виховання дітей

Є такий вислів: «Генерали завжди готуються до минулої війни». Ще більше це стосується педагогів та батьків, які відчайдушно намагаються підготувати дитину до життя в непростих сьогоднішніх умовах. Але, коли ця дитина виросте, то сьогоднішній день стане для неї позавчорашнім, тим більше із врахуванням шаленого темпу сучасних змін! То які принципи виховання дітей вже не є актуальними? Спробуємо розібратися!

Ідеї виховання дітей, які вже давно застаріли

У сучасного покоління дорослих людей є ціла низка основних страхів, від яких вони хотіли б убезпечити своїх дітей – бо так їх навчили ще їхні батьки. Але якщо кільканадцять років тому ці поради були актуальними, то в наш час вони можуть принести дітям більше шкоди, ніж користі! Тож варто давно відмовитися від давно застарілих правил виховання.

виховання дітей

1. Професія повинна бути одна і на все життя

Колись так і було, але сучасні реалії доводять протилежне. Не варто боятися змінити сферу діяльності, вчитися чомусь новому чи шукати себе у незвіданих раніше сферах. Світ швидко змінюється, тому вже в найближчі десятиліття багато звичних нам професій можуть просто зникнути, давши місце іншим, новітнім спеціальностям. Замість зациклення на якомусь одному виді діяльності треба вчитися вчасно реагувати на потреби ринку праці й пристосовуватись до них.

виховання дітей

Читайте також: Як виховувати дітей в сучасному світі: 15 нових життєвих істин

2. Потрібно накопичувати кошти

Стратегія наших бабусь під назвою «Назбирай гроші на чорний день, поклади їх у панчоху та заспокойся» більше не діє. В сучасних умовах ви можете втратити всі свої збереження за один день, тому гроші не потрібно накопичувати – їх потрібно розумно кудись вкладати! Замість того, щоб давати дітям ілюзію забезпеченості наявними сьогодні коштами, краще навчіть їх основам правильного економічного мислення.

виховання дітей


3. Потрібно накопичувати знання і у всьому розбиратися

Сьогодні нас оточує такий колосальний об’єм інформації, що запам’ятати її всю просто неможливо, та й не потрібно, адже вона є легкодоступною в тому ж інтернеті. А ось вміти відшукати потрібні дані, структурувати їх, визначити головне, а також відрізнити правду від вигадки – це вже набагато важливіше.

виховання дітей

4. Потрібно все робити якісно

Відкриємо вам таємницю: зробити якісно ВСІ свої справи просто нереально! Адже різнопланових завдань у житті дуже багато, а ресурси часу обмежені. Тому замість того, щоб вимагати від своїх дітей неможливого, навчіть їх розставляти пріоритети. Нехай вони ділять завдання на ті, які потрібно зробити справді якісно, і ті, в які можна й не заглиблюватися.

виховання дітей

Читайте також: Чому з віком нам здається, що час летить швидше?

5. Щоб досягти успіху, потрібно дуже старатися

Погляньте навколо: хіба всі ті, хто дуже багато працює і сильно старається, є успішними в житті? І як бути з тими, хто отримав шалені статки просто завдяки вдалому збігу обставин, особливо не напружуючись? На жаль, в сучасному світі старання не є синонімом успішності. Вчіть дітей бачити хороші можливості й використовувати їх, замість того, щоб проливати піт на неперспективній роботі.

виховання дітей

6. Потрібно йти вгору по кар’єрній драбині

Раніше було так: людина приходила на маленьку посаду у велику структуру і поступово, крок за кроком будувала кар’єру, не минаючи жодної сходинки. Тепер же більше ціниться не вертикальна, а горизонтальна кар’єра: не обов’язково бути великим начальником, головне – робити свою справу краще за інших. А можливості сучасних комунікацій дозволять вашим дітям донести інформацію про свої унікальні знання та вміння певному колу споживачів, яким це буде потрібно.

виховання дітей

Звичайно, для початку ви повинні самі усвідомити незворотні зміни в принципах виховання. Подумайте над цим, зробіть висновки і вчіть дітей адаптуватися до складного життя по-новому!

За матеріалами