як визначити тип шкіри

В різних людей шкіра на обличчі може відрізнятися та мати певні особливості, від яких залежить і її стан, і догляд за нею. Щоб не наробити помилок у виборі косметики й відразу діяти правильно, ви повинні знати, як визначити тип шкіри. Розповідаємо, як це можна зробити в домашніх умовах!

Якими бувають типи шкіри

Насамперед розглянемо, які ж існують основні типи шкіри обличчя:

• Суха

Тоненька та ніжна шкіра, яка відрізняється від інших типів низькою еластичністю та шорсткістю. Зморшки й мікротріщинки на сухому обличчі з’являються частіше, а от прищики – рідше. Такій шкірі потрібен особливий догляд, оскільки вона не досить добре реагує на вплив навколишнього середовища (морозну, вітряну чи сонячну погоду). Головні ознаки: лущення, стягнутість, погана пружність, відсутність жирного блиску.

• Жирна

Така шкіра створює чимало неприємних відчуттів у молодому віці. Посилене виділення сальних залоз призводить до появи жирного блиску та збільшення пор. Саме такий тип шкіри має схильність до появи прищів, акне та чорних цяток. Проте вона має й свої переваги – підвищена жирність створює захисну плівку на обличчі. Зморшки у людей з подібним типом шкіри з’являються пізніше, ніж в інших. Головні ознаки: розширені пори, жирний блиск, вугрі й комедони, пружність, висока еластичність.

• Нормальна

Шкіра, яка не має схильності до подразнень та утворення зморшок. Завдяки правильному співвідношенню жирності й вологи вона виглядає свіжою та здоровою. А наявність невеликих, майже непомітних пор робить шкіру матовою. Головні ознаки: свіжість, чистота, матовість, звужені пори.

• Комбінована (змішана)

Такий тип зустрічається найчастіше, а його особливістю є те, що різні ділянки обличчя мають різні типи шкіри. На Т-зоні (чолі, носі, підборідді) присутній жирний блиск через підвищене саловиділення. А от вилиці, навпаки, можуть тріскатися від сухості. Головні ознаки: в деяких зонах сухість, подразнення, зморшки й тріщинки, в інших – жирний блиск, прищі та вугрі.

Отже, з типами шкіри все зрозуміло. Тепер настав час визначити, до якого з них належить ваше обличчя! Щоб дізнатись про це, ви можете проконсультуватись з лікарем-косметологом, або протестувати обличчя самостійно.

як визначити тип шкіри

Як визначити тип шкіри свого обличчя

Існує кілька простих способів визначення типу шкіри в домашніх умовах:

1. Візуальний.

Для цього потрібно ретельно очистити шкіру засобом для вмивання та промокнути сухим рушником. Жодних тоніків чи зволожувальних засобів наносити не потрібно. Далі почекати пів години та уважно роздивитись, чи є на чолі, щоках, підборідді та носі жирний блиск. Через наступні 30 хвилин відчуйте, наскільки шкіра суха, зокрема коли посміхаєтесь.

Якщо загалом є дискомфорт, відчуття стягнутості обличчя, скоріш за все, у вас суха шкіра. Якщо ж на носі та чолі помітний жирний блиск, ви маєте нормальну або комбіновану шкіру. Коли жирний блиск присутній ще й на щоках ― ваша шкіра належить до жирного типу.

2. За допомогою серветки.

Для того, аби визначити ваш тип шкіри, потрібно очистити обличчя й почекати кілька годин. Потім взяти тоненьку серветку, обережно поприкладати до кожної ділянки обличчя й поглянути, скільки шкірного жиру на ній залишилось. Якщо на папері майже немає слідів жиру, значить ви маєте суху шкіру. Жирні відбитки з чола та носа означатимуть, що ваша шкіра нормальна чи змішана. Якщо ж уся серветка блищить, шкіра у вас жирного типу.

Ось такі прості способи допоможуть вам зрозуміти більше про себе! Тож тепер, коли ви знаєте, як визначити тип шкіри самостійно, можете підібрати найкращий догляд за обличчям. Звісно, при будь-яких сумнівах порадьтеся з кваліфікованим косметологом, адже консультацію досвідченого фахівця не замінить ніщо. Залишайтеся завжди красивими і доглянутими!

Читайте також: 7 приємних переваг, які подарує вам якісний масаж обличчя