масаж гуаша

Інстаграм переповнений фотографіями масажних наборів для обличчя, на Ютубі безліч відео з техніками використання роликових масажерів та скребків гуаша, а всі ваші подруги вже купили собі ці чудо-пристосування? Значить, настав час дізнатися більше про масаж гуаша і почати насолоджуватися його перевагами!

Що таке масаж гуаша і чому він такий популярний

Масаж гуаша – старовинна китайська методика, яка передбачає «зішкрібання» шкіри спеціальним масажним інструментом (скребком) для покращення кровообігу, відтоку лімфи та мікроциркуляції в тканинах. Він також є чудовим способом боротьби з застійною енергією «ци», яка спричиняє появу запалень та хронічного болю. Вважається, що розтирання поверхні шкіри допомагає розщепити цю енергію, зменшити запалення та сприяти оздоровленню. Традиційно масаж гуаша виконується на спині, сідницях, шиї, руках і ногах, але його полегшений варіант можна застосовувати також на обличчі.

При регулярному і правильному масажуванні обличчя спеціальними пристроями можна отримати вражаючі результати:

  • стимулювати кровообіг;
  • сприяти виробленню колагену;
  • пом’якшити тонкі лінії та зморшки;
  • зменшити набряки, запалення і темні кола;
  • тимчасово підтягнути шкіру (що особливо корисно перед вечірками чи відповідальними подіями);
  • освітлити колір обличчя;
  • скульптурувати м’язи та покращити овал обличчя.

«Запустивши» вашу лімфатичну систему, нефритовий валик або камінь гуаша можуть пришвидшити виведення токсинів. А це означає, що у вас незабаром знову з’являться втрачені вилиці та чіткий овал обличчя! Крім того, регулярний масаж обличчя із застосуванням ваших улюблених доглядових засобів (сироваток чи кремів) покращить їхнє поглинання шкірою і збільшить ефективність косметики. Врешті-решт, самомасаж красивими і приємними на дотик інструментами з кварцу, аметисту чи нефриту – це просто приємно і естетично, а ще гарно знімає стрес!

роликови масажер, скребок гуаша

Інструменти для масажу обличчя

Найпопулярніший набір для масажу обличчя, який ви можете зустріти в інтернеті, складається з подвійного роликового масажера (з великим і маленьким валиком), а також скребка гуаша, який може мати різні форми. Виготовляють такі пристосування з різних видів каменю: аметисту, рожевого чи білого кварцу, нефриту, обсидіану тощо, які мають сприятливий енергетичний вплив. Різновид каменю не має великого значення (хоча вважається, що аметист та обсидіан довше тримають холод), а форма скребка повинна бути такою, щоб вам було зручно ним користуватися.

Масаж обличчя скребком та роликом дуже схожі, але масаж каменем гуаша, зазвичай, працює глибше в тканинах шкіри, щоб розслабити м’язи та зняти напругу. Обидва методи допомагають посилити кровообіг та надають вашому обличчю здорового, сяючого вигляду. Використовувати інструменти можна як поодинці, так і в комплексі. Наприклад, ви можете розпочати легкий масаж роликом, а потім доповнити його більш енергійним застосуванням скребка гуаша.

Лайфхак: якщо тримати ролик та скребок у холодильнику, вони будуть довше утримувати холод і чинити тонізуючу дію на вашу шкіру.

масажні лінії

Масаж потрібно робити за масажними лініями

Як використовувати роликовий масажер для обличчя

Щоб не нашкодити собі й досягти максимального ефекту, в жодному разі не можна хаотично катати роликом по обличчю туди й назад. Дотримуйтеся простих рекомендацій:

1. Перш ніж почати масажувати обличчя, зробіть кілька прокочувань роликом по шиї, щоб очистити лімфатичні проходи (будьте обережні з зоною щитовидної залози). При цьому тиск повинен бути легким.

2. Завжди робіть прокатування від центру обличчя до країв і в одному напрямку – ніколи не перекочуйте ролик вгору і вниз.

3. Повторюйте не менше п’яти прокатувань вгору в кожній області.

4. Використовуючи валик, починайте з внутрішньої частини обличчя та переходьте до зовнішньої. Обробляючи щелепу та щоки, починайте знизу та котіться вгору проти напрямку сили тяжіння. Під час роботи над шиєю котіться вниз до ключиць.

дівчина робить масаж обличчя

Однією з найкращих частин роллінгу є те, що його можна робити де завгодно і скільки завгодно довго. Ролики з нефриту чи кварцу – це «швидка допомога», яка чудово підтягує обличчя перед вечіркою чи нарадою, оскільки результат можна побачити за лічені секунди. Ви можете застосовувати ролик на чистій шкірі або поверх засобів по догляду за шкірою – просто злегка поверніть вгору і назовні, завжди направляючись до скронь і передньої частини вух.

Масаж гуаша за допомогою спеціального каменю

Важко повірити, але маленький плоский камінчик, також відомий як скребок гуаша, може скульптурувати ваше обличчя, позбавити вас від мішків під очима та покращити стан шкіри! Ось деякі основи масажу гуаша для обличчя, які варто запам’ятати:

1. Починають масаж із шиї і рухаються, зазвичай, по одній стороні обличчя, тобто спочатку опрацьовують ліву, а потім праву сторону. Кожен рух закінчують легким натисканням на кінцеву точку.

2. Найкращим методом масажу є м’який натиск і рівномірні погладжування шкіри, бажано в напрямку лімфатичного потоку.

3. Можете використовувати комбінацію коротких і довгих штрихів по областях, які цього потребують.

4. Завжди ставте камінь під нахилом до обличчя, щоб він чинив легкий тиск і трішки натягував шкіру, виводячи з-під неї зайву рідину. Не можна тиснути на обличчя ребром скребка.

масаж гуаша

Масаж гуаша за допомогою каменю найкраще робити на зволожене обличчя – для цього можна використати вашу улюблену олійку для шкіри, сироватку, крем чи інші косметичні засоби. Скребок повинен гарно ковзати по шкірі, не травмуючи її і допомагаючи косметиці проникати вглиб. Початківці можуть робити такий масаж можна раз на тиждень, а більш впевнені та досвідчені користувачі – навіть щодня.

Застереження щодо безпеки та потенційні побічні ефекти

Щоб зробити масаж правильно, рекомендуємо дотримуватися масажних ліній, а ще краще – переглянути кілька навчальних відео в інтернеті. Після кількох тренувань ви вже зможете робити процедуру самостійно, без підказок.

Після масажу гуаша ваша шкіра може виглядати трохи рожевою або червоною (не тисніть занадто сильно, особливо, якщо ви схильні до синців). Якщо все зроблено правильно, гуаша є досить безпечним варіантом для всіх типів шкіри. Також зверніть увагу: масаж гуаша не рекомендується тим, у кого є висипання, сонячні опіки або проблеми зі згортанням крові. При наявності особливих проблем рекомендуємо поговорити з вашим лікарем.

Масаж гуаша за допомогою каменю або роликового масажера – приємна процедура і чудове доповнення до вашої щоденної рутини. Але пам’ятайте: ефект буде тривалим лише тоді, коли ви включите його в свій щоденний розпорядок дня. Залишайтеся красивими!

За матеріалами: www.healthline.com, www.byrdie.com