У кінці теплого сезону зникають не лише сонячні промені, а й, на жаль, посмішки з наших облич. Настрій часто змінюється без причини, і більшість людей поступово впадає у складний психологічний стан під назвою «осіння зажура». Як це пов’язано з погодою і чи можна на це повпливати?

Спробуємо дослідити взаємозв’язок між погодою за вікном та тим, як все це відчуваємо ми.

Що говорять психологи

Науковці стверджують, що зміни настрою після закінчення літа можна пояснити позитивними асоціаціями з цією порою року. Наприклад, ви любите літо тому, що частіше зустрічаєтеся з друзями, відпочиваєте у відпустці і плануєте багато цікавих подорожей. Відповідно, закінчення теплого сезону підсвідомо сприймається вами як порушення вашого благополуччя.



За словами психологів, ця меланхолія є колективним, а не ізольованим явищем, так як на погіршення настрою через погоду жаліються дуже багато людей. Несприятливі погодні умови можуть створювати стресові ситуації, наприклад, більш напружену дорогу додому, необхідність одягати теплий одяг і так далі. А стрес, у свою чергу, посилює цілий ряд психічних проблем, таких як депресія і тривожність.

©Pixabay

Що таке сезонний афективний розлад

Несприятливий вплив поганої погоди за вікном може викликати навіть такий різновид депресії як сезонний афективний розлад. Симптоми цього захворювання досить неприємні:

• постійний поганий настрій;
• втрата задоволення від нормальної діяльності;
• сльозливість;
• напруженість і тривога;
• низька самооцінка.

Цей розлад пов’язують не з тим, що повітря стає холоднішим, а з тим, що дні стають коротшими і не дають людям достатньо сонячних променів. Виявляється, сонячне світло має для нас навіть більшу вагу, ніж тепло! Ось і не вір після цього у сонцезалежність!

©Pixabay

Як боротися з поганим настроєм

Ось декілька порад, які допоможуть вам побороти поганий настрій:

1. Намагайтеся кожного дня і за будь-якої погоди виходити на свіже повітря. Це хоча б трішки збільшить доступ сонячного світла до вашого обличчя.

2. Харчуйтеся збалансовано, ваш раціон повинен бути різноманітним та забезпечувати надходження усіх необхідних речовин.

3. Займайтеся спортом! Фізична активність може чудово підняти настрій, а заразом покращити стан вашої фігури.

4. Забезпечте ваше робоче місце якомога більшим надходженням природного сонячного світла. Теж саме зробіть і в себе вдома.

©Pixabay

Осінь – це не назавжди, тож не варто зосереджуватися на сумних думках. Налаштовуйтесь на позитив, і все буде добре!

Джерело