Кожна людина хотіла би жити щасливо, і сперечатися тут недоречно. Але чи вміємо ми отримувати задоволення від життя, створювати собі свято і насолоджуватися кожним щасливим моментом? І мова тут йде не про матеріальний добробут, адже «щасливо» не обов’язково означає «багато». Я маю на увазі мистецтво радіти дрібницям і цінувати життя у всіх його проявах, що для багатьох із нас залишається десь за межами обридлого побуту, сімейних негараздів і робочих проблем.

Що заважає нам насолоджуватися власним життям

Задумайтесь: у нас постійно немає спочатку часу і сил, а потім і бажання змінити щось на краще, тому ми елементарно звикаємо до тьмяного існування в звичних рамках. Але найгірше те, що в глибині своєї підсвідомості ми й не віримо, що позитивні зміни можливі і, найголовніше – що ми на них заслуговуємо. Ми продовжуємо не жити, а проживати своє безцінне життя, задовольняючись чимось менш вартісним і позбавляючи себе кращого. Ось і виходить, що щасливо жити забороняємо ми собі самі!Синдром відкладених задоволень

Чи часто ви ловили себе на думці, що навіть маючи можливість доступу до чогось, що було межею мрій в епоху тотального дефіциту, ви все одно не користуєтеся цими благами? Так і хочеться запитати – чому? Чому ваш красивий посуд припадає пилом в серванті, поки ви кожного дня їсте зі старих тарілок, що залишилися від різних сервізів? А сексуальна нижня білизна, подарована колись коханим – адже вона так і чекає примарного «особливого випадку» на полиці в шафі! І навіть ваша дитина вже звикла носити темний і практичний одяг, в той час як її яскрава курточка самотньо висить на вішачку, «щоб не забруднилася».

Ця дивна ідея відкладати свої задоволення на потім настільки міцно засіла в наших головах, що ми сліпо продовжуємо вірити в неї, навіть не замислюючись, а коли ж настане це «потім», і чи настане воно взагалі. Але життя настільки швидкоплинне й мінливе, що вже завтра все може бути зовсім по-іншому! То навіщо ж ми самі постійно створюємо собі якісь обмеження і рамки, що заважають нам жити повноцінно, красиво і щасливо?

жити щасливо

©Pixabay

Без вини винувата

Ще однією поширеною проблемою жінок, яка заважає їм насолоджуватися життям, є хронічне почуття провини. Чи то менталітет такий, чи особливості слов’янського характеру, невідомо, але факт залишається фактом – ми постійно відчуваємо себе винними. За свої бажання, за те, що маємо щось, недоступне іншим, за півгодини вечірнього відпочинку під час того, як дитина самостійно робить уроки – в цьому наша мазохістська фантазія практично невичерпна! Причому розмах такого самобичування іноді просто вражає.Наприклад, я знаю жінку, яка любить поніжитися в теплій ванні, але свідомо позбавляє себе цього задоволення. Вона цілком серйозно вважає, що раз запаси води в світі виснажуються, а деяким африканським народностям взагалі нічого пити, не кажучи вже про те, щоб помитися, вона не має морального права так марнотратно поводитися із найціннішим природним ресурсом! Звичайно, ніхто не збирається засуджувати здатність жінок співпереживати іншим чи замислюватися про принципи раціонального споживання, але не варто доводити це до абсурду. Адже виходить, що вони відчувають себе винними за своє благополуччя, при цьому навіть невідомо перед ким!

жити щасливо

©Getty Images

Не бійтеся жити щасливо і не відкладайте приємні речі на потім

Бувають випадки, коли людина боїться зізнатися самій собі, що у неї на даний момент все добре. Вона підсвідомо очікує за це своєрідної «розплати» від долі у вигляді хвороб, безгрошів’я і загального невезіння. Ось і починає постійно скаржитися на життя і не дозволяє собі ні на хвилину відчути себе щасливою.

Ще одна поширена життєва ситуація – своєрідне відкладання щастя на невизначений період часу. Ми думаємо, що зараз нам ніколи, а ось після здачі іспиту, переселення в нову квартиру, закінчення дітьми школи (можете подумки додати і свій пункт) вже, нарешті, заживемо по-справжньому. Але, на жаль, наші грандіозні очікування не завжди виправдовуються. Після досягнення наміченої позначки на життєвому шляху ми дуже часто замість задоволення відчуваємо порожнечу й розгубленість – а де ж те всепоглинаюче відчуття щастя? А потім з’являються нові цілі, і ми заспокоюємо себе, що ось тепер вже точно… Але все повторюється знову. Не допускайте цього, живіть зараз!

жити щасливо

Як почати насолоджуватися життям вже сьогодні

То невже все справді так сумно й нічого не можна змінити? Ні в якому разі! Зміни на краще можливі і дуже навіть потрібні, але починати їх потрібно з себе, коханої. Для початку усвідомте, що щастя – це відчуття, яке настає тут і зараз, іноді дуже несподівано. Запрограмувати його прихід в майбутньому неможливо, тому вчіться відразу ловити швидкоплинні щасливі секунди.Припиніть оточувати себе численними умовами, без виконання яких радість ніби-то не настане. Всі ваші «якщо» і «ось тоді» абсолютно надумані, і не значать абсолютно нічого. На щастя не потрібно заслуговувати, ви ВЖЕ маєте на нього повне право! Почніть мислити позитивно, адже речі та події навколо нас саме такі, якими ми їх сприймаємо. Тому, якщо хочете покращити своє світосприйняття і притягнути у своє життя щось хороше, доведеться самій собі дозволити жити не прісно, а зі смаком!

жити щасливо

©femina.cz

Є таке поняття – якість життя. Від нього багато в чому залежать наші щоденні відчуття, з яких і складається негативне або позитивне ставлення до світу. Всупереч загальноприйнятим наріканням на невезіння, лиху долю і безгрошів’я, кожна людина цілком здатна підвищити цю саму якість свого життя самостійно. При цьому зовсім неважливо, скільки ви заробляєте, адже можна відчувати себе найщасливішою людиною в маленькій квартирці, як і найнещаснішою – в дорогому пентхаузі. Тут величезну роль відіграє наше ставлення до оточуючого світу, починаючи з масштабних подій і закінчуючи найдрібнішими деталями. Адже це так просто:

• замість того, щоб обпалювати язика розведеним пійлом «три в одному» з пакетика, налити собі в красиве горнятко свіжозвареної кави і з задоволенням випити її, насолоджуючись прекрасним ароматом;
• у гарну погоду не повертатися з роботи додому в переповненому транспорті, а пройтися пішки, радіючи блакитному небу і свіжому повітрю;
• змінити, нарешті, обридлі штори у вітальні;
• поставити у вазу свіжі квіти;
• зателефонувати батькам просто так;
• похвалити дитину за вимитий посуд;
• зробити комплімент подрузі…

Список можна продовжувати безкінечно, було би бажання!

Щоб отримувати задоволення від життя, необов’язково їхати за тридев’ять земель чи оточувати себе дорогими речами. Адже тільки від нас залежить, буде наше життя сірим і безликим чи сповненим яскравих фарб і приємних емоцій. Робіть собі та близьким подарунки у вигляді посмішок, вражень, маленьких та великих радощів, і припиняйте чекати – починайте жити щасливо та зі смаком вже сьогодні!

Автор: Вікторія Чорній