Люди, які перехворіли коронавірусом, добре знають: відновлення після хвороби проходить важко. Багато симптомів зберігаються протягом декількох місяців. В такому стані вкрай складно нормально працювати і просто жити.

У чому проявляється постковідний синдром

Що ж найчастіше доводиться переживати тим, хто зіткнувся з Covid-19? Багато людей відзначають наступне:

  • розвиток безсоння;
  • біль у м’язах;
  • напади слабкості;
  • тривале збереження субфебрильної температури;
  • м’язове тремтіння;
  • озноб;
  • бронхоспазми.

Серед тих, хто перехворів ковідом, дуже поширене порушення толерантності до будь-якого фізичного навантаження. Іноді досить лише трохи пройтися, щоб сили повністю покинули тіло! Звісно, що звичний ритм життя при цьому збивається. Багато людей також відзначають надмірну сонливість. Деякі і зовсім починають спати вдень, а не вночі.

Серед інших неприємних симптомів люди відзначають відчуття нестачі кисню, надмірно активні головні болі, які часто проявляються у вигляді мігрені. Багато стикаються зі скутістю в грудях. Ще після COVID-19 виникає розлад чутливості. Нерідко це проявляється як поколювання, відчуття печіння або «мурашок» по всій поверхні тіла.

Після коронавірусу в людей часто порушується зір. Виникають світлобоязнь і темні пливучі плями перед очима або «мушки». Але найскладніше пацієнтам впоратися з депресивним станом. Також більшість людей стикається з поганим настроєм, зневірою, тугою. Розвиваються меланхолія і пригніченість. У деяких ситуаціях це навіть провокує суїцидальні думки.

Оптимальне і єдино вірне рішення проблеми

Як же впоратися з наслідками перенесеної недуги? Відмінним рішенням стане ксенонотерапія, яка дозволить ефективно пройти реабілітацію після ковіду. Медичний центр Xenium пропонує три програми на вибір: Light, Optimum і Premium.

Особливість підходу полягає в максимально делікатному, але ефективному впливі. Програма дає можливість відновити нормальні функції організму і впоратися з найбільш поширеними проявами постковідного синдрому: психоемоційними розладами, збоями в роботі нервової системи і порушеннями у функціонуванні легенів. Грамотна стабілізація вашого стану – найбільш адекватний шлях до нормального звичного життя!

Ковід – складне й непередбачуване захворювання, з наслідками якого важко впоратися самостійно. Не ігноруйте свій стан, а вчасно звертайтеся за кваліфікованою допомогою. Будьте здорові!

Читайте також: Постовідний синдром: все, що потрібно знати про наслідки коронавірусу