п'ятниця 13

Ніхто точно не знає, чому всі так бояться п’ятниці, яка випадає на тринадцяте число. Але факт є фактом: досить багато людей вважають цей день нещасливим, тож намагаються бути особливо обережними та готовими до неприємностей. Та чи насправді така страшна п’ятниця 13, і чи варто її остерігатися? Давайте розбиратися разом!

п'ятниця 13

Як з’явилися забобони та прикмети про п’ятницю 13

Страх перед цим днем йде з глибини століть, хоча версій його походження є багато. Одні пов’язуть негатив із тим, що саме в п’ятницю 13 квітня 1307 р. був знищений Орден Тамплієрів – одна із найбільш могутніх організацій тих часів. Інші вважають, що число 13 символізує 12 апостолів Ісуса Христа та тринадцятого персонажа – Іуду, який виявився зрадником. А ще кажуть, що вбивство Авеля Каїном відбулося також у п’ятницю.

З роками навколо цього дня накопичилось стільки забобонів та легенд, що навіть відомі історичні особи почали його боятися! Наприклад, Іоанн Вольфганг Гете в п’ятницю 13 проводив весь час у ліжку, Отто фон Бісмарк не підписував жодних документів, а Наполеон Бонапарт утримувався від проведення воєнних операцій. В наші часи завдяки таким забобонам лише в США економіка щороку несе мільйонні збитки – а все через відмінені рейси, неукладені угоди та невиконані справи.

п'ятниця 13

П’ятниця 13: що кажуть психологи?

В медицині існує спеціальний термін, що означає необгрунтований страх перед п’ятницею 13 – параскаведекатріафобія. Виявляється, це всього лише один із багатьох різновидів фобій, з якими можна і треба боротися! Ось кілька порад, як пережити цей день спокійно і без стресів:

1. Не сприймайте п’ятницю 13 через призму забобонів. Цей день – всього лише завершення тижня, а на вихідних ви, нарешті, гарно відпочинете!

2. Не піддавайтеся впливу людей, які починають всіляко підкреслювати містичне значення цього дня. Популяризація цієї фобії пов’язана з сучасною масовою культурою, але ви ж не будете вірити буквально всьому, що вам говорять з екранів чи моніторів?

3. Якщо вам потрібні докази «безневинності» цього дня – поцікавтеся статистикою. Ніяких особливих сплесків нещасних випадків у п’ятницю 13 не спостерігається – все, як завжди.

4. Зверніть увагу на позитивне тлумачення числа тринадцять! Наприклад, в Італії та Китаї воно вважається щасливим. А іспанські та португальські мореплавці взагалі вважали п’ятницю 13 найкращим днем для початку нового плавання!

5. Прислухайтесь до думки представників церкви: ніякі комбінації цифр не можуть впливати на долю людини. Всі дні християнина повинні бути однаковими – він повинен думати лише про те, як слідувати Божим заповідям та не скоїти гріх, а не вірити в забобони.

п'ятниця 13

Сподіваємося, нам вдалося переконати вас у безневинності п’ятниці 13, тож бажаємо вам провести цей день у гарному настрої та виключно з приємними подіями!