для тих, хто страждає деменцією», – говорить Мелісса Мід, спеціаліст з когнітивної неврології в Університеті Ватерлоо в Канаді. «Малювання картинок є простим завданням, і його можна легко реалізувати в повсякденному житті, щоб покращити пам’ять. Наприклад, замальовування деяких продуктів, які ви повинні купити пізніше, або їжі, яку ви плануєте приготувати, призведе до того, що пізніше ця інформація запам’ятається вам набагато краще, ніж якщо б вона була записана».

як швидко запам’ятовувати інформацію

©PxHere

В чому полягала суть дослідження

Щоб провести це дослідження, Мід та її команда набрали 48 дорослих, серед яких були і студенти коледжів, і люди у віці 80 років. Для початку дослідники попросили учасників записати 15 слів і намалювати 15 інших слів, наприклад, зробити простий малюнок човна для слова «яхта».

Зрештою, молодь та люди похилого віку показали краще запам’ятовування, коли вони використовували замальовування, а не записування нової інформації. Цей ефект був особливо помітним у літніх людей.
Як пояснила Мелісса Мід, малювання сприятливіше впливає на запам’ятовування, оскільки включає в себе кілька способів представлення інформації: візуальний, просторовий, вербальний та семантичний. І, хоча для більш точних результатів потрібні додаткові дослідження, можна стверджувати, що такий спосіб особливо корисний для пацієнтів з деменцією.Переваги методу замальовування

У літніх людей здатність зберігати нову інформацію знижується через погіршення критичних структур мозку, залучених до процесу запам’ятовування. Але частини мозку, що беруть участь у візуальній обробці інформації, з віком показують відносно менше погіршення, ніж частини, що займаються обробкою вербальної інформації. Отже за допомогою тактики замальовування можна значно покращити пам’ять людей похилого віку.

Існують і реальні переваги цього способу для молоді. Багато студентів вважають, що написання нотаток та записок – це найкращий спосіб запам’ятати інформацію. Але це дослідження показує, що малюнок – набагато легша вправа – може забезпечити кращий приріст пам’яті. До речі, дослідники вважають, що читання вголос і виконання відповідних дій під час навчання також є кращими стратегіями, ніж записування.

Отже, тепер ви знаєте, як швидко запам’ятовувати інформацію. Забудьте про звичайні записники, придбайте собі красивий блокнот для замальовок і проявляйте свої художні здібності!

Читайте також: Як знайти баланс в житті: просте рішення, доступне кожній жінці