як навчитись менше їсти

Осінь – такий час, коли ми мимоволі починаємо хотіти їсти більше, і це природно. Але ж струнку фігуру зберегти хочеться! Як навчитись менше їсти восени, і чому саме напередодні зими у нас розігрується вовчий апетит?Чому восени нам хочеться їсти більше

Не дивуйтеся, що з приходом осінніх місяців ви починаєте їсти набагато більше, ніж влітку. Дієтологи дають цьому явищу обґрунтоване наукове пояснення:

• організм потребує більше енергії для обігріву;
• обмін речовин сповільнюється, тому тіло починає економити калорії і потребувати їх більше, для запасу;
• в холодний період року ми споживаємо менше води і більше чаю та кави. Але потреба у чистій воді залишається, і ми плутаємо спрагу з голодом.

Результат: підвищений апетит та зайві кілограми!

©Pixabay

Як навчитись менше їсти восени

Звичайно, з природою боротися неможливо, але проконтролювати своє бажання з’їсти чогось смачненького можна. Пропонуємо кілька порад, дотримання яких допоможе вам зберегти свою стрункість до наступного літа!

1. Пийте, замість того, щоб їсти

Дотримання правильного режиму пиття знижує апетит, нормалізує засвоєння їжі та сприяє схудненню. Але пийте саме воду, а не чаї чи соки. Для більш цікавого смаку спробуйте додавати у воду кілька крапель лимонного соку або шматочки фруктів.

2. Їжте тільки смачну їжу

Дієтична їжа часто асоціюється з тим, що вас обділили смачненьким! Тому намагайся їсти те, що вам подобається, тоді організм залишиться задоволеним і не потребуватиме добавки.

як навчитись менше їсти

©Pixabay

3. Їжте часто

Це дозволить вам не допускати відчуття голоду і не переїдати. Виробіть звичку харчуватися п’ять-шість разів на день, але невеликими порціями. Останній прийом їжі повинен бути за три години до сну.

4. Користуйтеся маленькими тарілками

Психологи стверджують: людина відчуває себе більш задоволеною, якщо з’їсть повну тарілку їжі. При чому розмір цієї тарілки не має значення! То чому б не схитрувати і не з’їсти повну, але маленьку тарілку смачної їжі?

5. Придбайте посуд синього кольору

Синій колір знижує апетит, тому, якщо у вас немає можливості перефарбувати в синій стіни кухні, хоча би придбайте синій посуд.6. Їжте повільно

Вдумливо і повільно смакуючи кожним шматочком їжі, ми даємо нашому мозку зрозуміти, що поїли з задоволенням і нам цього достатньо.

7. Використовуйте ароматерапію

Американські вчені запевняють, що запахи м’яти, яблука та банана на третину прискорюють втрату ваги. Ви можете скористатися цим знанням: просто перед тим, як почати їсти, насолодіться цими приємними ароматами!

8. Гуляйте перед вечерею

Вважається, що перебування на свіжому повітрі допомагає «нагуляти апетит». Але вчені встановили, що прогулянка в інтенсивному темпі насичує організм киснем, і апетит знижується. Тому після активної прогулянки навіть маленька порція їжі здасться вам достатньою.

©Pixabay

9. Приберіть спокуси

Позбавтеся від тих продуктів, які спокушають вас з’їcти більше, ніж вам це потрібно. Цукерки, печиво, чіпси, горішки та інші вороги талії не повинні знаходитись у вашому домі!

10. Перекушуйте правильно

Замість перелічених вище шкідливих перекусів покладіть на видне місце у кухні корисні закуски: молоду моркву, яблуко, курагу та чорнослив. Також до правильних перекусів відносять кисломолочні напої низької жирності та протеїнові батончики, які продаються в спортивних магазинах.

Користуйтеся цими порадами, і тоді питання «як навчитись менше їсти восени» перед вами більше не поставатиме!