Хеловін в Україні

Хеловін, або ніч напередодні Дня всіх святих – свято дуже суперечливе. Воно прийшло до нас порівняно недавно, але вже встигло наробити великого галасу. В Україні люди поділилися на два табори: одні із задоволенням святкують його, а інші активно виступають проти впровадження чужинських традицій. Хеловін настане вже за кілька днів, у ніч із 31 жовтня на 1 листопада. То як святкують його в Україні, і чи таке страшне це свято, як його малюють?

Звідки взявся Хеловін

Костюмоване святкування Дня всіх святих має дуже древню історію виникнення. Ця традиція була започаткована ще понад дві тисячі років тому племенами кельтів, що проживали на території сучасної Ірландії та Великобританії. У ті часи рік умовно ділився лише на два сезони: світлий та темний, і якраз 1 листопада розпочиналася холодна пора року. Кельти вірили, що в ніч напередодні темного сезону вся нечисть могла безперешкодно проникати у світ живих. Щоб захиститися від злих духів, потрібно було одягнутися в страшні костюми. Вважалося, що побачивши дорослого чи дитину в образі когось із нечисті, злі духи сприймуть їх «за своїх» і викрадати вже не будуть.Також цим днем, фактично, завершувався збір урожаю, що було приємною подією і теж гучно відзначалося кельтами. Навіть традиційні кольори Хеловіну також пов’язуються із цим: чорний означає настання темряви (холодного сезону), а помаранчевий символізує завершення збору урожаю. Фактично, Хеловін від самого початку був такою собі масовою завершальною вечіркою язичницьких племен на честь закінчення сезону роботи біля землі. Це вже потім разом з емігрантами це свято поширилося по всьому світі. Більше того, воно навіть укоренилося в християнстві, адже у VII столітті Папа Боніфацій IV офіційно затвердив, що саме 1 листопада відзначається День всіх святих!

©Pixabay

Як святкують Хеловін в Україні

В нашій країні свято Хеловіну сприймається різними людьми по-різному. Багато хто, особливо молодь, із захватом влаштовує костюмовані вечірки, робить «жахливо прекрасний» макіяж, декорує приміщення в тематиці цього свята – одним словом, отримує справжнє задоволення.

З боку ж людей більш похилого віку все частіше можна спостерігати незадоволення тим, що в Україні почали відзначати Хеловін. Мовляв, це свято для нас чуже, та ще й пропагує вихваляння всілякої нечисті. Досить часто можна почути також, що Хеловін – язичницьке свято, тому воно вступає в протиріччя із християнськими традиціями. Хоча, якщо замислитись, то християнство перейняло безліч елементів язичництва – від розписування крашанок на Паску до стрибків через вогонь на Івана Купала. Та й відзначання Дня всіх церковних святих і відразу за ним поминання померлих практично в той же час, що й святкування Хеловіну – це не просто збіг. Існує думка, що таким чином була здійснена спроба інтегрувати древні язичницькі традиції до християнської релігії.

Хеловін в Україні

©Pixabay

То святкувати Хеловін чи ні?

Якщо ви сумніваєтеся у тому, чи правильно буде святкувати Хеловін, але бажання якось оживити сірі будні у вас є, то можете знайти компромісний варіант. На це свято не обов’язково прикрашати свій будинок черепами, а для себе шити «кровожерливі» костюми. Ви можете використати більш невинні елементи антуражу, не ризикуючи при цьому бути звинуваченими у потуранні чомусь поганому. Ось лише кілька ідей декору на Хеловін:

• Прикрасьте будинок та подвір’я гарбузами всіх кольорів, форм і розмірів. Щоб надати оселі яскравих фарб, навіть не обов’язково вирізати з гарбузів Світильник Джека – просто створіть із них красиві осінні композиції!

• Замість «злих» фігурок відьом та чортиків використайте для декору фігурки симпатичних котиків, летючих мишей та павучків. Якщо намалюєте їм посмішки, то буде ще веселіше!

• Якщо все-таки організовуєте вечірку на Хеловін, то обов’язково влаштуйте тематичну фотозону, прикрашену свічками, осіннім листям та тими ж гарбузами. Ваші гості не оминуть нагоди зробити собі кілька красивих осінніх фотографій!

Хеловін в Україні

©Pixabay

Відзначати Хеловін чи ні – особиста справа кожного. Але якщо поставитися до цього свята з гумором, то воно може подарувати вам піднесені емоції та розворушити у похмурий осінній час, а це не так вже й погано! Хто знає, можливо, древні кельти саме так і рятувалися від сезонної депресії? В будь-якому випадку, бажаємо вам гарного настрою, і не тільки на Хеловін!