Різдво Христове

Різдво Христове – важлива подія, яка щороку урочисто відзначається християнами всього світу. Це день народження нашого Спасителя, Ісуса Христа, що робить свято одним з найголовнішим у церковному календарі.

Коли відзначають Різдво Христове

Церкви, які використовують у своєму літочисленні юліанський календар, святкують Різдво 7 січня. Це Православна Церква України, Українська Греко-Католицька Церква та інші. А християни західного обряду (у Європі та США), які ведуть відлік за григоріанським календарем, традиційно відзначають Різдво 25 грудня.

В Україні для святкування Різдва віднедавна було запроваджено два державних вихідних: і 25 грудня, і 7 січня. А митрополит Київський і всієї України Епіфаній ще у 2019 році оголосив, що українці можуть самі обирати день, коли святкувати Різдво. Хоча наразі традиційно більшість українських родин відзначають це свято саме 7 січня.

Читайте також: Католицьке Різдво: як святкуватимуть і що про це думають українці

кутя

Різдвяна легенда

Свято Різдва відноситься до великих Дванадесятих неперехідних свят. Саме цього дня у Вифлеємі сталася важлива для всього християнського світу подія — народження Ісуса Христа. Церква вчить нас, що Син Божий прийшов на землю заради спокутування гріхів і порятунку людства, адже в перекладі з єврейської мови Ісус означає «спасіння». З дня народження Спасителя і починається відлік часу.

За Євангелієм, Діва Марія разом зі своїм чоловіком Йосипом жили в Назареті, але повинні були з’явитися у Вифлеємі за наказом тодішнього правителя Августина – для перепису населення. Так як місця для ночівлі вони не знайшли, то прихистком їм послужив невеликий хлів, де і прийшов на цей світ Син Божий. У цю мить на небі засяяла Вифлеємська зірка, а з неба зійшов ангел і розповів пастушкам про народження Спасителя. Пастухи перші прийшли вклонитися Ісусу, а за ними свої дарунки для Божого маляти принесли волхви.

Різдвяні традиції

В Україні Різдво Христове має яскраві традиції святкування. Ще увечері напередодні свята господині готують Святу вечерю, яка складається із 12 пісних страв: серед них обов’язково повинні бути кутя, узвар, пампухи та інші. На саме Різдво великі родини знову збираються за накритими столами і пригощаються смачними наїдками, адже цього дня вже закінчується піст. Люди з задоволенням спілкуються між собою, колядують, ставлять вертепи та бажають один одному здоров’я, добробуту та всього найкращого.

коляда, Різдво Христове

Читайте також: Привітання з Різдвом Христовим: вірші та листівки українською мовою

Різдво Христове – надзвичайно важлива подія, яка урочисто вшановується християнами. Жодна людина не минає своєю увагою цього свята, яке є одночасно і високо-небесним і земним, людяним. Адже народження дитини – це завжди диво, а народження Божого сина – це найвеличніший подарунок Господа людству! 

Бажаємо вам чудово провести цей день у колі найрідніших!