Машинна вишивка – цікаве хобі, яке може перерости в прибутковий бізнес (звісно, якщо знати декілька важливих секретів від професіоналів). Залежно від виду вишивки та кінцевого ефекту, якого ви хочете досягти, вам потрібно обрати матеріал, на якому ви будете вишивати. А вишивати можна на чому завгодно! Для цього вам знадобляться мінімальні навики в шитті, промислова машина для вишивки та велике бажання висловити свій оригінальний стиль через індивідуальний дизайн вишивки.

Якщо ви хочете освоїти машинну вишивку, тоді вам точно згодяться наші поради щодо роботи з різними типами тканин. Беріть на замітку і створюйте власні вишиті шедеври!

Джинс

Серед великої кількості можливих і неможливих цікавих матеріалів найпопулярнішим залишається денім, або джинс. Для такого міцного матеріалу вам знадобляться відповідні міцні й гострі голки. Перед вишиванням нових джинсових виробів бажано попрати їх безпосередньо перед роботою, щоб не отримати опісля сюрприз у вигляді зіпсованого фарбою візерунка.

Трикотаж

Топовою залишається й вишивка на трикотажних виробах, але робота з цим матеріалом вимагає від вишивальниці хоча б мінімальної практики шиття. Трикотаж за своєю природою поводиться дуже вибагливо: при роботі з ним варто запастися терпінням, флізеліном (як основою під трикотаж) і малими п’яльцями, щоб уникнути провисання. При роботі з тонким трикотажем краще використовувати клейовий флізелін – так тканина стане «слухнянішою». І найголовніше – це правильно підібрані голки. Для трикотажу вибирайте тонкі.

Шкіра

Винятково розкішний виріб – натуральна шкіра з вишивкою! Але цей матеріал не для початківців, адже вимагає особливого підходу до роботи з ним. Для вишивання на машинці краще брати міцні поліестерові нитки. Що ж до голок, вони повинні бути пристосовані власне для шкіряних виробів. Основне застереження для шкіри – це уникнення коротких стібків, щоб проколи не пошкодили поверхню матеріалу. Також замість звичайних п’ялець бажано використовувати бордюрну раму, щоб не було видно слідів затиснення.

Фатин та органза

Фатин, органза – прозорі, легкі і в той же час жорсткі тканини. Робота з цими матеріалами на вишивальній машинці можлива і без додавання флізеліну. Але під час вишивання великого й масштабного візерунка рекомендовано додавати спеціальні водорозчинні плівки. Слід пам’ятати і про роботу з п’яльцями: фатин і органза дуже тонкі матеріали, їх важко втримати, тому бажано використовувати додаткові кріплення. Але без фанатизму: через сильну натягнутість може статися перекіс робочої поверхні і візерунок деформується.

Освоївши на практиці роботу з такими примхливими матеріалами, ви легко та впевнено зможете пропонувати свої послуги в якості дизайнера-вишивальника. Спочатку вашими клієнтами будуть найближчі люди, а потім поступово можна виходити й на ширшу аудиторію! Вишивка присутня всюди, від цього не втечеш, і якщо ви відчуваєте в собі нерозкритий творчий талант, дозвольте йому вийти за рамки вашого внутрішнього страху і почніть заробляти на улюбленій справі!

Широке застосування вишивки зробить ваше хобі насправді прибутковим. Разом з ricoma.ua вам стане під силу і прикрашений етнічними мотивами джинсовий одяг, і трикотажні сукні з фантастичними птахами, і шкіряні спідниці з поодинокими екзотичними квітами, і навіть вечірній вишитий одяг з використанням фатину та органзи. Спробуйте, немає нічого неможливого!