комп'ютерна томографія

Комп’ютерна томографія (КТ) – це корисний діагностичний інструмент, який допомагає вчасно виявити небезпечні захворювання і травми. За допомогою цього способу врятовано чимало життів, але багато людей, все ж, мають певні упередження проти нього.

Розбираємося, чи шкідлива комп’ютерна томографія для здоров’я, як вона впливає на організм і чи варто боятися цієї процедури.

Як працює комп’ютерна томографія

Комп’ютерна томографія https://kt-expert.com.ua/articles/kt-kharkov/ – це діагностичний тест, який використовується для створення детальних зображень внутрішніх органів, кісток, м’яких тканин і кровоносних судин. Зображення поперечного зрізу, створені під час КТ, можна переформатовувати в кількох площинах і навіть створювати деталізовані тривимірні зображення. Їх зручно переглядати на моніторі комп’ютера, роздруковувати на плівці або переносити на електронні носії.

КТ часто є найкращим методом для виявлення багатьох різних видів раку, оскільки зображення дозволяють лікарю підтвердити наявність пухлини та визначити її розмір і розташування. В екстрених випадках метод може досить швидко виявити внутрішні травми та кровотечу, щоб допомогти врятувати життя.

комп'ютерна томографія

Чи безпечна КТ для здоров’я

Як і інші рентгенівські дослідження, комп’ютерна томографія на короткий час піддає пацієнта впливу невеликої кількості іонізуючого випромінювання. При низьких дозах опромінення ризик розвитку раку через нього настільки малий, що його неможливо достовірно виміряти. Однак через можливість підвищеного ризику Американський коледж радіології радить не проводити обстеження, якщо в ньому немає явної медичної потреби.

Лікарям рекомендується використовувати мінімальне випромінювання, необхідне для проведення візуалізації. Якщо ваш лікар рекомендує комп’ютерну томографію, запитайте про потенційну користь для вашого здоров’я, яка зазвичай значно переважає будь-які невеликі ризики від радіації.

Як часто можна робити комп’ютерну томографію

Будь-яких рекомендованих обмежень щодо кількості комп’ютерних томографій, які ви можете зробити, не існує. КТ дає важливу інформацію, тож якщо важкохворий пацієнт пройшов кілька комп’ютерних обстежень, значить, ці обстеження були важливими для діагностики та лікування.

Важливу роль у радіаційній чутливості відіграє вік. Дорослі мають менший ризик виникнення радіаційних захворювань (наприклад, проблем із щитовидною залозою), ніж діти. Для пацієнтів віком понад 60 років радіаційне опромінення не є серйозною проблемою, адже тканини організму літніх пацієнтів менш чутливі до впливу радіації. Важливо також зазначити, що захворювання, що вражають пацієнтів старшого віку, частіше потребують КТ, ніж захворювання дітей.

Комп’ютерна томографія є перевіреною технологією візуалізації, яка рятує життя. Метод дає можливість буквально зазирнути всередину тіла, а також проводити лікування способами, які раніше не вважалися можливими! Якщо вам призначена КТ і ви маєте певні хвилювання з цього приводу, поговоріть зі своїм лікарем про необхідність і важливість обстеження.

За матеріалами: radiologyinfo.org, mayoclinic.org