Продовжити життя

Хочете жити довше, але не знаєте, що для цього потрібно робити? Інколи найкращі поради можуть бути найпростішими. 

Отже, щоб продовжити життя як мінімум на кілька років, уже від сьогодні внесіть у свій щоденний розпорядок наступні зміни.

1. Пийте каву

О, так! Кавомани можуть полегшено зітхнути, адже горнятко чи два кави щодня можуть насправді продовжити наше життя! Медики пов’язують вживання кофеїну із зниженням ризику діабету, тому ви можете собі це дозволити!

2. Пришвидшіть пульс

Вам, звичайно, відомо, наскільки важливі для здоров’я фізичні вправи. Але виділяти на них рекомендовані 30 хвилин як мінімум 4 рази на тиждень не завжди вдається, правда? Що ж, спробуйте замість 30 хвилин потренуватися всього 10 – це може бути біг, кардіо-вправи або просто інтенсивна зарядка вдома перед телевізором. Примушувати ваше серце битися швидше під час коротких періодів фізичної активності – краще, ніж взагалі нічого.3. Медитуйте

Якщо ви ще не пробували медитувати, саме час почати, навіть якщо це займе у вас всього 5-10 хвилин щодня. Медитація чудово знімає стрес і, як стверджують науковці, збільшує довжину клітинних маркерів довголіття. А ще вона активує гени, які покращують імунітет.

Продовжити життя

©Pixabay

4. Пийте воду

Достатній рівень вологи в організмі – один з найважливіших компонентів здорового способу життя. Це допоможе вам покращити кровообіг, ефективніше виводити токсини, а також зменшити стрес печінки, серця і нирок. А якщо ви ще й активно займаєтеся спортом, то вода допоможе вам швидше відновлювати м’язи.

5. Більше гуляйте

Виявляється, свіже повітря допоможе вам виграти ще кілька років життя! Походи в ліс, прогулянки в найближчому парку чи просто по міських вулицях принесуть значну користь для вашого здоров’я. Дослідження показують, що помірна активність на свіжому повітрі може покращити кров’яний тиск, психічне здоров’я та пам’ять, а також підвищити засвоєння вітаміну D і знизити ризик розвитку раку.6. Підберіть оптимальну вагу

Силові тренування – це ще один спосіб продовжити життя. Одне дослідження показало, що люди літнього віку, які займались силовими тренуваннями два рази на тиждень, знизили ризик смертності на 46 %! Ну що, всі в зал?

7. Мийте руки

Регулярне миття рук з милом – найпростіша річ, яку ви можете зробити, щоб жити довше. Це діє головним чином тому, що допомагає захистити вас від хвороб. Медики рекомендують регулярне миття рук, особливо до і після певних видів діяльності, в якості одного з кращих способів видалення хвороботворних мікроорганізмів та запобігання захворюванням.

Продовжити життя

©Pixabay

8. Танцюйте

Танці не лише допомагають підтримувати фізичну форму, а й покращують ваш психологічний стан! Виявляється, танець покращує структуру гіпокампу – частини мозку, яка відіграє ключову роль для пам’яті та навчання.

9. Харчуйтеся правильно

Вибір продуктів харчування є одним з найбільш важливих рішень, які ви приймаєте на щоденній основі. Один із найпростіших і найшвидших способів продовжити своє життя – регулярно вживати здорову їжу. Всупереч багатьом модним дієтам, які призводять до коливань ваги, медики рекомендують більш послідовну і постійну втрату ваги і підвищене фізичне навантаження при дотриманні здорової дієти. Тому їжте корисні продукти і залишайтеся стрункими і здоровими!10. Займайтеся сексом

Ось вам ще один чудовий спосіб додати собі кілька років життя! Секс вивільняє в організмі ендорфіни та інші важливі гормони, підсилює відчуття близькості та бореться з почуттям самотності і депресії. Збереження сексуальної активності підвищує імунітет, знижує ризик раку простати і серцевих нападів у чоловіків, а також знижує стрес і кров’яний тиск, збільшуючи тим самим тривалість життя.

