день святого Миколая

Ніч з 18 на 19 грудня – чарівна, адже саме тоді до всіх чемних діток, та й дорослих теж приходить з сюрпризами Миколай! Але чи замислювалися ви, чому цю постать пов’язують саме з подарунками? І взагалі, чи існував Миколай насправді, яким було його життя?

Перед тим, як заглянути під подушку, пропонуємо вам дізнатися про день святого Миколая трохи більше!

день святого Миколая

Що ми знаємо про Святого Миколая?

На відміну від Діда Мороза, Святий Миколай – це не вигаданий персонаж, а цілком реальна історична особа. Він був візантійським єпископом, котрий славився надзвичайною добротою та любов’ю до оточуючих. Цього святого шанують не лише в Україні, а й у багатьох інших країнах: Франції, Німеччині, Данії, Ісландії, Хорватії, Греції, Туреччині та інших.

Святий Миколай

Стародавня церква Святого Миколая Чудотворця у Демре, Туреччина

Легенди про Миколая

Про Святого Ніколауса – саме так його звали насправді – існує чимало легенд. Одна з них розповідає, що коли хлопець осиротів, то роздав усе своє майно людям, а сам став священником. Він завжди намагався допомогти людям у скруті, але робив це не задля слави, тому й не афішував своїх добрих справ. Одного вечора він почув про бідну вдову, яка заледве зводила кінці з кінцями і не могла прогодувати дітей. Наступного ранку жінка, застилаючи постіль, знайшла під подушкою мішечок з грішми – це був таємний подарунок Миколая. Звідси й пішла традиція класти подарунки під подушку!

Святий Миколай
Існує й альтернативна версія цієї історії: у Миколая був сусід-удівець, який ніяк не міг видати доньку заміж через відсутність у неї посагу. Дізнавшись про це, Миколай потайки підкинув у дім сусіда коштовності та гроші, і завдяки цьому дівчина поєднала долю зі своїм коханим. Таким чином Миколай допоміг потребуючим і став щасливішим сам, тому й надалі продовжував уночі підкидати гроші та їжу бідним людям.

Не всім відомо, але Святий Миколай вважається не лише захисником дітей, бідних та скривджених, а й покровителем мореплавців – під час штормів його часто кликали на допомогу.

Святий Миколай

Читайте також: Лист від Миколая до нечемних дорослих

Навіть після своєї смерті Миколай продовжує допомагати стражденним. В церковних рукописах засвідчуються непоодинокі випадки зцілення людей, які прикладалися до мощей цього святого, що знаходяться в Італії. Саме тому його ще називають Чудотворцем.

Святий Миколай

Як святкувати День святого Миколая

Цього дня не можна працювати, натомість варто відвідати церкву. Обов’язково привітайте сьогоднішніх іменинників – Микол, Миколок, Миколайовичів та Миколаївних!

Вважається, що загадані на Миколая бажання збуваються – недарма ж існує гарна традиція просити про здійснення дитячих мрій у листах. До речі, те ж саме можуть робити і дорослі! Записуючи своє бажання, ви його конкретизуєте, а щиро молячись і вірячи у здійснення мрії – пришвидшуєте її реалізацію. Ось так – виявляється, сучасні психологічні практики вже давно випробувані в українських традиціях християнства!

Святий Миколай
Бажаємо вам здійснення всіх мрій та сподівань, і нехай Святий Миколай подарує вам здоров’я, затишок та добробут!

Читайте також: Найкращі українські вітання з Миколаєм у віршах та картинках