як вибрати валізу для подорожей

Вибір правильного багажу може допомогти запобігти багатьом неприємностям в дорозі: від втрати його цілісності до переплати за перевищення габаритів в аеропорту. Розповідаємо, як вибрати валізу для подорожей, яка підійде саме вам!

Яким буває дорожній багаж

Ваш багаж, наприклад, дорожня сумка Travelite, може бути різних форм і розмірів – від компактних рюкзаків до містких валіз. Ось три найпоширеніших різновиди:

1. Валізи на колесах. Традиційно валізи на колесах пропонуються у двох варіаціях: твердій та м’якій. Жорсткі валізи роблять із поліпропілену та полікарбонату, а м’які можуть бути виготовлені з таких тканин як мікрофібра, шкіра, нейлон, ПВХ або поліестер. Деякі м’які сумки розширюються і можуть вмістити до 25% більше, якщо вам потрібен додатковий простір.

2. Рюкзаки. Рюкзаки бувають різних розмірів; як з рамками, так і без них. Вони є гарним варіантом для тих, хто планує побувати в таборі, піти в похід або зайнятися іншими видами активного відпочинку. Деякі рюкзаки мають колеса, а інші – ні. Вони можуть бути чудовими, але коли здаєте їх в багаж, не забудьте заклеїти скотчем норовливі ремені, щоб вони не заплуталися в багажній каруселі.

3. Сумки. Речові сумки більше не використовуються тільки для походу в спортивний зал. Багато сучасних моделей мають висувні ручки, тож можуть мати застосування як дорожня валіза. Але врахуйте, що для тривалих подорожей краще обирати сумки з колесами або ремінцями.

як вибрати валізу для подорожей

Жорсткий чи м’який багаж: що вибрати?

Будь-який з цих варіантів може працювати добре – все залежить від вашого особистого стилю подорожі та пакування. Нижче наведено деякі плюси і мінуси кожного типу:

  • М’які валізи. Вони є більш популярними, особливо для ручної поклажі. Їх легше втиснути в тісні відсіки над головою, також вони можуть краще поглинати удари, ніж їхні жорсткі аналоги. Такі сумки легкі, що полегшує їхнє розміщення у верхніх контейнерах тощо. Але будьте розбірливі щодо тканин: найкраще брати сумку з міцного нейлону, який забезпечує добрий захист від зносу. І переконайтеся, що тканина водонепроникна та стійка до плям.
  • Жорсткі валізи. Здається, що їхній асортимент оновлюється майже щодня! Для виготовлення такого багажу виробники застосовують надлегкі матеріали – полікарбонат і спеціальні пластмаси. Жорсткі валізи, як правило, захищають крихкі речі краще, ніж м’які сумки, що є безумовною перевагою. З іншого боку, їх неможливо втиснути в маленький відсік, що, в принципі, можна зробити з м’якою сумкою.

Також врахуйте, що жорсткі валізи зручніші для тих, хто любить органайзери, адже там можна гарно розмістити і закріпити свої речі.

Як вибрати валізу для подорожей за розміром

Розмір багажу може мати велике значення для тих, хто планує подорожувати літаком. Для ручної поклажі краще купувати валізи розмірами не більше 55 х 40 х 20 сантиметрів (це загальноприйнята норма більшості авіакомпаній). Зауважте, що багато сумок, які продаються як «ручна поклажа», мають трохи більші розміри, особливо якщо врахувати колеса. Це може призвести до неприємних сюрпризів в аеропорту, якщо ви будете змушені пройти перевірку.

валіза, чемодан

Якщо вам потрібно взяти з собою на борт більшу сумку, перевірте веб-сайти авіакомпаній, якими ви найчастіше літаєте – там часто вказують максимальні розміри багажу. І пам’ятайте, що багато авіакомпаній мають різні вимоги до розміру для міжнародних і внутрішніх рейсів. Якщо ваша нова валіза перевищує обмеження щодо розміру, вам доведеться боротися з наслідками (тобто доплачувати).

Окрім вимог авіакомпанії, подумайте про власні вимоги: спосіб життя, здоров’я та особливі потреби. Наприклад, якщо у вас проблеми зі спиною, краще обрати надлегку валізу. Великий вибір дорожніх валіз для кожного можна знайти на Travelite – офіційний сайт в Україні, де продаються якісні товари для подорожей.

Перед тим як вибрати валізу для подорожей в Інтернеті, почитайте відгуки покупців та порівняйте ціни. Розгляньте також додаткові функції, наприклад, наявність пластикового водонепроникного чохла або додаткового замка. Багато новіших моделей ручної поклажі мають навіть вбудовані USB-порти для зарядки, щоб ви могли підключати свій телефон на ходу. Обирайте те, що вам потрібно і подорожуйте з комфортом!