11. Пийте чай

Чай здавна вважався лікувальним засобом завдяки великому вмісту антиоксидантів. Цей напій має протиракові властивості і знижує рівень холестерину в організмі. Також було доведено, що він захищає мозок від пошкодження вільними радикалами і зміцнює кістки від остеопорозу. Крім того, чай також знижує ризик смерті від усіх форм серцево-судинних захворювань.

Продовжити життя

©Pxhere

12. Додайте перчинки

Додавання невеликої кількості спецій до сніданку, обіду і вечері може продовжити тривалість вашого життя! Науковці запевняють, що вживання гострої їжі може знизити ризик передчасної смерті. Хоча дослідники не зовсім впевнені, чому спеції діють саме таким чином, найбільш імовірною причиною є їхній активний компонент, відомий як капсаїцин.

13. Тренуйте мозок

Читання новин, розв’язування кросвордів чи логічних задач, навчання чомусь новому – використання вашого мозку різними способами протягом дня вважається його тренуванням. І це не просто корисне заняття, а й те, що може продовжити ваше життя! Дослідження, опубліковане в журналі Social Science & Medicine, показало, що регулярне читання книг може збільшити тривалість життя, а переваги читання книг були значно вищими в порівнянні з читанням газет чи журналів.

14. Спілкуйтеся з друзями та сім’єю

Усі ми часто буваємо зайнятими і перевантаженими, але напружений графік не повинен заважати нашим стосункам з друзями та рідними, тому що це важливий внесок в наше довголіття. Самотність є проблемою для багатьох людей, і її все частіше пов’язують із підвищеною захворюваністю і смертністю. Більш того: підтримка здорових соціальних відносин може збільшити тривалість вашого життя. Тому зателефонуйте близьким просто зараз!

Продовжити життя

©Pixabay

15. Чистіть зуби і використовуйте зубну нитку

Ви, мабуть, чули про необхідність використання зубної нитки під час кожного чищення зубів. Але зізнайтеся чесно – ви ж її не використовуєте? Між тим, ця проста дія значно знижує ризик розвитку гінгівіту – запалення ясен, яке може привести до захворювань серця, інсульту та діабету. Однією з найпростіших речей, які сприяють збільшенню тривалості життя, є дотримання правил гігієни порожнини рота і своєчасне відвідування стоматолога. Тому не нехтуйте здоров’ям зубів!

16. Смійтеся

Виявляється, сміх знижує кров’яний тиск, зменшує стрес, покращує працездатність серця і підвищує імунітет. Крім того, щирий сміх насправді покращує настрій і загальне самопочуття, тому смійтеся на здоров’я!17. Уникайте ескалаторів і ліфтів

Звичайно, піднятися на кілька поверхів ліфтом значно простіше, ніж вийти сходами. Але саме регулярний рух вгору на своїх двох здатен продовжити ваше життя і знизити смертність на цілих 20 %, тому більше ніяких ескалаторів і ліфтів!

18. Їжте клітковину

Збільшення споживання клітковини – простий та надійний спосіб жити довше. Продукти з високим вмістом клітковини, такі як цільні зерна, не крохмалисті овочі та фрукти разом із шкіркою допоможуть вам запобігти ризику раку товстої кишки, а також знизити рівень холестерину і тригліцеридів.

Продовжити життя

©Pixabay

19. Більше сонячного світла

У той час як нам постійно радять триматися подалі від сонця, повне уникнення сонячного світла також не є хорошим варіантом. Деякі дослідження показують, що жінки з активними звичками перебування на сонці мали менший ризик серцево-судинних захворювань порівняно з тими, хто уникав цього. Проведення занадто великої кількості часу в приміщенні може привести до дефіциту вітаміну D – сонячного вітаміну, який допомагає підтримувати здорову імунну систему і захищає нас від деяких ракових захворювань і хвороб серця. Тому частіше виходьте на сонечко!

Всі ці поради не вимагають надзвичайних вмінь чи зусиль, а також не потребують багато часу. Просто змініть свої звички, почніть робити правильні речі і вам вдасться продовжити життя!

За матеріаламиЧитайте також: Припиніть негайно! 10 шкідливих звичок, що викликають переедчасне старіння жінки