місця сили Карпат

Українські Карпати – це не лише фантастично красиві пейзажі й кришталево чисте повітря, а ще й надзвичайно потужне джерело відновлення нашої життєвої енергії. Ви ж помічали, що в наших горах і дихається легше, і загальне самопочуття покращується, і настрій піднімається? Все це не просто так, адже там зосереджено чимало точок, де дуже виразно відчувається могутність Землі. То які вони, місця сили Карпат, де їх шукати і чи варто відвідувати?

місця сили Карпат

Загадкові місцини Карпатських гір відомі людям ще з давніх часів. Те, що неможливо було пояснити логічно, завжди оточувалось легендами і вабило до себе. Недарма в Карпатах живе стільки віщунів та мольфарів! Найвідомішими місцями сили Карпат є наступні.1. Писаний Камінь

Ця група мальовничих скель оригінальної форми знаходиться неподалік с. Буковець у Верховинському районі Івано-Франківської області. Вигляд на гори звідти просто фантастичний!

місця сили Карпат

Писаний Камінь

Особливість: вирубані в скелях глибокі виїмки-чаші, а також викарбувані на каменях древні написи – петрогліфи (досі так і не розшифровані). Існує версія, що тут колись проводили язичницькі обряди.

Як поводитись: місцеві жителі радять хоча би півгодини посидіти на вершині цих скель, милуючись краєвидом і думаючи про своє. Воду в чашах каламутити не можна – цим ви розгніваєте язичницьких богів! Краще залишіть тут спеціально принесений камінчик – так ви позбавитеся своїх проблем.

місця сили Карпат

Писаний камінь

2. Закарпатські піраміди

Будете неподалік Ужгорода, обов’язково відвідайте наші українські піраміди, що находяться біля села Вишка. Не чули про такі? А вони існують! Придивіться до фото: гори правильної форми й справді вишикувалися рівними рядами – хіба не диво? Це древні Вищанські піраміди, в яких колись ховалися перші християни.

місця сили Карпат

Закарпатські піраміди

Особливість: пірамідальні форми по-особливому впливають на людину, гармонізуючи її психоемоційний та фізичний стан.

Як поводитись: піднятися на вершину сусідньої г. Красія на крісельному підйомнику – звідси відкривається найкраща панорама на піраміди. Зосередитися на приємних думках, набратися енергії та позбавитися негативу.

місця сили Карпат

Закарпатські піраміди

3. Озеро Несамовите

Це високогірне плесо, схоже на велике дзеркало, розташоване на схилі гори Туркул на Івано-Франківщині. Кажуть, що вода цього озера очищує від негативу і навіть заживляє енергетичні пробоїни. За переказами, тут кується лід для бурь із градом, а ще – в глибині озера ніби-то знаходиться глибинний вирій, сполучений з доісторичним підземним морем…

місця сили Карпат

Озеро Несамовите

Особливість: вода в Несамовитому дуже чиста і віддзеркалює небо, тому тривожити її не можна – відразу зіпсується погода.

Як поводитись: існує старовинний ритуал, який допомагає виконати ваші мрії – з чистими думками і добрими намірами бажане потрібно «нашепотіти» на воду озера.

місця сили Карпат

Озеро Несамовите

4. Гора Піп-Іван (Чорна гора)

Найвища гора Чорногірського хребта, Піп-Іван (2022 м), знаходиться на межі Івано-Франківської та Закарпатської областей. Колись на її вершині стояла скеля, що дуже нагадувала попа в рясі – звідси й назва, а зараз там – руїни колишньої польської астрономічної обсерваторії.

місця сили Карпат

Гора Піп-Іван

Особливість: на горі є кола сили – незаростаючі круги в траві, посеред яких розташований камінь або дерев’яний стовп. Це улюблені місця езотериків та екстрасенсів, які часто проводять там магічні ритуали.  

Як поводитись: не просити дощу, бо відразу і почнеться! Краще загадувати бажання, особливо тим сім’ям, які дуже хочуть мати діток.

місця сили Карпат

Гора Піп-Іван

5. Фіртка на той світ («Довбушеві комори»)

Неподалік с. Бережниця Верховинського району, на хребті Синиці є скельний коридор, який здавна був святилищем і вважався своєрідним порталом між світами. За певних обставин і у відповідний час «фіртка» відкривається, і людина може потрапити в інший вимір.

Особливість: тут цілком можуть знаходитись великі тектонічні розломи-порожнини, в одній з яких, за легендою, заховані скарби Олекси Довбуша.

Як поводитись: місцеві жителі розповідають, що час-від-часу ці місця огортає дивний туман, в якому можна заблудитися і навіть щезнути. Тому без досвідченого провідника тут краще не ходити.

місця сили Карпат

Довбушеві комори

Звичайно ж, ця п’ятірка карпатських місць сили є далеко не повним переліком. Сакральна спадщина Гуцульщини – величезна, і вивчати її дуже цікаво! Але не слід забувати, що подібні енергетичні точки вимагають до себе поваги, тоді й вам в цих місцях буде добре. Яскравих вам подорожей!

Підготувала: Вікторія Чорній

Читайте також: Дивовижно красиві місця світу: 10 локацій, де перехоплює дух від вражень!