Різдво в Англії

Що для вас означає Різдво? Просто одне із зимових свят, чи насправді важливий день, вартий особливої уваги? Українці звикли святкувати Різдво згідно християнських традицій, а ось як це відбувається за кордоном?

«Твій світ» поспілкувався з українкою, яка кілька років прожила в Лондоні, і ось що вона нам розповіла.

Четверте Різдво в Англії

«Всім привіт! Мене звати Роксолана, і вже четвертий рік поспіль я маю нагоду святкувати Різдво в Англії. Скажу одразу, що свої рідні традиції я завжди вважала універсальними та єдиними у світі. І не мала гадки, що у сусідніх країнах до дітей не навідується Святий Миколай, що хлопці не знімають браму на Андрія, що не всім відомо, який вигляд має вертеп.Шоу без душі

Святкування Різдва у європейських країнах вже давно перетворилося на шоу вогнів та феєрверків. У людей сезон святкувань традиційно асоціюється із грандіозними знижками у магазинах. Одяг відомих брендів, побутова техніка, мобільні телефони та лептопи – все це спустошується з полиць магазинів за лічені дні. Іноді навіть доходить до бійки, якщо мова йде про якийсь певний товар в обмеженій кількості. Збоку це може виглядати дуже смішно, якби не було так сумно…

Різдво в Англії

©Depositphotos

Саме під час Різдва мені часто закрадається думка: «Куди котиться цей світ?» Всі мої знайомі англійці не вірять в Бога, вони – атеїсти, тому для них Різдво не несе ніякої духовності. Вони дотримуються лише кулінарних традицій, адже 25 грудня у кожного повинна бути приготована індичка. З власного досвіду можу сказати, що українці набагато більше уваги приділяють приготуванню святкових страв. А ще у нас їжа смачніша, і якість продуктів не зрівняєш із якістю продуктів у інших країнах.

Різдво в Англії

©Depositphotos

А вдома – краще!

Для себе я зробила висновок, що наша країна далеко не безнадійна, наша кухня найсмачніша, а наші люди – не такі бідні, як показують. І, найголовніше, наше Різдво пронизане духом святості, люди радіють народженню маленького Ісуса, повсюди витає спів радості… Дуже важливо зберегти ці традиції святкування та передавати їх наступним поколінням. Мені б дуже не хотілося жити в країні, де подібні свята стають поверхневими і не несуть в собі свого головного сенсу.

Маючи ось таке порівняння, я глибоко переконана, що українські традиції святкування Різдва Христового є мені ближчими до душі. І сотні тисяч бездушних яскравих ліхтариків не зрівняються з цим відчуттям – відчуттям Різдвяного Духу!

Різдво в Англії

Роксолана в Лондоні. Фото з особистого архіву

Отож, люди, прокиньтеся! Не вважайте себе найвищим розумом, бо існує могутня сила над нами усіма. Робіть побільше добрих вчинків, пробачайте один одному образи. Бо Той, що вас створив, не зможе врятувати вас без вашої участі!

Усіх вітаю з Новим Роком та Різдвом Христовим!»

Автор: Роксолана ВасилевичЧитайте також: “Не ставте себе в положення рабів!” – нетипова розповідь українки, що живе в Іспанії