Комп’ютерна томографія – один із основних діагностичних методів візуалізації, швидкий, широкодоступний і корисний для діагностики багатьох серйозних захворювань. Перед його проведенням варто дізнатися, як відбувається це обстеження, що воно показує і скільки часу займає представлена тут КТ в Харкові.

Що таке комп’ютерна томографія

Отже, комп’ютерна томографія (КТ) – це тест, при якому знімки робляться з використанням гамма-променів. Цей метод використовує техніку, аналогічну рентгенологічному дослідженню, але сучаснішу. Фотографії робляться за технологією 2D або 3D, в різних площинах і під різними кутами завдяки переміщенню пристрою навколо частини тіла, яка діагностується.

Томограф складається зі столу, на якому розміщується пацієнт, і гантри – пристрою з однією чи кількома лампами, випромінюючих рентгенівські промені. Лампи швидко обертаються і одночасно переміуаються по тілу пацієнта, щоб охопити всю досліджувану область. Під час цього руху вони роблять серію рентгенівських знімків.

Зображення, отримане при дослідженні, обробляється на комп’ютері зі спеціалізованим програмним забезпеченням. Це дозволяє накладати поперечні зрізи обраних анатомічних структур, в результаті чого отримуються їх дво- і тривимірні зображення.

Що показує КТ в Харкові

Комп’ютерна томографія дозволяє швидко і точно діагностувати:

  • кістково-суглобову систему;
  • центральну нервову систему;
  • органи і структури грудної клітки, черевної порожнини і тазу.

Це обстеження також проводиться в екстрених ситуаціях, так як дозволяє встановити діагноз в короткі терміни.

Коли комп’ютерна томографія найбільш корисна

Ось перелік випадків, коли КТ є просто незамінною:

1. При підозрі на поліорганну травму, наприклад, в результаті дорожньо-транспортної пригоди, часто використовується одночасне сканування всього тіла. Це називається «скануванням травми», тобто комп’ютерною томографією голови, грудної клітки, черевної порожнини і тазу. Це обстеження виявляє всі травми, отримані пацієнтом, що дозволяє оперативно розпочати відповідне лікування.

2. Якщо є підозра на інсульт, то КТ є першим візуалізуючим тестом для визначення того, який інсульт стався, ішемічний чи геморагічний. Комп’ютерна томографія голови також дозволяє діагностувати пухлини головного мозку або травматичні гематоми.

3. Обстеження кісток цим методом точніше, ніж рентгенологічне дослідження, тому КТ особливо корисна при складних переломах і травмах суглобів.

4. КТ також є відмінним діагностичним інструментом при планових обстеженнях, оскільки дозволяє оцінити практично всі частини тіла. Це основний тест, який використовується для діагностики і контролю лікування більшості неопластичних захворювань.

5. Зазвичай КТ призначається після ультразвукового дослідження черевної порожнини або рентгенівського знімка грудної клітки, який дав аномальні зображення, що передбачають, наприклад, онкологічний процес. Комп’ютерна томографія дозволяє доповнити ці тести і оцінити важкість захворювання.

6. Під час лікування онкологічних захворювань КТ використовується для оцінки результатів хіміотерапії, адже дозволяє порівняти розмір змін при подальших обстеженнях. Вона показує прогрес лікування і для хірурга може бути показником очікуваного обсягу запланованої операції.

Саме обстеження займає від 15 до 20 хвилин. Його результати можна дізнатися вже через 24 години.