користь ходьби

Розбираємося, в чому полягає користь ходьби, скільки кроків потрібно робити щодня і як зробити свою прогулянку більш ефективною.

Ідея про те, що всі ми повинні робити по 10 000 кроків на день, вже вкорінена в свідомості більшості людей. Так само, як ідея спати по вісім годин щоночі або визнати, що сніданок є найважливішим прийомом їжі за день! Але чи справді нам потрібна саме така кількість кроків? Що робити, якщо ви можете зробити лише 5000 кроків на день? Чи потрібно примушувати себе ходити більше? Хороша новина полягає в тому, що будь-яка кількість кроків цілком варта ваших зусиль!

Чому всі говорять про користь ходьби

Ходити пішки корисно для здоров’я, і ось лише декілька основних переваг щоденних прогулянок.

1. Це допоможе вам схуднути

Ходьба спалює калорії, а кількість цих спалених калорій залежить від ряду факторів (вашої швидкості, відстані, вашої ваги тощо). Тож якщо ви хочете скинути кілька кілограмів – починайте ходити пішки.

Корейський Університет Sungkyunkwan University провів невелике дослідження. В експерименті взяли участь жінки з ожирінням, які ходили по 50-70 хвилин тричі на тиждень протягом 12 тижнів. 

В результаті вони в середньому зменшили об’єм талії на 2,8 см і втратили 1,5 % жиру.

2. Це може зробити вас щасливішими

Крім того, що ця форма активності допоможе вам почуватися краще фізично, вона також покращить ваш емоційний стан.

Дослідження в Універитеті Небраски (University of Nebraska) показали, що регулярні прогулянки допомагають зменшити тривожність, депресію та негативний настрій.

Ходьба також сприяє підвищенню самооцінки та зменшенню симптомів соціального відсторонення.

користь ходьби

3. Це зменшить ризик появи варикозного розширення вен

За даними Клініки Клівленда (Cleveland Clinic) було доведено, що регулярна ходьба допомагає зменшити появу варикозного розширення вен та больові відчуття при наявності проблеми.

Просто переконайтеся, що перед початком прогулянки ви одягаєте зручні кросівки. Це допоможе запобігти травмам і покращити кровообіг.

4. Це може допомогти вам підтримувати м’язову масу з віком

Згідно з дослідженням Purdue University, ходьба пішки допомагає зменшити втрату м’язової маси, пов’язану з віком. Це дозволяє зберегти більше м’язової сили та функцій.

5. Це покращить ваше травлення

Після важкої їжі не лягайте на диван перед телевізором. Прогулянка протягом 30 хвилин допоможе налагодити процеси у вашому травному тракті та підтримувати рівень цукру в крові більш стабільним.

користь ходьби

Чи справді необхідно робити 10 000 кроків на день, щоб отримати всі ці переваги?

Коротка відповідь – ні. За словами доктора І-Мін Лі, професора епідеміології Школи громадського здоров’я Гарвардського університету, ціль у 10 000 кроків не базується на наукових дослідженнях. Ця цифра, ймовірно, виникла як маркетинговий інструмент.

В 1965 році японська компанія Yamasa Clock and Instrument Company почала продавати крокомір під назвою Manpo-kei, що японською означає «вимірювання 10 000 кроків». Є ймовірність, що компанія вибрала цю цифру не просто так. Число 10 000, написане японською мовою, виглядає як людина, що йде!

Професор І-Мін Лі 

Дійшовши висновку, що 10 000 кроків – це занадто довільна цифра, команда дослідників вирішила з’ясувати, чи існує точна цифра, до якої слід прагнути. Результати дослідження були опубліковані навесні минулого року в Журналі Американської медичної асоціації. Висновок простий: щоб отримати користь ходьби для здоров’я, не обов’язково робити 10000 кроків кожного дня!

Дослідники виявили: проходження всього лише 4400 кроків на день жінками похилого віку зменшує ризик смерті на 41 % (порівняно з жінками, які проходили 2500 кроків на день або менше). Крім того – не має значення, гуляли жінки на вулиці чи просто рухалися по дому.

Це не означає, що тепер не потрібно робити 10 000 кроків щодня – особливо, якщо це дозволяє рівень вашої фізичної підготовки. Можете – проходьте! Тим не менш, для досягнення оптимального здоров’я це не так необхідно, як вважалося раніше.

прогулянка

Прості способи робити більше кроків щодня

Насправді збільшити кількість кроків і зробити свої прогулянки регулярними зовсім не складно. Ось декілька порад:

1. Припаркуйтеся далі. Це не спрацює в дощовий або сніжний день, але якщо вам доведеться припаркувати автомобіль у гарну погоду, обирайте місце подалі від входу. Ці додаткові кроки з часом накопичуються і підуть вам користь.

2. Введіть час на ходьбу у свій розклад. Ми легко захоплюємося своїми справами, тож часто просто забуваємо встати і порухатися. Щоб не сидіти на одному місці впродовж усього робочого дня, встановіть кілька будильників. Вони нагадають вам встати і прогулятися, навіть якщо це буде лише декілька кіл навкруг вашого дому.

3. Ставте досяжні цілі. Не очікуйте, що ви перейдете від 1000 до 10 000 щоденних кроків за одну добу. Якщо поставити занадто високу мету, вам буде набагато легше здатися. Замість цього встановіть для себе щоденне або щотижневе комфортне підвищення кількості пройденого.

4. Зробіть свої прогулянки приємнішими. Поєднуйте приємне з корисним: під час ходи слухайте музику, аудіокнигу або улюблений подкаст. Ви також можете зателефонувати друзям, щоб поспілкуватися – це також зробить вашу прогулянку цікавішою. Чим приємніше вам буде ходити пішки, тим більше шансів, що ви будете робити це регулярно.

Користь ходьби беззаперечна, тому не відмовляйтеся від цього нескладного способу підтримувати себе у формі. Дотримуйтеся наших порад і будьте завжди активними!

За матеріалами: purewow.com