Кухня в стилі прованс

Останнім часом все більшою популярністю починає користуватися стиль провансу, який застосовують для оформлення найстильніших інтер’єрів. Він виступає чудовою противагою класичному стилю, а також хай-тек. Безумовним лідером із застосування такого стилю є саме кухні, в які він ідеально вписується. То якою ж повинна бути кухня в стилі прованс?

Кухня в стилі прованс: основні риси

Інтер’єр, виконаний у цьому стилі, відрізняється переважанням світлих відтінків. Досить часто використовується біла плитка, яка здатна задати тон усьому приміщенню. Особливо ефектно виглядає настінне та підлогове покриття білого кольору, що дозволяє підкреслити наявність великих вікон, які також характерні для провансу.

Досить часто для оформлення кухні в цьому стилі використовують старі або декоративно зістарені меблі, на яких є патина, потертості. Гарно виглядатимуть і меблеві елементи з різьбленням по дереву.

Традиційним також є застосування безлічі кованих елементів – найчастіше декоративні аксесуари виготовляються з міді чи бронзи. Не обійтися при оформленні і без величезної кількості живих кімнатних квітів, які можна розмістити у фарфорових або глиняних горщиках. Доповнюють інтер’єр відкриті полиці, на яких розкладають тарілки, плетені декоративні елементи та натуральний текстиль.

кухня в стилі прованс

Правила поєднання кольорів і відтінків

Існує певний стереотип, згідно з яким для облицювання кухні в стилі прованс потрібна тільки біла керамічна плитка, але це не єдине рішення. Палітра складається з безлічі цікавих та універсальних кольорів – блакитний, сірий, кремовий, оливковий, бежевий та пісочний. У зв’язку з тим, що до нас цей стиль прийшов із півдня, на якому жорстоке сонце стає причиною постійного вигоряння фарб, палітра постійно доповнюється все новими та новими трендовими варіантами. Саме тому плитка для кухні нетрадиційного для провансу кольору цілком гармонійно може вписатися у вже існуючий тандем з меблями та технікою.

кухня в стилі прованс

Кухня в стилі прованс – це завжди красиво і затишно. Варто пам’ятати, що білий колір має властивість візуально розширювати навіть найменший простір, тому якщо ви є власником невеликої кухні, то все ж таки варто розглянути саме білу плитку. Але не переборщіть із монохромністю, оскільки є великий ризик того, що чисто біла кімната нагадуватиме лікарняну палату або їдальню, що не додасть комфорту. Особливою теплотою віє від поєднання білого та бежевого кольору, що досить ефективно використовують сучасні дизайнери інтер’єрів.

Читайте також: Скандинавський стиль в інтер’єрі