Юрій Змієборець

Юрій Змієборець (Георгій Переможець) – римський воїн із Каппадокії і відомий християнський святий. 6 травня відзначають свято цього мученика і, відповідно, вітають з іменинами Юріїв.

Ким був Юрій Змієборець

Юрій жив у другій половині ІІІ століття і був сином ревних християн, римського офіцера Гіротонія та його дружини Поліхронії. Коли хлопець подорослішав, він також пішов служити в римську армію і зумів проявити там свою мужність, силу та розум. Завдяки цим якостям він став улюбленцем імператора Діоклетіана, його радником і наближеною до нього особою.

Проте, коли Діоклетіан розпочав гоніння на християн, Юрій без вагань відмовився від усіх почестей та мирських благ і став на захист своєї віри. За це він зазнав переслідувань та важких мук, проте не зрікся Ісуса Христа. Згодом його стратили через відсікання голови.

День загибелі святого Юрія, 6 травня (23 квітня за старим стилем), став днем вшанування його пам’яті.

Легенда про перемогу над Змієм

За своє життя святий Юрій здійснив багато подвигів, але найвідомішим з них стало вбивство Змія. Згідно з переказами, чудовисько регулярно нападало на мешканців Бейрута і одного разу захотіло вкрасти дочку царя. У цю мить несподівано з’явився Юрій верхи на коні і вбив Змія. Після цього люди повірили в Христа, а Юрій отримав друге ім’я – Змієборець.

Завдяки перемозі над чудовиськом (драконом), Юрій постав як еталон сміливого воїна, лицаря на коні. Цей вчинок знайшов відображення в іконографії святого – Юрій Змієборець найчастіше зображується як вершник зі списом в руці, яким він вбиває Змія.

Сміливість, честь та мужність святого Юрія створили йому образ захисника та покровителя воїнів.

Юрій Змієборець

Молитва за воїнів до Юрія Змієборця

Християни здавна молилися до святого Юрія про захист для себе та для своєї худоби. А особливо просили його послати здоров’я та сил тим, хто пішов воювати.

Для України в час війни ця молитва є надзвичайно актуальною, тож помоліться за наших захисників та захисниць:

«Святий славний i всехвальний великомученику Христовий Юрiю!

Молимо тебе, вiдомий заступнику за нашi потреби: моли з нами i за нас милосердного Бога, щоб милостиво почув нашi молитовнi благання до Його благостi й не вiдкинув того, що потрiбно для нашого спасiння та доброго життя; заради даної тобi благодатi змiцнив у битвах православне воїнство, зруйнував ворожi сили, що повстали проти нас, – нехай посоромляться та вкриються ганьбою, i зухвалiсть їх нехай зникне, нехай побачать, що ми маємо Божественну допомогу.

I всiм, хто у скорботi та скрутi перебуває, яви своє могутнє заступництво. Ублагай Господа Бога, всього творiння Сотворителя, визволити нас од вiчної муки, щоб ми завжди прославляли Отця, i Сина, i Святого Духа i сповiдували твоє заступництво, нинi, i повсякчас, i на вiки вiкiв. Амiнь»

Нехай Юрій Змієборець допоможе нам швидше подолати ворога!